عنصری کلاسیک در فضای اتاق

گاهی یک آباژور رومیزی به عنصری کلاسیک در طراحی فضا تبدیل سرویس خواب می شود و فضای کلی را تحت تاثیر خود قرار می دهد، همچنین استفاده از دیوار کوب و چراغ های تزیینی و آینه های دکوراتیو نقش مهمی در ایجاد فضایی لاکچری و در عین حال مدرن و راحت ایفا می کند.

در طراحی داخلی یک فضا، کوچک بودن متراژ به معنی به کار گیری سبک های ساده و رنگ های ملایم و کم انرژی نیست. در طراحی اینگونه فضا ها فقط به دنبال ایجاد فضا های بیشتر و خلوت کردن اتاق نباشید، به جای تمرکز بر روی متراژ، تزیینات و طراحی اتاق را در جهتی پیش ببرید که عنصری خیره کننده و چشم گیر، توجه افراد را جلب کند و آن ها را در قسمتی از اتاق متوقف کند، این عنصر می تواند یک نشیمن دنج کوچک در گوشه ی اتاق، استفاده از چوب و سنگ و عناصر طبیعی در پوشش دیوار و کف، یا دکوراسیون تخت خواب باشد. در این قسمت نمونه ای از این نوع طراحی را مشاهده می کنید.

تغییر اساسی ای که در نشیمن ایجاد شده شامل تعویض کفسازی و استفاده از پارکت می باشد، همچنین مبلمان خانه نیز به طور کامل تعویض شده اند و در انتخاب نوع آن ها سعی شد سرویس خواب فرم ساده و رنگی خنثی داشته باشد. باکس شیشه ای محصور حمام اکنون به صورت محفظه ی شیشه ای شفاف د رآمده که به بزرگ تر به نظر رسیدن فضا کمک کرده است، همچنین کابینت روشویی به همراه آینه ای دکوراتیو در قسمت بالایی کیفیت بصری فضا را افزایش داده است.

در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب های کوچک استفاده از عنصر ارتفاع و بهره گیری از طبقات و نیم طبقه ها کمک زیادی می کند. استفاده از تخت خواب به طور معمول روزی یک یا دو بار می باشد پس می توانیم با قرار دادن تخت خواب در ارتفاع بیشتر، از فضای زیرین آن برای ایجاد محیط هایی با کاربرد بیشتر استفاده کنیم. برای طراحی چنین فضا هایی می توان تخت خواب را در ارتفاع بالاتر قرار داد و از قسمت زیرین آن برای قرار گیری کمد و کشو، میز کارو فضای نشستن بهره برد. در این قسمت نمونه هایی از این نوع طراحی نشان داده شده است.

اگر در آپارتمانی کوچک زندگی می کنید و در آن فضا ای کافی برای ساخت کمد دیواری یا قرار دادن کمد وجود ندارد جالب است بدانید جایگزین های زیادی برای فضا های قرارگیری سرویس خواب وسایل و لباس ها وجود دارد. استفاده از تخت خواب هایی با کمد و کشو هایی در قسمت داخلی آن ها یا به کارگیری ایده های دست ساز برای ایجاد فضای قرار گیری وسایل پیشنهاد هایی در این زمینه هستند. تفکیک اتاق خواب با استفاده از پرده یا پارتیشن و اختصاص دادن فضا ای برای قرار دادن رگال لباس ها یا قفسه ی کفش ها نیز یکی دیگر از جایگزین های کمد دیواری می باشد. استفاده از گیاهان و همراه کردن آن ها با رنگ قهوه ای چوب، محیط را با انرژی و طراوت بیشتری به نمایش می گذارد. به طور کلی در خانه هایی که از رنگ های روشن چوب به همراه مبلمان با رنگ های دارای انرژی متوسط و ملایم استفاده   می شود وارد کردن گیاهان در فضای داخلی انرژی محیط را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *