رنگ انتخابی اتاق خواب

بنفش غلیظ رنگ تجمل است. این رنگ انتخاب مناسبی سرویس خواب برای اتاق های خواب یا اتاق های رسمی پذیرایی است و می تواند احساس توانگری، اشرافیت، شکوه و جلال ایجاد کند. بنفش تفکر خلاق را پرورش می دهد ومورد توجه افراد مبتکر قرار می گیرد. می تواند انتخاب مناسبی برای خانه اداری یا اتاق بازی باشد. تونالیته های کم رنگ بنفش مانند بنفش سنبلی موردعلاقه کسانی است که به روحانیت توجه دارند. این یک رنگ آسمانی و تهذیب کننده است و برای ایجاد خلاقیت و احساس آسایش در اتاق های خواب و نشیمن سرویس خواب مناسب است.

قرمز جسور و بی باک، نگاه را به سمت خود جلب می کند. این تحرک طبیعی باعث می شود ضربان قلب افزایش یابد، تنفس تندتر شود و احساس گرسنگی ایجاد شود. این رنگ با احساس شدید عشق، دوست داشتن و هیجان همراه است. همچنین قرمز رنگ خطر، عصبانیت و آتش است. این طراحی، یک اتاق سرویس خواب برای آپارتمان شهری را در ذهن تداعی می کند. فضایی با رنگ های زنده و جذاب که به خوبی باهم تلفیق شده اند. رنگ صورتی قوی با رنگ های تیره داخلی ترکیب شده است و رنگی طلایی از سقف، مانند شره شدن یک مایع برروی دیوار جلوه خاصی به محیط داده است.

امروزه کودکان ما بیشتر اوقات خود را در داخل اتاق خود می گذرانند، پس توجه ویژه به دکوراسیون و طراحی این فضا بسیار حائز اهمیت است. دکوراسیون داخلی این فضا بر روحیات سرویس خواب و رفتار کودکان تاثیر ویژه ای دارد و آنچه مهم است توجه به سلامت جسمانی و ذهنی هر کودک است که می تواند سرعت و رند رشد او را تعیین کند.

آیا تاکنون به تاثیر رنگ ها روی روحیه و فکر خود توجه نموده اید؟ و آیا می دانید که رنگ های پیرامون تان، روحیه و روان شما را مورد تاثیر قرار می دهند؟ طبعا رنگ اتاق خواب، بیشترین تاثیر را سرویس خواب روی شما خواهد داشت چرا که آرامش شما در این اتاق شکل خواهد گرفت.

اگر رنگ خاکستری، رنگ مورد علاقه ی شماست، شما به طراحی به سبک مینیمال علاقه ی بیشتری دارید و احتمالا طرفدار گجت های تکنولوژیکی روز هستید. شما بسیار سخت کار می کنید و برای شارژ مجدد خود نیاز به اتاقی راحت برای استراحت خواهید داشت. تنها ایرادی که بر رنگ خاکستری وارد است، سرویس خواب حس افسردگی ای است که به این رنگ نسبت می دهند.

رنگ آبی طیف گسترده ای دارد و ممکن است شما نیز نوع خاصی از رنگ آبی را بپسندید، اما تمام کسانی که رنگ آبی را می پسندند ویژگی های مشترکی دارند: به دنبال نظم و صلح هستند و بشدت وفادارند و دوستی های ماندگاری از خود بر جای می گذارند. صفت دیگر دوستداران رنگ آبی، این است که سرویس خواب به امور روتین بیشتر از هیجان علاقه دارند.

مطمئنا برای طراحی داخلی اتاق کودک رنگ های آبی، نارنجی، قرمز و … می تواند ترکیبی مناسب بسازد که در ادامه نمونه ی آن را خواهیم دید. برای نوجوان دختر استفاده از رنگ های خانواده ی صورتی و بنفش می تواند مناسب باشد و برای نوجوان پسر هم باید به سلیقه ی وی در انتخاب رنگ سرویس خواب دکوراسیون و مبلمان توجه نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *