دکوراسیون داخلی و سقف

در دکوراسیون داخلی قسمت غذا خوری لامپ های دکوراتیو نصب شده  در سقف، تنوع فضایی را افزایش داده و محیط غذا خوری را با استفاده از عناصر تزیینی مرز بندی شده است. فضای آشپزخانه و غذا خوری با استفاده از یک جزیره از هم تفکیک شده اند و در انتهای آشپزخانه فضایی نورگیر برای مطالعه در نظر گرفته شده است.

در این بخش مجموعه ای از اتاق نشیمن های مختلف با دکوراسیون های  متفاوت را گردآوری کرده ایم. اتاق های نشیمن ارائه شده همگی دارای دکوراسیون مدرن هستند. نکته ی اصلی در دکوراسیون این اتاق های نشیمن، استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ است. تابلوهای تقاشی در اتاق نشیمن، علاوه بر اینکه به طراحی دیوارها کمک می کند و اجازه نمی دهد دیوارها خالی از طرح باشند، می تواند کانون مرکز و توجه نیز قرار گیرد. در علم دکوراسیون داخلی به نقطه ی خاصی که مرکز توجه است، Focal Point گفته می شود.

وجود طرح های خال خال بر روی دیوار ها و سایر احجام موجود  در دکوراسیون داخلی از سال ها پیش در قسمت های مختلف دنیا رواج داشته و یکی از طرح های قدیمی و کلاسیک دکوراسیون محسوب می شود. در این قسمت شیوه نمایش آن ها بر روی دیوار با رنگ های مختلف و بافت های متفاوت نشان داده شده است، در بعضی از طراحی ها، دایره ها یا همان خال های روی دیوار با فاصله ای مشخص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و در بعضی موارد به صورت تصادفی بر روی دیوار اتاق  قرار داده شده اند. این خال خال ها هر چقدر هم که کوچک باشند، دیواری که بر روی آن قرار گرفته اند به خصوص دیوار های سفید را به عنوان فضا ای متفاوت و طراحی شده معرفی می کنند و به محیط های خنثی انرژی و هویت می بخشند.

سرویس خواب

در دکوراسیون داخلی منزل، رنگ قرمز تیره رنگی تاثیر گذار،قدرتمند و دراماتیک محسوب می شود. جلوه و نمای این رنگ با پس زمینه ای از رنگ سفید کامل می شود و دکوراسیونی جذاب  و متفاوت ایجاد می کند. ترکیب این رنگ با دیوار های خاکستری و بتنی ترکیبی جالب توجه همراه با سبک صنعتی و مدرن ایجاد می کند. قرمز تیره به همراه آجرهای نمایان و ترکیب آن با سبک سنتی، محیطی گرم و دعوت کننده ایجاد می کند. به کار بردن این رنگ به عنوان عنصر انرژی بخش فضا و به صورت لکه های رنگی جلوه گر شده در قسمتی از دیوار یا  مبلمان منزل ایده ی مناسبی برای طراحی داخلی خانه می باشد.  در این قسمت نمونه هایی از دکوراسیون منزل با رنگ قرمز تیره آورده شده است.

در فضا های بیش از یک طبقه که نیاز به طراحی جداگانه پله دارند، می توان با طراحی خاص و خلاقانه ی پله، آن را از جزیی کمکی و کاربردی در خانه به عنصری دکوراتیو و جلوه دهنده در فضای داخلی تبدیل کرد. ایده ی طراحی پله می تواند برگرفته از طرح کلی موجود در دکوراسیون خانه باشد و ارتباطی مناسب میان اجزای داخلی خانه ایجاد کند. در این نمونه ها، ایده ی هر طرح بدون در نظر گرفتن چارچوب های سرویس خواب همیشگی طراحی پله، پردازش شده و عنصری به عنوان مرکز توجه و تمرکز کل فضا به وجود آمده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *