توجه به نیازها در طراحی تختخواب

مدیریت فضاها برای استفاده در همه مواقع و با توجه به نیاز ها سرویس خواب در طراحی این آپارتمان بسیار چشمگیر بوده و استفاده از کنج فضا با قرار دادن مبلمان و قفسه کتاب و فضایی برای  مطالعه و نوشیدن چای و دیدن منظره از پنجره  در کنار رنگ های شاد و بالشتک ها نمود خوبی از این خلق هنرمندانه است.

دکوراسیون داخلی خانه را نمی توان به طراحی دیواره ها و مبلمان  یا استفاده از رنگ های مناسب محدود کرد، اضافه کردن عناصر تزیینی متنوع به خصوص تزیینات برگرفته از هنر نقاشی با سبک های مدرن و معاصر، حال و هوای خانه شما را دگرگون می کند، یکی دیوار خاکستری با مبلمان سفید را در نظر بگیرید، چه چیزی می تواند فضای خاکستری و خنثای مقابل شما را دگرگون کند؟ شاید یک تابلو نقاشی با رنگ های شارپ مثل قرمز! یا یک قفسه با کتاب های رنگی و متنوع(: در این قسمت نمونه هایی از این نوع تغییر و تحول دکوراسیونی  آورده شده است، نمونه هایی که ایده هایی تازه و مدرن برای طراحی داخلی منزل شما هستند.

اتاق نشیمن محل دور هم نشستن خانواده است و بیشترین اوقات آن ها در این فضا می گذرد. میز و صندلی باید در این فضا، برخلاف دیگر فضا های خانه، بسیار راحت باشد. اتاق نشیمن بهترین فضا برای ادامه فعالیت های روزمره مانند انجام تکالیف کودکان می باشد. شناخت دقیق فضای اتاق نشیمن باعث می شود وسایل و امکانات مورد نیاز برای این مکان را به صورت مطلوبی فراهم کنیم، فضای نشیمن گاهی می تواند محل حضور مهمانان باشد. بهتر است که ارتباط اتاق نشیمن با ورودی، غیر مستقیم و با غذا خوری و اتاق خواب مستقیم باشد. در هنگام تزیین و چیدمان اتاق نشیمن باید دقت نمود که آرامش و تنوع در فضا حاکم شود، تزیین وسایل موجود در این فضا باید طوری صورت بگیرد که مانع عبور و مرور افراد نشود. معمولا محل قرار گرفتن کتابخانه در اتاق نشیمن است.

با وجود طراحی هایی برگرفته از سبک های دکوراسیون غربی نظیر: سبک اسکاندیناوی، فرانسوی، صنعتی و … گاهی زیبایی و شکوه سبک های شرقی و آسیایی از میان می رود.  سادگی در عین استفاده از سبک های گرمی چون روستیک و همچنین وارد کردن تزیینات مدرن، این سبک را جالب توجه کرده است. نورپردازی ویژه با نور های آفتابی پیچ خورده در میان نشیمنی گرم و دنج طراحی به این سبک را دوست داشتنی و متفاوت کرده است.

فضای داخلی این آپارتمان با رنگ های جالب توجه و با طراوتی  مثل آبی فیروزه ای، آبی آسمانی و زرد طراحی شده است که فضا را در بستری از رنگ های خنثی و آرامش بخش و همراه کردن مبلمان رنگی با این محیط ملایم شکل داده است. استفاده ی مناسب از عنصر بافت در بعضی فضا ها، نبود رنگ های هیجان آور را تا حد زیادی جبران کرده است.به کار گیری بافت های شش ضلعی در بعضی سرویس خواب قسمت های کفسازی، علاوه بر مرز بندی محیط، تنوعی بصری ایجاد نموده که در نوع خود جالب توجه است.

آنچه در دکوراسیون داخلی این نشیمن ها جلب توجه  می کند، ترکیب مبلمان مدرن با رنگ ها و هندسه ای کلاسیک است، چنین طراحی ای ترکیبی گرم از متریال های کلاسیک همراه شده با فکر و خلاقیتی مدرن را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر انتخاب رنگ وو هندسه ی مناسب در فضای نشیمن، نحوه ی چیدمان مبلمان و مرز بندی نشیمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در بیشتر این فضا ها مبلمان سرویس خواب در میان محدوده ای پرنور، دارای گیاهان طبیعی و رنگ های گرم و دعوت کننده قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *