ویژگی برجسته مبلمان و تختخواب

یکی از ویژگی های برجسته مبلمان به کار رفته در دکوراسیون این  خانه استفاده از رنگ آبی فیروزه ای به صورت لکه های رنگی و در قسمت ها و قطعات خاصی از مبلمان است که علاوه بر حفظ ایده و روند طراحی در طبقات مختلف، جذابیت رنگی محیط را افزایش داده است. وجود پارتیشنی از گیاهان تزیینی به عنوان جداکننده ی آشپزخانه و نشیمن، علاوه بر جداسازی هوشمندانه ی فضا ها، جلوه ای طبیعی و با  طراوت را به محیط آشپزخانه بخشیده است.

این اصطلاح نخستین بار در قرن ۱۸ به کار برده شده و فضا ای را تعریف می کرده که محیطی برای سرگرمی و تفریح مهمانان بوده، برای استفاده ی روزانه ی افراد خانواده به کار نمی رفته و به هنگام مهمانی ها و برای صرف نوشیدنی و انجام بازی های سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گرفته.

کاغذ دیواری ها به علت عدم محدودیت در طرح و رنگ و بافت، بهترین گزینه برای ایجاد تنوع و تحول در دکوراسیون داخلی خانه هستند. ویژگی دیگر این تزیین کننده های بی حد و مرز، امکان سرویس خواب کاربرد آن ها در فضا هایی به غیر از دیوار ها است. می توانید قسمت پشتی قفسه یا کمد خود را با استفاده از کاغذ دیواری از حالت ساده درآورید همچنین برای پوشش درب کمد ها، زیر پله ها، درب اتاق ها، آباژور، صنذلی های قدیمی و آسیب دیده، پله ها، قاب عکس و روکش کشو ها استفاده کنید. انعطاف کاغذ دیواری ها با هم متفاوت است پس بهتر است از نوع نرم تر آن ها برای پوشش قسمت های زاویه دار استفاده کنید تا شکل نهایی مناسبی به دست آید. کاغذ دیواری را می توانید به عنوان پوشش برای قسمت های آسیب دیده ی خانه، مثل قاب پنجره ها، کمد و قفسه های چوبی  که رنگ آن ها از بین رفته است استفاده کنید.

در این بخش مجموعه ای از اتاق نشیمن های مختلف با دکوراسیون های متفاوت را گردآوری کرده ایم. اتاق های نشیمن ارائه شده همگی دارای دکوراسیون مدرن هستند. نکته ی اصلی در دکوراسیون این اتاق های نشیمن، استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ است. تابلوهای تقاشی در اتاق نشیمن، علاوه بر اینکه به طراحی دیوارها کمک می کند و اجازه نمی دهد دیوارها خالی از طرح باشند، می تواند کانون مرکز و توجه نیز قرار گیرد. در علم دکوراسیون داخلی به نقطه ی خاصی که مرکز توجه است، Focal Point گفته می شود.

اتاق نشیمن یا پذیرایی معمولا نیاز به میزی دارد تا وسایل پذیرایی ازمیهمانان مانند چای،قهوه، ظرف میوه و گاهی اوقات اقلام دیگری مانند مجله و کنترل تلویزیون روی آن قرار گیرد به همین  دلیل بهتر است دارای فضای کافی و قابلیت تغییر باشد  تا همه نیازها را پوشش دهد.

در دکوراسیون منزل اصطلاحات زیادی برای توصیف  فضا ای از خانه که دارای مبلمان و محلی برای نشستن دسته جمعی می باشد وجود دارد، بزرگ ترین قسمت خانه را می توان به فضا هایی با نام هایی چون هال، پذیرایی و نشیمن تفکیک کرد. در این قسمت به بررسی هر کدام از این فضا ها  و نوع رسمی و غیر رسمی آن ها می پردازیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *