عملکرد فضای داخلی اتاق

وقتی که عملکرد فضای داخلی خود را مشخص کردید  ( اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و ..) انتخاب مبلمان متناسب با عملکرد فضا آسان ترمی شود. عملکرد هر وسیله ای که قصد خرید آن را می کنید تجسم کنید، این کار باعث می شود علاوه بر زیبایی مبلمان به عملکرد متناسب با فضای خاص  هر وسیله توجه کنید.

اگر خواهان استفاده از تک رنگ برای دیوارهای اتاق کودکانتان نیستید و می خواهید طرح های متمایز و نوین برای اتاق خواب فرزندانتان انتخاب کنید، بهترین حالت استفاده از کاغذ دیواری می باشد. کاغذ دیواری ها را متناسب با سبک اتاق کودکتان و مبلمان آن انتخاب کنید. رنگ های خنثی تکراری و خسته کننده سرویس خواب نمی شوند اما جذابیت رنگ های شاد در اتاق کودکان بیشتر می باشد. در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودکان حتما سلیقه آن را در نظر بگیرید و از طرح هایی که به آن ها علاقه مند هستند استفاده کنید تا جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد.

معماری نمادین این خانه بییندگان را مسحور می کند.  خلوص و سادگی در کنار تجمل و مدرن بودن طراحی فوق العاده ای را برای این خانه ایجاد کرده است. معمار این ساختمان  Steve Hermann است که با نگاهی عمیق تمامی جزئیات را به خوبی به نمایش گذاشته است. این خانه ۵ خوابه دارای پارکینگی برای کلکسیون ماشین های منحصربه فرد است و حدود ۲۴ میلیون دلار قیمت گذاری شده است. استفاده از رنگ های  سرویس خواب خنثی در کنار متریال های طبیعی و مبلمان ساده و شیک، سبک مدرن جذابی را به وجود آورده است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب های کوچک، در حالی که هم زیبا باشد هم کاربردی کار مشکلی است. در بیشتر مواقع به کاربردی بودن دکوراسیون اینگونه اتاق ها بیشتر از زیبایی آن توجه می شود. در این قسمت ایده های برای طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب پیشنهاد شده اند.

یکی از راه های ذخیره سازی اسباب بازی کودکان، استفاده از قفسه و کتابخانه است، می توان وسایل را دسته بندی کرد و داخل هر قسمت قرار داد، برای راحت تر شدن قرار گیری وسایل از جعبه های پلاستیکی برای قرار گیری وسیله ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که از کتابخانه ها و قفسه هایی با سرویس خواب ارتفاعی مناسب با قد کودکان استفاده کنید و به آن ها آموزش دهید وسایل را در داخل قفسه ها قرار دهند.

طراحی داخلی اتاق خواب به دلیل کاربرد خاص آن به عنوان فضای استراحت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خواب مناسب باعث بهبود سلامت روحی و جسمانی می شود و دکوراسیون این فضا به طور چشمگیری بر کاربرد اتاق خواب تاثیر گذار است. نگاهی به نمونه های طراحی داخلی اتاق خواب های مدرن داشته باشیم.

راه غیر سنتی دیگری که برای ساخت تاج تخت وجود  دارد، استفاده از پنل های غیر معمول است.

پنل ها را به جای این که به صورت افقی نصب کنید، به شکل عمودی روی دیوار قرار دهید. دو صفحه ی عمودی را در کنار یکدیگر قرار دهید و فاصله ی کمی بین آن ها ایجاد کنید.

یک پانل دیواری مناسب برای بالای تخت خواب پیدا کنید،  اشکال هندسی طرح دار یا جدا کننده ها و پارتیشن ها بیشترین تاثیر را در مدرن سازی فضا دارند. برای ایجاد تضاد و تنوع بیشتر، صفحه ی پشتی پانل را حذف و پیش زمینه ی آن را با رنگی هماهنگ با دکوراسیون داخلی اتاق  خواب رنگ بزنید.

1 دیدگاه

  1. […] است تخته سیاه می تواند تنوعی بصری ایجاد کند و تعادلی سرویس خواب نامتقارن در فضا های یکنواخت ایجاد کند همچنین می […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *