راه خوب و ساده دکوراسیون اتاق خواب

راه خوب و ساده دکوراسیون اتاق خواب

یک راه خوب و ساده تغییر دکوراسیون اتاق خواب، تغییر در طرح  و دکور دیوار است. دیوار پشت سرویس خواب یا سایر دیوارها، گزینه ی مناسبی برای ایجاد دکور جدید هستند. این تغییر می تواند نصب کردن یک تابلو مطلوب تا استفاده از طرح های پیچیده تر باشد. در ادامه نمونه هایی از طرح های کار شده روی دیوار ارائه شده است. بستگی به این که اتاق خواب شما به کدام اتاق نزدیک تر است و این که کدام طرح را بیشتر سرویس خواب می پسندید، می توانید از نمونه اتاق خواب های زیر الهام بگیرید.

این اتاق خواب طراحی شده برای یک دختر نوجوان است که با استفاده از المان های مدرن و ساده و ترکیب آن ها با وسایل مورد علاقه شخصی کارفرما این طرح به دست آمده است. هندسه  مکعب در تمامی اجزا مانند سقف، قفسه های کتاب، کمد دیواری و تخت خواب تکرار شده است. رنگ های پاستیلی صورتی به همراه رنگ های خنثی ماند خاکستری به خوبی در این اتاق ترکیب شده اند. به کاربردن یک تخته سیاه در یکی از دیوارهای این اتاق باعث ایجاد خلاقیت و پرورش ذهن شخص می شود. کف پوش ها باعث ایجاد حس تحرک در محیط سرویس خواب می شوند و گرما را به اتاق می آورند. سیرکولاسیون اتاق به نحوی است که دسترسی به تمامی قسمت های فضا میسر می باشد.

اتاق اول توسط Juraj Talcik انجام شده است. طرحی خاص و رویایی که آرامش را به خوبی به بیننده منتقل می کند. استفاده از متریال های چوب و گیاهان باعث شده است تا انرزی داخل محیط در جریان باشد. بالا تختی مدرن تخت خواب توجه بیننده را به خود جلب می کند. نور طبیعی به خوبی وارد محیط می شود سرویس خواب و فضا را روشن می کند.

فوم ضخیم بخرید. فوم ها را به وسیله پارچه بپوشانید و آن ها را به وسیله ی نوار هایی روی دیوار نصب کنید. برای ایجاد تنوع بصری از فوم هایی با سایز های متنوع و رنگ های سرویس خواب مختلف و هماهنگ استفاده کنید.

طراحی و دکوراسیون قسمت بالایی تخت خواب می تواند دید و احساس شما را نسبت به تخت خواب تان دگرگون کند.اگر فضای کافی برای نگهداری کتاب ها ندارید، آن ها را در  قسمت بالایی تخت خود قرار دهید، می توانید کتاب ها را بصورت منظم و به اشکال خلاقانه مختلف در قسمت بالایی تخت قرار دهید.

یا این که کتاب ها را باز کنید و بر روی دیوار نصب کنید.  هیچ محدودیتی وجود ندارد، آینه ها، کاغذ دیواری، پانل های چوبی قدیمی، آکواریوم و حتی چوب اسکی می توانند دکوراسیونی برای تاج تخت شما باشند. مدرن یا سنتی، ایده های زیر می توانند در طراحی و دکوراسیون داخلی، الهام  بخش شما باشند.

اگر در منزل خود نوجوان دارید و اتاق خواب این نوجوان  ظرفیت ایجاد یک فضای مطالعه ی کوچک را دارد، این مطلب می تواند به شما کمک کند برای نوجوان خود، فضای مطالعه ای کوچک اما دوست داشتنی، بسازید. البته ما قصد آموزش نحوه ی ساخت این فضای مطالعه را نداریم! بلکه می خواهیم نمونه هایی از فضای مطالعه را به شما ارائه دهیم که با چوب ساخته شده اند و برای جای دادن وسایل، کتاب ها،  سرویس خواب کامپیوتر و … کافی هستند. در ادامه می توانید این طرح ها را ببینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *