انرژی و طراوت در سرویس خواب

استفاده از گیاهان و همراه کردن آن ها با رنگ قهوه ای چوب، سرویس خواب محیط را با انرژی و طراوت بیشتری به نمایش می گذارد. به طور کلی در خانه هایی که از رنگ های روشن چوب به همراه مبلمان با رنگ های دارای انرژی متوسط و ملایم استفاده می شود وارد کردن گیاهان در فضای داخلی انرژی محیط را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

در دکوراسیون داخلی خانه، یکی از عناصر مهمی که می تواند نشیمن را به فضا ای گرم و راحت تبدیل کند استفاده از مبلمان راحتی و غیر رسمی است، استفاده از رنگ هایی مثل زرشکی، قهوه ای،  خاکی، قهوه ای نارنجی و طوسی قهوه ای چه در مبلمان چه در کفسازی یا دیواره ها می تواند نشیمن را به محیطی گرم و خودمانی تبدیل کند، البته استفاده از رنگ زرشکی طراحی فضا را اندکی لوکس تر و مجلل تر می کند ولی در کل می تواند انرژی و گرمای موجود در محیط را حفظ کند. استفاده از عنصر اختلاف سطح و قرار گیری نشیمن در ارتفاعی  پایین تر از سایر بخش ها و جداسازی این فضا از قسمت های دیگر یکی از راه های ایجاد طراحی ای  متفاوت و مدرن است.

در دکوراسیون منزل اصطلاحات زیادی برای توصیف فضا ای  از خانه که دارای مبلمان و محلی برای نشستن دسته جمعی می باشد وجود دارد، بزرگ ترین قسمت خانه را می توان به فضا هایی با نام هایی چون هال، پذیرایی و نشیمن تفکیک کرد. در این قسمت به بررسی هر کدام از این  فضا ها و نوع رسمی و غیر رسمی آن ها می پردازیم.

دکوراسیون داخلی این ویلا واقع در کشور پرتغال توسط گروه Atelier Rua طراحی و بازسازی شده است که شامل دو اتاق خواب و یک آشپزخانه و نشیمن کوچک می باشد. سقف  آن با استفاده از تعداد زیادی نی و تیر های چوبی پوشانده شده است که علاوه بر عایق ساختن سقف در برابر حرارت، جلوه ی طبیعی و روستایی ایجاد کرده است. میز غذاخوری واقع در قسمت غذاخوری این ویلا از چوب طبیعی می باشد که حس گرما و دعوت کنندگی را در فضا ایجاد کرده. مبلمان موجود در نشیمن به خصوص قالیچه ی بافته شده سرویس خواب و کرم قهوه ای رنگ آن چشم اندازی روستایی در محیط ایجاد کرده است.

این آپارتمان واقع در لندن در دو طبقه طراحی شده  و ویژگی جالب دکوراسیون داخلی آن، چشم اندازی مناسب از بالکن و  پنجره ی نشیمن به فضای شهری چلسی و کنزینگتون است. رنگ های به کار رفته در فضای داخلی آن اغلب تیره و مجلل اند و با نورپردازی مناسب، تکمیل شده اند. استفاده از بافت و رنگ متنوع در این آپارتمان، فضایی گرم و در عین حال مدرن ایجاد کرده است. رنگ های به کار رفته در اتاق خواب ها  با جسارت زیاد انتخاب شده اند و با پیش زمینه ای از رنگ های خنثی، به فضا زیبایی حیرت انگیزی بخشیده اند.

سازه های جمع شونده از بهترین ایده ها برای فضاهای کوچک می باشند. این فضاها با طراحی هوشمندانه می توانند به زیبایی به نمایش دربیایند.  خلاقیت مهم ترین المان در طراحی این محیط ها می باشد. این خانه در سان فرانسسکو واقع شده و توسط طراحان Charles Irby و Peter Suen اجرا شده است  و می توان آن را نمونه موفقی از طراحی در فضاهای کوچک در نظر گرفت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *