اتاق خواب در آرامش

از تماشای تلویزیون در ساعات نزدیک به زمان خواب یا در زمانی که سرویس خواب  در رختخواب هستید اجتناب کنید. بهتر است تلویزیون را از محل خواب بیرون ببرید تا درگیر تماشای آن نشوید.
اتاق خواب مکان استراحت شماست و باید طوری طراحی شود تا در آن احساس آرامش نمایید. برخی نکات کلیدی برای داشتن یک اتاق خواب آرام:

۱ – مبلمان و ابزارهای اضافی را از اتاق خواب بیرون ببرید
تا آنجا که می توانید ابزارهای اضافی را از اتاق خواب خود بیرون ببرید. فضایی شلوغ، به هم ریخته و آشفته، محیط خوبی برای خوابیدن نیست. ایجاد یک فضای ساده و عاری از مواردی که منجر به تحریک حواس می شوند، می تواند محل استراحت شما را بیش از پیش بهبود ببخشد.

۲ – یک فیلتر تصفیه هوا در اتاق نصب کنید.
مطمئناً گرد و خاک، آلرژی های فصلی، وجود حیوانات خانگی و …، عوامل یک خواب راحت و آرام به شمار نمی روند. نصب یک فیلتر تصفیه هوا می تواند علاوه بر ایجاد هوایی پاکیزه در محیط اتاق، به تنفس بهتر شما در هنگام خواب نیز کمک کند.

۳ – پستوها را مرتب کنید.
کمد و کشوهای خود را از لباس ها و هر چیز دیگری که مدت زیادی است نمی پوشید یا استفاده نمی کنید، خلاص نمایید. لباس های قدیمی و هر خرده ریز بلا استفاده ای که دارید را اهدا کنید. در این صورت هم به خود و هم به دیگرانی که ممکن است به این وسایل شما نیاز داشته باشند، یاری رسانده اید.اتاق خواب

۵ – از نور شمع استفاده کنید.
جهت تامین نور و تغییر رایحه فضای درونی اتاق خواب، از چند  شمع معطر بهره ببرید. حتی اگر نور آنها کافی نیست، حداقل از عود برای تغییر رایحه اتاق استفاده کنید.

۴ – تلویزیون را از اتاق خواب دور کنید.
تلویزیون منجر به تحریک حواس و اختلال در ایجاد آرامش قبل از خواب می شود. از تماشای تلویزیون در ساعات نزدیک به زمان خواب یا در زمانی که در رختخواب هستید اجتناب کنید.
بهتر است تلویزیون را از محل خواب بیرون ببرید تا درگیر تماشای آن نشوید. می توانید قبل از خواب به اموری مانند کتاب خواندن یا مرتب کردن برنامه های فردا یا بررسی امور انجام شده در طول روز بپردازید.  مطمئن باشید این مساله در استراحت شبانه شما تاثیر مثبت خواهد داشت.

م: سلامت زی

3 دیدگاه ها

  1. […] فضا معرفی می کند. استفاده ی مناسب از هندسه و رنگ، به شرط قرارگیری رنگ های هماهنگ با کاربری هر قسمت از خانه بر روی پوشش […]

  2. […] مختلف دنیا رواج داشته و یکی از طرح های قدیمی و کلاسیک دکوراسیون سرویس خواب محسوب می شود. در این قسمت شیوه نمایش آن ها […]

  3. […] این بخش قصد داریم نمونه های اتاق خواب های ایرانی را بررسی نماییم و بعضی از این اتاق خواب ها، […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *