تم رنگی در طراحی اتاق

استفاده از تم های رنگی پاستلی بهترین انتخاب برای طراحی اتاق خواب است، این رنگ ها  علاوه بر ایجاد پیش زمینه ای ملایم در فضای داخلی، رنگ های شاداب و چشم گیر را بدون بر هم زدن تعادل بصری وارد اتاق خواب کودک می کند. در این قسمت نمونه هایی از طراحی های مختلف اتاق خواب کودک آورده شده است.

در این قسمت نمونه ها و ایده هایی از طراحی فضا های کوچک یا قرار گیری چند تخت خواب در یک فضا آورده شده است. در این طراحی ها برای جای دادن تخت خواب ها در فضای مناسب خود، گاهی از ارتفاع زیاد سقف استفاده شده و گاهی با چیدمان متفاوت احجام در کنار یکدیگر، تخت خواب ها به شکلی صحیح و ب رعایت فضا های عبوری استاندارد قرار گرفته اند.

طراحی تخت خواب های سایبان دار یکی از قدیمی ترین سبک های طراحی مبلمان است، این تخت خواب ها زمان قرون وسطی در کشور های اروپایی بیشتر در بین اقشار ثروتمند و نجیب زادگان استفاده می شده و هدف طراحی آن ها حفظ گرما و محصور بودن محل خواب بوده است. تا سال ۱۹۱۱ در چین تخت خواب های خیمه ای به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم منزل به کار می رفته است و قسمتی از جهیزیه ی عروس بوده، این تخت خواب ها در چین، با پرده های پر نقش و نگار و ضخیم پوشیده می شده اند و بعد ها استفاده از حریر و تور در تزیینات این تخت خواب به کار رفت. در این قسمت نمونه هایی از  این نوع تخت خواب ها را آورده ایم.

نورپردازی یک هنر است و برای رسیدن به نورپردازی زیبا و چشم گیر، ابزار های مختلفی نیاز است. شدت و حرارت رنگ و نور دو فاکتور مهم در نور پردازی می باشند، بیدار شدن در میان نور زیاد یا  هنگام روشنایی کم رمق صبح زود متفاوت است و هر کدام از این حالت ها حس متفاوتی در ما ایجاد می کد. امروزه با ابزار های نورپردازی به راحتی می توان حالت های مختلفی را در دکوراسیون اتاق خواب و همچنین احساس افراد نسبت به فضای داخلی ایجاد کرد.

می توانید با نصب آینه های تزیینی جلوه ای متفاوت به دیوار اتاق بدهید یا با نصب کاغذ دیواری متفاوت از سایر دیواره ها، دیوار بالای تخت را به عنصری چشم گیر در طراحی داخلی سرویس خواب تبدیل می کند. نصب تابلو های کوچک یا قاب عکس هایی که با رنگ های به کار رفته در اتاق خواب هماهنگی دارند نیز ایده ای مناسب برای دیوار اتاق خواب می باشد.

ایجاد فضای داخلی مناسب کودک با استفاده از پوستر های دیواری، رنگ های هیجان آور، قفسه های اسباب بازی، شیوه ای معمول و منطقی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک است، طراحی داخلی این گونه فضا ها با استفاده از رنگ های خنثی و ملایم و متریال ها و بافت های متفاوت به طوری که محیط، القا کننده اتاق کودک باشد دشوار تر از سایر سبک های طراحی اتاق خواب است. در این نمونه ها اتاق خواب با استفاده از رنگ های   ملایم و مبلمانی ساده طراحی شده اند و طرح های دیواری یا بافت های خلاقانه، تفاوت این نوع طراحی را از اتاق بزرگسالان متمایز می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *