رنگ مناسب اتاق خواب

اتاق خواب مهم ترین قسمت خانه است و توجه و دقت در دکوراسیون  آن بسیار حائز اهمیت است . اتاق خواب مکانی برای آرامش و استراحت است به همین دلیل باید در انتخاب رنگ اتاق خواب دقت کنیم تا رنگی متناسب با روحیه خود انتخاب کنیم . اما این انتخاب شاید برای بسیاری از افراد کار دشواری باشد ، به همین دلیل ما راهنمایی هایی برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب در اختیارتان قرار میدهیم.اتاق خواب
با آگاهی از اینکه کدام رنگ چه تاثیری روی خواب می گذارد، می توان رنگ اتاق خواب را به شکلی درآورد تا به خوابی خوش نزدیک تر شد و از اضطراب و کشمکش های روزانه تا حد زیادی خلاصی پیدا کرد.

شب ها نمی توانید خوب بخوابید؟ البته می توانید گناه این بی خواب شدن را به گردن اخبار بد، مشکلات خانوادگی و یا گرفتاری های روزمره تان بیندازید و یا فکر و خیال درباره آینده و حتی سر و صدای بیرون از خانه یا جروبحثی را که با همسایه تان داشته اید، دلیل اصلی این مشکل بدانید.

اما پژوهش ها نشان داده است رنـگ اتاق خواب و نور چراغ خواب نیز تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت خواب دارد. هر رنـگ احساس خاص خودش را دارد که می تواند واکنش های روانشناختی سرویس خواب متفاوتی را ایجاد کند.
باید و نباید های رنـگ اتاق خواب بر مبنای پژوهش ها
آبی، سبز و زرد

بر اساس پژوهش های انجام شده رنـگ آبی، میزان ضربان قلب و فشار خون را پایین می آورد. ترکیب سبز و زرد نیز بر کیفیت خواب اثر خوبی دارد.

بنابراین وقتی از این رنـگ ها در اتاق خواب استفاده کنید، احتمال اینکه بتوانید حداقل هفت ساعت و نیم بخوابید، بسیار افزایش می یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *