تابلو ها و سرویس خواب

وقتی تابلوهای نقاشی در اتاق نشیمن نصب می شوند،  می توانند در فضا تغییرات رنگی بوجود آورند. بنابراین اگر می خواهید در فضای نشیمن خانه تان تغییرات رنگ ایجاد کنید می توانید، از تابلوها رنگی استفاده کنید. همچنین تابلوهای مدرن، به مدرن تر شدن فضا کمک شایانی می کنند. امیدواریم سرویس خواب از طرح های ارائه شده در زیر نهایت استفاده را ببرید.

معماری ایرانی و به دنبال آن طراحی فضای داخلی خانه های ایرانی از دیر باز بر اصول متفاوت و منحصر به سبک های خاص طراحی خانه در کشور ما استواربوده است، توجه به اقلیم  و بومی بودن طراحی و همچنین قرار گرفتن انسان به عنوان مرکز توجه در طراحی فضا از شاخص های مهم معماری ایرانی بوده است. اگر بخواهیم شاخص های طراحی معماری گذشته ی ایران را در نظر بگیریم در سبک های معماری اسلامی  و رعایت اصول طراحی اسلامی، معماران ایرانی در رعایت این اصول و بهره گیری از آن ها پیشتاز بوده اند. در طراحی داخلی فضا های مسکونی ایران قدیم، استفاده از حوضچه های کوچک یا آبنما های تزیینی در فضای داخلی، ساخت رواق و ایوان ، به کار گیری شیشه های رنگی و استفاده از انعکاس نور رنگی برای ایجاد فضایی روح بخش، استفاده سرویس خواب از فرش، گلیم و تابلو فرش های ایرانی و همچنین سفالینه ها و ظروف با طرح های متناسب با هر دوره ی تاریخی، از شاخصه های اصلی طراحی فضا بوده است.

در دکوراسیون داخلی منزل گرایش به برخی ترکیب های رنگی مثل قرمز و مشکی، با توجه به مد و زمان استفاده از آن ها متغیر اند. این دو رنگ، ترکیبی قوی شامل قدرت، گرما و آتش،  جریان زندگی و انرژی رنگ قرمز و صلابت و عمق رنگ مشکی است. استفاده از رنگ قرمز در طراحی های مدرن، انرژی مثبت، هیجان و طراحی ای لوکس را به همراه دارد. رنگ قرمز سمبلی برای فرهنگ شادمانی و ثروت در تمدن آسیایی می باشد. همراه کردن یکی از دو رنگ مشکی و قرمز به همراه یک بافت یا یک شکل هندسی می تواند دید بصری محیط سرویس خواب را متنوع و جلوه ی فضای داخلی مدرن را افزایش دهد.

دکوراسیون داخلی این آپارتمان در دو طبقه توسط گروه طراحی  Ki Design و به درخواست مشتری، با ایده ای برگرفته از ایجاد فضا ای آرام و با نشاط انجام پذیرفته است. طبقه اول شامل نشیمن، آشپزخانه و فضای غذا خوری  و اتاق کودکان می باشد و طبقه دوم شامل اتاق خواب مستر، اتاق کار، اتاق مهمان  و حمام است. اتاق نشیمن با پنجره های عمودی و مبلمان مدرن خود، محیطی عمومی و سرگرم کننده و به عنوان نقطه ی مرکزی خانه طراحی شده است، همچنین وجود سرسره ی ارتباطی میان طبقه اول و دوم، نشیمن را به محیطی سرگرم کننده و متفاوت تبدیل کرده است

طراحی داخلی هر خانه با هدف و کاربری متفاوتی صورت می پذیرد، گاهی یک خانه برای یک فرد مجرد یا یک خانواده پر جمعیت طراحی می شود و طبیعتا ایده طراحی این  دو فضا با یکدیگر متفاوت خواهد بود، این خانه توسط گروه HAO Design در سال ۲۰۱۵ در شهر کائوسیونگ تایوان ساخته شده است. سفارش مشتری برای دکوراسیون این پروژه ایجاد فضا ای طبیعی و دلباز بوده  که خلاقیت کودکان را افزایش دهد و محیطی مناسب برای یادگیری و بازی کودکان به وجود آید، همچنین این طراحی بتواند خانواده را در محیطی سرویس خواب گرم و صمیمی،  بیشتر گرد هم آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *