نورپردازی ویژه در اتاق خواب

برای کاربری هایی همانند مطالعه کردن در بستر و یا انجام کارها سرویس خواب بر پشت میز کار باید نورپردازی ویژه ای در نظر بگیرید. برای نورپردازی کنار تخت به منظور مطالعه می توان از چراغ های روی میز، چراغ های پشت تخت با بازوی چرخشی و یا استفاده کردن از نورهای سقفی بلند بهره برد اما دقت داشته باشید که میزان نور و جهت نورگیری به نحوی باشد که سمت دیگر تخت خواب روشن نشود. برای مطالعه بر روی میز کار میتوان از چراغ های رو میزی و یا نورگیرهای سقفی و دیواری استفاده کرد اما این نورپردازی باید به صورت متمرکز باشد سرویس خواب و تمام محیط را روشن نکند. برای انتخاب لباس از درون کمد و یا مشاهده خود در آینه در صورت تامیین نشدن نور کافی توسط نورهای محیطی باید از نورپردازی جداگانه استفاده کنید. برای آینه دقت داشته باشید که نور در هر دو سمت آینه باید به یک میزان باشد تا روی صورت سایه ایجاد نکند.

برای انتخاب رنگ ها می توان از رنگ های هم خانواده سرویس خواب و یا رنگ های مکمل استفاده کرد اما دقت کنید که استفاده بیش از حد از رنگ ها باعث نامنظم دیده شدن اتاق می شود. استفاده از رنگ های مکمل زرد با بنفش ویا آبی با نارنجی برای افرادی که خواهان تنوع در دکوراسیون فضای اتاق خوابشان هستند مناسب می باشد اما توصیه می شود که از تنالیته های کمرنگ این سرویس خواب رنگ ها استفاده شود.

اغلب اوقات طراحی و دکوراسیون اتاق خواب به رنگ ها و طرح های خنثی و بی روح متمایل می شود، در طراحی ها شجاعت به خرج دهید و قسمت ها و تکه هایی از طرح رنگی اتاق را متقاوت نشان دهید تا این تفاوت بعنوان یک ویژگی برامده از شخصیت و خصوصیات اخلاقی شما تمایل فضا سرویس خواب نسبت به خنثی بودن  را کاهش دهد.

با وجود تزئینات و رنگ های قابل توجه بر روی سقف، مبلمان های لوکس انتخاب شده در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب می کند. مبلمان ها با پنجره های قوس دار و ابزار های سرویس خواب طلایی رنگ دور فریم دیوار ها هم خوانی کامل دارند.

رنگ های سفید، سیاه، خاکستری، کرم و قهوه ای رنگ های خنثی هستند و می توان از آن ها در کنار هر رنگی استفاده کرد. کنار این مزیت، استفاده از این رنگ ها در سرویس خواب دکوراسیون داخلی معایبی نیز دارد که یکی از آن ها خسته کننده بودن این رنگ هاست. در این بخش قصد بیان ایده هایی را داریم که به کمک آن ها شما می توانید رنگ های خنثی را به گونه ای جذاب و گیرا در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف منزل خود به کار برید با ما همراه باشید. در دکوراسیون داخلی این اتاق خواب استفاده از قفسه و قرار گرفتن عکس و تابلو بر سرویس خواب روی آن در کنار رنگ های هنثی فضای زیبایی را ایجاد کرده است.

لزومی ندارد که همیشه تابلوی نقاشی نقطه ی کانونی اتاق شما باشد. شما می توانید با استفاده از رنگ های خاص تمرکز را در بخشی دیگر ایجاد کنید. در دکوراسیون داخلی این اتاق خواب، رنگ های سرویس خواب درخشان تابلوی نقاشی، پرده و قالیچه با هم هماهنگ هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *