نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب باید به گونه ای باشد که به فضای آن آرامش سرویس خواب و نشاط را ببخشد. اگر می خواهید اتاق خوابی با فضای رمانتیک و شاعرانه داشته باشید استفاده از نورپردازی های تیره و شمع های رنگی و معطر می تواند ایده خوبی باشد. ولی اگر شما به دنبال ایجاد کردن فضای شاد و با نشاط در درون اتاق خواب خود هستید بهتر است از نورپردازی های درخشان و روشن برای اتاق خواب استفاده کنید. استفاده از آباژور ها و چراغ های رنگی می تواند ایده خوبی برای نورپردازی اتاق خواب باشد.

در هنگام خرید مبلمان های کلاسیک حتما به مطابقت و هماهنگی رنگ مبل ها با بقیه وسایل پذیرایی دقت کنید تا فضای پذیرایی شما به محیطی زیبا و جذاب تبدیل شود. برای جذابیت بیشتر این مدل مبلمان ها می توانید کوسن های زیبایی را برای آن ها بدوزید. بهتر است رنگ مبل و دیوار های پذیرایی شما سرویس خواب مکمل یکدیگر باشند زیرا تضاد بین رنگ های مکمل جلوه و شکوه خاصی را به فضای پذیرایی شما می بخشد.

ایجاد نورپردازی در اتاق خواب بستگی به طرح کناف دارد و هم چنین نورپردازی در زیبایی و جذابیت کناف بسیار تاثیر گذار است. توجه داشته باشید که نورپردازی های به کار رفته در سقف کناف باید با ارتفاع سقف و معماری دیوار ها همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

طراحی نورپردازی در درون اتاق خواب نقش مهمی را برای رسیدن شما به آرامش ایفا می کند. نورپردازی اتاق خواب باید به شکل ویژه ای انجام شود که در ادامه این مطلب تصاویر و نکات مفیدی را برای نورپردازی مناسب و ایده آل اتاق خـواب در اختیار شما همراهان عزیز قرار داده ایم.

در هنگام نورپردازی اتاق خواب ابتدا باید فضای مناسبی را برای خوابیدن در نظر بگیرید و سپس نورپردازی برای اتاق خواب را بر اساس فعالیتهایی نظیر مطالعه و تماشای تلویزیون در درون اتاق خواب و …. طراحی کنید. در ادامه این مطلب انواع ایده های خلاقانه برای طراحی نورپردازی سقف و دیوار  اتاق خواب را ملاحظه خواهید کرد.

یکی از عواملی که در طراحی دکوراسیون منزل باید به آن توجه کنید نورپردازی است. روشنایی کافی و به اندازه منزل حال و هوای فضای خانه را به خوبی تغییر می دهند. شما می توانید از انواع لوستر های مناسب برای اتاق خـواب ها و پذیرایی خود استفاده نمایید.

رنگ اتاق کودکان می تواند تاثیر بسزایی در تقویت اعتماد به نفس, رفع بی قراری و پرورش احساسات کودکان دختر و پسر داشته باشد. بررسی های بسیاری نشان داده است رنگ ها توانایی سرویس خواب بسیاری در تحریک, هیجان, تسکین و حتی درمان افراد دارند. به همین دلیل توجه به رنگ دیوار و دکوراسیون اتاق کودک اهمیت ویژه ایی دارد. در ادامه با بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر و پسر به همراه نمونه هایی از آن ها آشنا می شویم.

امروزه در تهیه و تزیین جهزیه عروس دقت بیشتری می شود. در واقع عروس داماد های امروزی علاقه دارند در ابتدای زندگی خود فضای زیبا و مناسبی داشته باشند. به همین دلیل در انتخاب وسایل جهزیه و چیدمان آن ها اهمیت بیشتری می دهند. نحوه چیدمان مبلمان, استفاده از وسایل تزیینی شیک و مدرن مانند پرده ها و لوسترها و مهمتر از همه تزیین و دکوراسیون اتاق خـواب عروس فاکتورهایی هستند که در دکوراسیون منزل عروس سرویس خواب مورد توجه قرار می گیرند. تصاویر زیر نمونه هایی از دکوراسیون اتاق خـواب عروس به علاوه تزیین آن است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *