سرامیک کف اتاق خواب

کف نشیمن با سنگ، سرامیک و یا پارکت فرش می شود.  جنس و رنگ پوشش هایی که برای کف خانه، از جمله فضای نشیمن استفاده می شود می بایست با جنس و رنگ دیوار ها و آنچه که به عنوان رنگ و رویه مبلمان یاد می شود همخوانی داشته باشد.

نشیمن در فضای خانه، فضایی برای هم استراحت و همینطور سرگرمی افراد خانواده محسوب می شود پس دکوراسیون نشیمن در راحتی و ایجاد احساس خوب از کنار هم قرار گرفتن افراد خانواده در کنار عملکرد مناسب نقش بسیار مهمی دارد طراحی دکوراسیون در فضای نشیمن باید به گونه ای باشد تا کسالت و خستگی حاصل از فعالیت های روزانه را از بین برده و فضای مفرحی برای سرگرمی البته در کنار آرامش و جدا از بی نظمی و بهم ریختگی ایجاد کند.

بهره گیری از رنگ مشکی در دکوراسیون منزل و همراه کردن آن با رنگ های خنثایی چون طوسی، نوک مدادی، خاکستری و چوب های تیره رنگ  می تواند محیطی عمیق، صنعتی، دنج و با اصالت را ایجاد کند. استفاده از متریال چوب و ترکیب آن با بتن می تواند فضای داخلی را از نظر گرما و انرژی متعادل نماید. اضافه کردن بافت به کفپوش، دیوار و جزییات تزیینی می تواند تنوع بصری فضا را افزایش دهد و انرژی محیط را بالا  ببرد. در این نمونه ها مبلمان فضای داخلی با هندسه ای ساده و شکسته و با رنگ های مینیمال به کار رفته است که نشیمن را به شکلی مدرن طراحی کرده است.

در بیشتر فضا های داخلی، مبلمان نشیمن در مجاورت پنجره یا پشت به پنجره های نشیمن قرار داده می شود و از پنجره صرفا به عنوان عنصری تزیینی برای عبور نور استفاده می شود. ایجاد فضای نشیمن شخصی در مقابل پنجره و خلق ارتباطی کامل میان فضای نشستن و محیط بیرون از پنجره می تواند ایده ای جالب توجه و کاربردی باشد، در این قسمت نمونه هایی از این نوع چیدمان آورده شده است که در آن  مبلمان داخلی در فضایی دنج و صمیمی، هر فردی را مجذوب نشستن در این فضا می کند.

در این قسمت نحوه ی چیدمان فضای نشیمنی کوچک نشان داده شده است و در روند چیدمان آن مشاهده می کنید که اضافه کردن تزیینات خلاقانه و ساده چگونه می تواند فضای ساده و بدون طراحی نشیمن را به محیطی گرم و دلپذیر تبدیل کند. چندین عامل در ایجاد نشیمن با فضایی دعوت کننده و گرم تاثیر دارد، برای مثال اضافه کردن گیاهان آپارتمانی در اطراف مبلمان نشیمن حسی طراوت و تازگی را به همراه دارد، استفاده از آباژور های تزیینی یا چراغ های پایه دار یکی از راه های نورپردازی نشیمن و در عین حال اضافه کردن یک  عنصر تزیینی به فضا می باشد. تابلو های دیواری را فراموش نکنید، این تابلو ها به دیوار های ساده روح می بخشند و به عنوان عنصری طراحی شده معرفی می کنند. میز کنار مبل نیز فضایی مناسب برای قرارگیری گلدان های تزیینی و قاب عکس هاست.

Lera Katasonova یک معمار اوکراینی است که این خانه را برای زوجی جوان طراحی کرده است. به محض ورود به خانه با پنجره های بزرگ که دید مناسب به سمت شهر فراهم  می کنند رو به رو می شوید و بعد از ورود به خانه متوجه می شوید که تمامی بخش ها مثل نشیمن، اتاق غذا خوری و آشپزخانه در یک فضای مشترک و به صورت منحنی جانمایی شده اند. علاوه بر دیواره ها و سقف و کفسازی، مبلمان و تزیینات داخلی با استفاده از دو رنگ سفید و مشکی طراحی شده اند و در تمامی قسمت ها سعی شده تا هم نشینی سرویس خواب این دو رنگ به همراه یکدیگر از تعادل بصری برخوردار باشد.

1 دیدگاه

  1. […] مدل دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسر باید حساسیت هایی پسرانه به خرج داد. پسرها در سنین نوجوانی نیاز به تخلیه انرژی […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *