نقاط کانونی در اتاق خواب

نقاط کانونی در فضای نشیمن را بشناسید. سرویس خواب تلویزیون و شومینه نقاط کانونی این فضا محسوب می شوند. گروهی از مردم ترجیح می دهند که در فضای نشیمن خانه از تلوزیون استفاده نکنند و در آرامش در کنار شومینه فضایی دلچسب را برای گردهمایی های خانوادگی فراهم کنند. اما هنگامی که  در یک اتاق نشیمن مربع قرار است هم تلوزیون و هم نشیمن حضور داشته باشند باید تمهیداتی را بیاندیشید. چراکه دیوار کشیده ای وجود ندارد و ابعاد کوچک فضا به شما اجازه نخواهد داد که با دو ست مبلمان متفاوت فضای هر کدام را تفکیک کنید. راه اول این است که اگر از عایق بندی ( ایزولاسیون) شومینه خود مطمئنید، تلوزیون را نیز  بالای آن قرار دهید و با این کار توجه را به یک سمت متمرکز کنید.

جدا از آشپزخانه، ما اکثریت وقت خود را در حال استراحت  یا جمع شدن دور دوستان و خانواده مان در اتاق‎های خانوادگی یا نشیمن روی مبل یا اطراف آن می‎گذرانیم. به همین دلیل، مهم است که مبلمان را با دقت و عاقلانه انتخاب کنیم، چون مبلمان اغلب اوقات به معنای یک سرمایه گذاری قابل توجه می‎باشند. شما یقینا به دنبال این هستید که یکسری راهنمایی در ذهن زمان خرید یک مبل جدید داشته باشید  تا مطمئن شوید که برای فضای خانه‎ خود مبلی درست را انتخاب می‎کنید.

جای مبل و اینکه چطور از آن استفاده می‎شود تعیین  خواهد کرد که درون مبل شما باید با چه چیزی پر شده باشد. مبل‎ها به صورت سنتی از پلی فیبر حجیم که حول سرویس خواب یک مرکز فوم (foam) پیچیده شده باشند تشکیل شده‎اند، ولی بسیاری از مبل دوزها به دنبال گرفتن هزینه‎ی بیشتر کوسن‎های پر شده از پر هم ارائه می‎دهند.
مشخص است که همیشه باید راحتی را در نظر گرفت،  ولی اگر شما نمی‎توانید از عهده‎ هزینه‎های این مبلمان ها  برآیید، می توانید برای اتاق نشیمن خانوادگی تان از مبلمان هایی  که با مواد نرم تر و ارزان تر پر شده است استفاده کنید.

وسایل اضافی و دکوری بیش از حد و بدون استفاده  را در اتاق قرار ندهید. در صورت نبود دسترسی به برگ های طبیعی از انواع مصنوعی آن استفاده کرده یا از مقواهای رنگی یا پارچه برای ساخت برگ کمک بگیرید. جا تخم مرغی ها گزینه مناسبی برای قرار دادن میوه های کوچک خشک شده و تزئین قفسه های دکوری به شمار می روند. سبدهای حصیری را با کلاف ها یا نمدهای رنگی پر کنید و داخل اتاق  نشیمن بگذارید.

از تکه پارچه ها برای تزئین درها یا درست کردن رومیزی، جاجورابی و دستمال سفره های نو استفاده کنید. با طراحی دانه های برف روی پارچه های سفید رنگ و تکه دوزی یا  چسباندن آنها روی  پارچه هایی که رنگی متضاد دارند، به استقبال دکوراسیون زمستانی خانه بروید.

تصاویر هندسی دیگر مانند مربع یا دایره را هم می توانید سرویس خواب روی کاغذ رسم کرده و پس از بریدن الگو با قیچی، اشکال را با کمک چسب و کاموا به یکدیگر متصل کنید تا ریسه تشکیل شود. در یک روش دیگر می توانید نوارهای باریک را به شکل قلب در آورده و با منگنه به یکدیگر متصل کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *