دکوراسیون خانه و جذب افراد

سرویس خواب نقطه ی تمرکز فضا قسمتی از دکوراسیون خانه است که چشم افراد را به بحض ورود به خود جذب می کند. بعضی از خانه ها نقطه ی نمرکز طبیعی دارند، مانند شومینه، یک پنجره بزرگ، یا حتی یک قفسه. برای قسمت هایی از خانه که شاخصه ی اصلی ندارد می توانید با وارد کردن یک فرش با رنگی متفاوت یا رنگ آمیزی متفاوت یک دیوار، فضا را دارای نقطه ی تمرکز کنید.

ایجاد تغییرات در دکوراسیون اتاق خواب چندان کار پیچیده ای  نیست. البته این موضوع بستگی به سطح تغییرات مورد نظر شما خواهد داشت. اگر قصد تغییرات کلی داشته باشید مسلما نیاز به طراحی مجدد و استفاده از مشاوره ی یک طراح یا دکوراتور خواهید داشت. اما اگر قصد دارید خودتان با ایده و ابتکار خودتان تغییرانی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان ایجاد نمایید، ما برای شما پیشنهاد و نمونه هایی را گرد آوری  نموده ایم.

طراحی فضایی برای قرار گیری چهار تخت در دو طبقه، برای جلوگیری از شلوغ شدن فضایی با چهار تخت خواب، تخت ها همه با رنگ های سفید طراحی شده اند و راه حل طراح  برای یکنواخت و سرد نشدن اتاق، استفاده از رنگ های شاد و گرم در کف اتاق خواب است.

استفاده از رنگ های خاکستری، کرم، و سفید، این اتاق کوچک را به فضایی دلباز تبدیل کرده است، پنجره ی موجود در قسمت بالایی تخت نقشی اساسی در روح بخشیدن به  فضا ایفا کرده است.

در این دو اتاق از فضا ها به بهینه ترین شکل استفاده شده است، استفاده از تخت خواب کم جا و تعبیه کردن کشو هایی در زیر آن ایده ی مناسبی برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی است.

یکی از مهم ترین مشکلات موجود در اتاق خواب کودکان، ایجاد فضای کافی برای قرار گیری اسباب بازی های آن ها است، اسباب بازی هایی که اگر در محل مناسب خود قرار نگیرند باعث آشفتگی و نابسامانی فضای اتاق می شوند، این آشفتگی امنیت کودکان را هم هنگام راه رفتن در اتاق به خطر می اندازد. پس بهتر این است که با تعبیه فضا های مناسب و اضافه کردن اجزایی کاربردی به فضا های ذخیره سازی اتاق، علاوه بر نظم اتاق، امنیت آن را نیز افزایش دهیم. مزیت دیگر این سامان دهی این است که کودکان به راحتی می توانند به وسایل بازی خود دسترسی پیدا کنند و به جای آن که وسیله ی خود را از میان انبوهی از اسباب بازی های روی هم ریخته شده پیدا کنند، به راحتی آن را از جای مناسب خود برمی دارند.

این اتاق خواب با طراحی ایرانی توسط معمارProjek F انجام شده است. در این فضا از چرم تیره قهوه ای در کنار فرش ایرانی استفاده شده است که گرما را به محیط می آورد. نور طبیعی گرمای محیط را بیشتر می کند و فضا را روشن تر می کند. نقوش ایرانی در طراحی داخلی ایرانی نقش عمده ای دارند. استفاده  سرویس خواب از هنر ایرانی همانند خطاطی در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه ای دارد بنابراین استفاده از این عناصر می تواند طراحی داخلی خانه را کاملا به این سبک نزدیک کند. توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از عناصر دکوراتیو باعث شلوغ شدن و نامنظم دیده شدن محیط می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *