پنجره در اتاق خواب

ایجاد لبه هایی در کنار پنجره و طراحی فضا های بازی در اطراف پنجره و دیواره ها، محیطی مناسب و مطمئن برای فعالیت و هیجانات کودکانه ایجاد کرده و فضای بازی کودکان به اتاق محدود نشده و از تمامی قسمت های خانه برای ایجاد محیط مناسب کودک استفاده شده است، شاید بتوان گفت، یکی از معمول  ترین رفتار های کودکان، بودن در جمع خانواده و بازی کردن در مرکز توجه همگان است پس چه بهتر این فضای مرکزی را در قسمت هایی از نشیمن تعبیه کنیم و کودکان را در محیطی امن و تعریف شده قرار دهیم.

شرکت معماری داخلی Geometrix Design، طراحی اتاق خواب کودکی را در کشور روسیه به تازگی به پایان رسانده است. با توجه به موقعیت اتاق خواب و نحوه قرارگیری دیوارهای آن تصمیم  گرفتند تا تنها دیوار بلند اتاق را به کمدها و فضای ذخیره سازی اختصاص بدهند. طراحی پازل مانند، هیجان لازم برای یک فضای کودک را تامین می کند. رنگ های شاد موجود در این فضا نیز انرژی و شادابی به خصوصی را در اتاق به وجود آورده اند.

پر کاربرد ترین رنگ ها در دکوراسیون منزل، رنگ های  خنثی هستند چرا که لازمه و ضرورت دکوراسیون یک فضا، به تعادل رساندن آن از نظر دیداری می باشد، این رنگ ها بهترین گزینه به عنوان پیش زمینه ی وسایلی است که می خواهیم مرکز توجه باشند و در طراحی قسمت های خانه، خودی نشان دهند. رنگ های خنثی می توانند روشن و دعوت کننده  یا تیره و دراماتیک باشند، می توانند مجلل و لاکچری باشند و به  شیوه ای کلاسیک در فضای خانه جلوه گر شوند. ترکیب این رنگ ها با بافت های مدرن و شیک، روشی مناسب برای ایجاد تنوع در طراحی فضای داخلی خانه است

مدتی است استفاده از پرینت های اشکال هندسی بر روی دیواره ها در دکوراسیون منزل رواج یافته، این نقش ها با اشکال هندسی متنوع و رنگ های جسورانه، دیوار را نه به عنوان پیش زمینه ای برای قرارگیری مبلمان، بلکه در نقش نقطه ی تمرکز و توجه فضا معرفی می کند. استفاده ی مناسب از هندسه و رنگ، به شرط قرارگیری رنگ های هماهنگ با کاربری هر قسمت از خانه بر روی پوشش دیوار می تواند جلوه ای خاص و تاثیری چشم گیر به وجود آورد.

دکوراسیون این آپارتمان توسط sarsh lavoine  طراحی شده است، او در طراحی اش سعی کرده تا بر هم نشینی رنگ های جسورانه در پیش زمینه ای از رنگ های خنثی تاکید کند.  به محض ورود به خانه، فضای ورودی شما را به سمت قسمت اصلی و عمومی خانه یعنی نشیمن راهنمایی می کند، اتاق خواب ها نیز در طبقه اول قرار گرفته اند. طبقه اول از طریق پلکانی فلزی به طبقه دوم متصل می شوند، دکوراسیون این این پلکان یادآور عرشه ی کشتی می باشد و محیطی جالب و متنوع پدید آورده است. مبلمان استفاده شده در نشیمن همگی به دقت انتخاب شده اند و تغییر رنگی و همنشین شدن رنگ های با طراوت در قسمت هایی از مبلمان، نشیمن را سرویس خواب به صورت بخشی جدا از سایر بخش ها تعریف کرده است. همراه شدن نور طبیعی وارد شده از پنجره ها و ترکیب آن با دیوار های سفید، دکوراسیون خانه را روشن و انرژی بخش کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *