سادگی در طراحی دکوراسیون

سرویس خواب بعضی وقت ها سادگی به سادگی به دل آدم می نشیند. هدف ما از بیان این جمله سرویس خواب دقیقا مربوط به طراحی دکوراسیون این اتاق خواب دخترانه است شاید محصولات مورد استفاده در این دکوراسیون کیفیت و قیمت بالایی داشته باشند ولی این موضوع از بحث ما خارج است و منظور ما از سادگی طراحی ظاهری و نمای دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. طراحی فلت و یکدست و استفاده از رنگ های سبز فسفری و بنفش و استفاده از رنگ سفید در متن اصلی دکوراسیون یک طراحی دلچسب را پدید آورده است.

همانطور که می دانید سرویس خواب عمدتا از پنج یا شش تکه تشکیل می شود، تخت خواب، دو عدد میز پاتختی، دراور و میز و صندلی آرایش بهمراه آینه تشکیل شده است. از آنجایی که تعداد قطعات زیاد است، علاوه بر اشغال بیشتر فضا، سبک دکوراسیون داخلی توسط آنها تعریف می شود. در نمونه شکل های زیر سبک دکوراسیون و حتی رنگ کاملا براساس سرویس خواب انتخاب شده که در مدل های مدرن و کلاسیک تفاوت های زیاد با هم دارند.

رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب تازه عروس ها محسوب می شود انتخاب این رنگ برای سرویس خواب و فضای زمینه می تواند فضایی خنثی و نسبتا آرامش بخش را برای شما ایجاد نمایید. این فضای سفید رنگ می تواند به عنوان یک بستر مناسب برای ترکیب با سایر رنگ ها محسوب شود و به راحتی با رنگ های دیگر آن را ترکیب نمایید و ظاهر منحصر به فری به فضای داخلی تان ببخشید.

رنگ سبز طراوت و شادابی را به فضای داخلی شما می آورد کافی است تناژ کم رنگ آن را برای دکوراسیو اتاق خواب خود انتخاب کنید؛ چرا که همانند سایر رنگ ها نوع پر رنگ آن فضای اتاق خواب شما را کوچکتر و بسته تر نشان می دهد پس بهتر است ترکیب رنگ روشن تر این رنگ را برای دکوراسیون  فضای اتاق خواب خود استفاده نمایید و از طراوت رنگ های طبیعت در فضای داخلی تان لذت ببرید.

رنگ هایی مانند طلایی، برنزی و نقره ای را خیلی سخت می شود در دکوراسیون اتاق خواب سرویس خواب امروزی استفاده کرد. معمولا افرادی که از این رنگ استفاده می کنند یا خیلی شدت تُن آن کم می شود یا خیلی زیاد و حد وسطی در این بین وجود ندارد. این رنگ ها بخاطر خاصیت درخشندگی یا زنگار گونه ای که دارند باعث می شوند فضا کاملا به چشم بیاید. زمانی که قصد دارید از رنگ نقره ای در لوازم موجود در اتاق خواب خود استفاده کنید باید بیشتر آنرا در وسایلی دکوری، مبلمان اتاق خواب، پرده ها، پارچه ها، بالش ها و کوسن های موجود در اتاق بکار ببرید. در این مطلب با مدل هایی بسیار زیبا از اتاق خواب هایی به رنگ نقره ای آشنا می شویم که دکوراسیون محیط را به شدت پیچیده و لوکس جلوه داده اند.

این کیسه خواب با زیپ مخفی از طرفین باز میشود و کاربر درون آن به اصطلاح دراز می کشد زیپ را می بندد و از یک خواب خوش در دل یک خرس نهایت لذت را می برد، دقیقا مثل کیسه خواب های معمولی که تا به حال دیده ایم. خوب کسانی که قبلا این محصول را دیده اند از حضورش خیلی سورپرایز نمی شوند و به آن به چشم یک کیسه خواب عادی نگاه می کنند. ولی وای به آن روزی که شخصی خواب باشد و مخاطبش برای سر به سر گذاشتن با همین کیسه خرسی شکل کنارش دراز بکشد. بیدار شدن فرد مورد نظر که طبیعی است ولی اینکه از در بیرون برود یا از پنجره پایین بپرد بستگی به میزان وحشتی دارد که به فرد تزریق میشود شاید هم عواقب وحشتناک تری در پی داشته باشد.

رنگ یکی از مهمترین و اثرگذارترین عناصر در دکوراسیون هر فضایی است. با استفاده از رنگهای متفاوت می‌توان کاربردهای متفاوتی نیز از فضا به دست آورد زیرا هر رنگی به محیط شخصیت خاصی می‌دهد و علاوه بر آن، بر احساس افراد نیز تاثیر می‌گذارد. نمونه‌هایی از هماهنگی و کاربرد رنگ در اتاق خواب را در این مطلب ببینید.
تصویر مناسب‌ترین رنگها برای اتاق خواب +عکس
برای انتخاب رنگ در اتاق خواب باید نخست سلیقه شخص در نظر گرفته شود. بیدار شدن فرد در اتاقی که به رنگ مورد علاقه اش طراحی شده است به او حس خوبی می دهد و به شخص برای شروع فعالیت روزمره انرژی بیشتری می دهد به همین منظور باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد.

ایجاد هارمونی و هماهنگی در بین اجزای موجود در اتاق خواب نوزاد، چه بخواهید چه نخواهید به جذابیت نمای داخلی اتاق می افزاید. منظورمان را در تصویر زیر به شکل واضح می توانید ببینید. صندلی بچه و طرح پارچه تخت خواب و کلاهک آباژور کوچک کنار تخت را ببینید این همان هماهنگی و هارمونی است که از آن بحث کردیم.

مانند تمامی مدل های بالا، دیوار پشت تخت خواب این اتاق نیز از بافتی بسیار ویژه و منحصر بفرد سود می برد. دیوار چوبی برجسته این اتاق رنگ بسیار گرمی دارد که در مقابل سایر عناصر سرد و خنک دکوراسیون قرار می گیرد و همین عامل باعث شده فضای اتاق کاملا دنج، متعادل و آرامش بخش بنظر برسد.

البته نور طبیعی که از طریق پنجره به اتاق وارد می شود در ایجاد حس دلپذیریی و دلبازی اتاق نقش بسیار مهمی ایفا می کند. نور آفتاب در طول روز تمام فضای اتاق را روشن می کند طوریکه نمای اتاق بکل تغییر می کند. بنابراین شب ها این اتاق خواب یک ظاهر دارد و روزها نیز ظاهری کاملا متفاوت به خود می گیرد.

اتاق مشترک کودکان
فراموش نکنید که بچه ها خیلی دوست دارند برای خودشان جا و مکان مخصوص و شخصی داشته باشند. اگر شما در منزل تان با کمبود جا مواجه هستید و قرار است دو فرزند شما با هم یک اتاق مشترک خواب داشته باشند، می توانید در همان اتاق سرویس خواب مشترک، با حداقل هزینه برای هر کدام از بچه هایتان فضای مخصوص به خودش را درست کنید.

رنگ های گرم موجب القای احساس شادی، شور و شوق و هیجان در اکثر افراد می شوند. رنگ هایی مانند رنگ قرمز و زرد از جمله رنگ های گرم محسوب می شوند. از آن جایی که این رنگ ها موجب تحریک هیجانات می شوند  استفاده بیش از حد آن ها در اتاق خواب کودکان توصیه نمی شود. از طرفی رنگ های سرد القا کننده احساس آرامش در اغلب افراد هستند. رنگ آبی نمونه ای از رنگ های سرد به شمار می رود. این رنگ ها برای کودکانی که سطح انرژی پایینی دارند و از هیجان کمی برخوردار هستند مناسب نیست.

سعی کنید برای تخت خواب تان تعداد زیادی کوسن و بالش های کوچک و بزرگ درنظر بگیرید. تماشای این بالش ها وقتی وارد اتاق خواب می شوید حس آرامش، امنیت و خواب را به شما تلقین می کند. باید دقت کنید انتخاب تعداد، سایز، شکل و رنگ این بالش ها و کوسن ها نیز بسیار اهمیت دارد. در حقیقت تناسب این کوسن ها با تخت خواب شما و رنگ ملحفه ها، تشک و بالش شما در ایجاد فضایی آرام و دلنشین بسیار موثر است. بنابراین پیش از آن که دست به کار شوید دقت کنید با کدام یک از انواع کوسن های گرد یا چهارگوش ارتباط بهتری دارید یا کدام سایز برای تخت شما مناسب تر است. سپس متناسب با رنگ تخت خواب تان برای این کوسن ها رنگی را درنظر بگیرید. بهتر است از رنگ هایی مانند قهوه ای، طلایی، آجری، آبی و سبز برای تهیه این بالش های کوچک استفاده کنید.

برای این که فضایی رمانتیک را در درون اتاق خواب عروس بوجود آورید می توانید از انواع بادکنک های رنگی و گلبرگ های خشک و گل های طبیعی و شمع ها با اشکال متنوع و … استفاده کنید.


هم چنین برای داشتن یک اتاق خواب رمانتیک باید از نورپردازی ظریف و ملایمی استفاده کنید.

می توانید در درون اتاق خواب عروس طرح های فانتزی و رمانتیکی را با کمک وسایل مختلف ایجاد کنید که در ادامه این مطلب ایده های برای ایجاد طرح های زیبا در تزیینات اتاق عروس را در اختیار تان قرار خواهد گرفت.

بعضي‌ها دوستدار تمام‌عيار رنگ‌ها هستند. کسانی مانند نقاش‌ها وجود رنگ‌هاي شاد را در خانه‌شان الزامي می‌دانند و گذراندن وقت در چنين اتاقي به آنها شادابي می‌دهد؛ فقط یادتان باشد در انتخاب طرح و رنگ‌های روتختي و وسايل داخل اتاق با توجه به طراحي و رنگ اتاق دقت كنيد تا باعث شلوغ‌تر جلوه دادن فضا نشود؛ چون این کار بيشتر باعث بهم ريختن ذهن‌تان می‌شود تا اينكه ديد جالبي به اتاق شما ببخشد.

اتاق خواب خانم ترامپ از دو طرف نورگیر دارد ولی به سبب اینکه آفتاب گیر نیست نور خیلی شدیدی وارد اتاق نمی شود که برای خواب ساکنین ایجاد مشکل کند. از همین رو هم هست که پرده های حریر برای پنجره ها انتخاب شده است حتما اگر اتاق آفتاب گیر بود نیاز به پرده های ضخیم تر احساس میشد. دکوراسیون اتاق کاملا مدرن طراحی شده است، از رنگ های گرم و هیجان انگیز اصلا خبری نیست. اتاق خواب طوری چیدمان شده است که بیننده احساس منیکند همه چیز سر جایش است نه چیزی کم است و نه چیزی زیاد.رنگ آبی روشن بسیار آرامش بخش است و آبی پررنگ خواب را عمیق می کند. اگر از اتاق خواب به عنوان اتاق کار استفاده شود، بهتر است در کنار آبی کمی رنگ سبز یا آجری به کار رود. رنگ سفید برای ملحفه و روتختی حس پاکیزگی می دهد ولی اگر رنگ غالب اتاق سفید باشد احساس بی حالی ایجاد می کند و رنگ زرد به علت درخشندگی زیاد برای اتاق خواب مناسب نیستند. بهتر است برای جلوگیری از اختلال خواب از پرده ضخیم برای اتاق های نورگیر استفاده شود. بافت پرده و روتختی هر چه لطیف تر باشند احساس راحتی بیشتری در ضمیر ناخودآگاه ایجاد می کند.قرار دادن چند کوسن بر روی سرویس خواب تخت نیز به راحتی تخت اضافه می کند و همینطور می تواند برای مطالعه قبل از خواب تکیه گاه راحتی ایجاد کند.

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *