رنگ روتختی در چیدمان

برای پرده و روتختی از یک نوع پارچه استفاده کنید، پارچه‌ای که از لحاظ رنگی با رنگ چیدمان اتاق خواب متناسب باشد. اکثر اوقات استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌های متنوع برای پرده و روتختی، افراد را به دردسر می‌اندازد و در نهایت نتیجه مطلوبی نیز حاصل نمی‌شود! اما اگر فکر می‌کنید استفاده از یک پارچه برای پرده و روتختی، شما را راضی نمی‌کند، می‌توانید مقداری پارچه از نوع دیگر را به پارچه اصلی اضافه کنید.

۳ – از نورپردازی ملایم و شمع استفاده کنید. نورپردازی مناسب در اتاق‌خواب، بیشتر از آنچه تصور می‌کنید لازم و اثر بخش است. مسلما شما در اتاق خواب خود لامپ یا لوستری برای روشنایی نصب کرده‌اید، اما برای آرام‌بخش کردن محیط نیاز به نور ملایم دارید. برای ایجاد یک نور پردازی ملایم و آرامش‌بخش، می‌توانید از شمع، هالوژن‌های دیواری، آباژور و شب‌خواب‌های زیبا کمک بگیرید.

۴ – از پارچه‌های نرم استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هدف از بودن در اتاق خواب رسیدن به آرامش است! بنابراین برای لباس خواب، روتختی و بالش‌ها، از پارچه‌های لطیف و راحت مثل انواع حریرها استفاده کنید. ضمنا برای راحتی بیشتر، بهتر است بالش به تعداد کافی در اختیار داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب  تاثیر بسیار زیادی بروی روحیه و فعالیت افراد می گذارد. گاهی اوقات بیدار شدن در یک اتاق خواب تاریک لذت بیشتری دارد، اما رنگ های تیره یک مشکل بزرگ دارند و آن نداشتن فاکتور انرژی بخش بودن در آنهاست. فاکتوری که واقعا می تواند بدن انسان را حرکت بدهد و او را راغب به بلند شدن از تخت خواب گرم و نرمش کند. در این مطلب به سراغ اتاق خواب هایی با طرح های مربوط به شمالی ترین نقاط اروپا یا منطقه اسکاندیناوی رفته ایم که معروف ترین ویژگی شان بهره بردن از طراحی بسیار روشن و درخشان است. در تمامی مدل های زیر از ایده هایی متنوعی استفاده شده که به راحتی می توانند در هر خانه ای اجرا شوند.

اتاق خواب یکی از مهمترین بخش ها در هر خانه ایست. فرق عمده ی دکوراسیون اتاق خواب با دکوراسیون سایر بخش ها در این است که دکوراسیون اتاق خواب کمی حالت خصوصی تر دارد. یعنی هر کسی می تواند سلیقه ی شخصی خود را دکور اتاق خود لحاظ کند. بنابراین می توان آن را دکوراسیون خصوصی خانه دانست! دکوراسیونی که مربوط به شخص شما و برگرفته از شخصیت شماست. اگر قصد تغییر در اتاق خواب خود را دارید و نمی دانید چه کنید، برای شما ایده هایی گرد آورده ایم. ایده هایی که دکوراسیون اتاق خواب های مدرن هستند. اگر به یک سرویس خواب اتاق خواب مدرن علاقه مندید، این نمونه های اتاق خواب مدرن را از دست ندهید.

اتاق‌خواب در خانه جزو فضاهایی است که نورپردازی آن به صورت ویژه‌ای باید انجام شود. نورپردازی اتاق خواب باید جواب‌گوی کاربری‌های گوناگون و در عین حال تامین کننده همزمان نیازهای مجزا دو استفاده کننده باشد. در مورد نورپردازی در این فضا باید به دو نکته اساسی توجه ویژه داشت: اول این که باید فضای مناسبی برای خوابیدن در نظر داشت و این فضا را از بخش‌های پرجنب و جوش و جمعی مجزا کرد. و دیگر این که باید نورپردازی مناسبی برای کاربردهایی مانند مطالعه، تماشای تلویزیون و یا انجام کار درنظر گرفت.

سعی کنید در اتاق خواب نوجوانان عزیزتان از وسیله هایی که حضورشان ظاهری متفاوت و منحصر به فرد به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق می بخشد استفاده کنید. این کار باعث می شود تا نوجوان شما به اتاق خواب خود افتخار کند، این وسیله ها می توانند یک تابلو زیبا با نقش باب میل نوجوانتان باشد، یا می تواند حتی صندلی راکی باشد که در گوشه اتاق به ارامی نشسته است.

خیلی از نوجوانان به چسباندن پوستر در اتاق خواب شان علاقه دارند ولی چون فکر می کنند این کار کمی بچه گانه است، سعی می کنند تا آن را مخفس کنند، خب شما می توانید با یک حرکت هوشمندانه جوری پوستر ها را در طراحی دکوراسیون داخلی  اتاق خواب شان مهمان کنید که خود آن ها هم شگفت زده شوند. شما می توانیید از کاغذ دیواری هایی با طرح دلخواه نوجوانتان استفاده کنید، هم اتاق زیبا می شود، هم نوجوانتان راضی.

استفاده از هر گونه لوازم دکوری و اکسسوری هایی که فکر می کنید چهره اتاق خواب نوجوان عزیزتان را دگرگون می کند را فراموش نکنید، نیازی نیست که شما برای طراحی اتاق خواب نوجوان خود هزینه زیادی بکنید، این کار می تواند کمی مقرون به صرفه تر باشد، مثلا می توانید فقط رویه کوسن ها را عوض کنید، یا فقط پرده ها و رو تختی ها را تغییر دهید. عناصر اصلی تر مثل همین ها می توانند تغییرات چشم گیر تری را ایجاد کنند.

سرویس خواب

هنگام دکور کردن اتاق خواب، استفاده از رنگ های روشن می تواند فضا را دلباز تر نشان دهد ولی این بدین معنی نیست که نمی توان از رنگ های تیره استفاده کرد، در حقیقت اگر رنگ های تیره به شیوه درست استفاده شود، جلوه باوقاری خواهد داشت.

به گزارش پرشین وی استفاده از رنگ تیره برای دیوار اتاق به هیچ وجه ایده خوبی نیست و محیط را تاریک و کوچک نشان می دهد ولی اگر رنگ های روشن با مبلمان تیره ترکیب شود، اغلب نتیجه خوب و زیبایی به دست می آید. علاوه براین اگر مبلمان چوبی باشد، جلوه گرمی نیز خواهد داشت.

چون وسائل زیادی داخل اتاق خواب ژاپنی نیست پس اجزای موجود مهم و ضروری هستند . این اجزا شامل تخت ، میز ارایش ، کمد و چراغ خواب و پایه می باشد . گاهی یک میز کوچک چایی و صندلی هم دیده می شود .اگر به جای بیشتری برای نگه داری اشیا نیاز باشد از یک صندوق استفاده می شود که آن را در ژاپنی tansu می نامند و چوب های سبک مانند نارون قرمز یا بامبو ساخته می شود . همان طور که گفته شد وسائل چندکاره بوده و میزارایش حتما کشودار هست .

سرویس خواب

هماهنگی در اتاق های ژاپنی بسیار مهم است . به همین دلایل تمام وسائل چوبی را از یک نوع درخت مثلا ماهون یا گیلاس انتخاب می کنند . همانهنگی با طبیعت نیز اهمیت زیادی دارد و معمولا یک گیاه گلدانی در اتاق خواب وجود دارد که در گوشه اتاق یا بر روی تخت چراغ خواب قرار می گیرد . گاهی به جای گل از تابلویی با منظره دریا یا طبیعت استفاده می شود . دیوارها را نیز رنگ روشنی مانند لیمویی یا کرمی می کنند.

اگر می خواهید اتاق خواب کوچک خود را دست خوش تغییرات بزرگ کنید، به کوسن ها اعتماد کنید. وجود دو یا سه کوسن با طرحهای شلوغ و رنگی رنگی می تواند کلی حال اتاق خواب شما را خوب کند و به آن چهره ای نو ببخشد، حتی در کنار آن ها می توانید از یک تابلوی زیبا که رنگ های روی آن با رنگ های کوسن ها هماهنگ است هم استفاده کنید.

گاهی هم باید برای حضور رنگ در اتاق خواب از اجزای فضاهای داخلی مثل سقف ها کمک بگیرید. سقف اتاق خواب خود را با رنگی جذاب و گرم مثل نارنجی مایل به قرمز رنگ کنید تا شاهد تغییرات چشمگیر اتاق خواب خود باشید. اگر احساس کردید که رنگ کردن سقف ها نمی تواند شما را به خواسته هایتان برساند، می توانید از یک عنصر تزیینی دیگر مثل شلف هایی همرنگ با سقف هم استفاده کنید.

اگر می خواهید اتاق خواب های با طراوت داشته باشید باید حتما در آنها از سرویس خواب عناصر تزیینی رنگی استفاده کنید، مثلا می توانید پارچه رو تختی و پرده های خود را از یک نوع و یک رنگ انتخاب کنید تا هم هماهنگی میان لوازم و سایل اتاق تان به وجود بیاید، هم اتاق خواب تان جانی دوباره بگیرد و طراوت و سرزندگی مهمان آن شود.

رنگ مناسب انتخاب کنید. رنگ مهم ترین بخش در فنگ شویی است. یکی از ساده ترین راه ها برای انتقال انرژی در فضای خانه، انتخاب رنگ مناسب است. هر یک از رنگ ها، نماد یکی از عناصر موجود در فنگ شویی است: آتش، زمین، فلز، آب و چوب. هر وسیله را باید برای انتقال انرژی در فضا، براساس نقشه فنگ شویی چید. رنگ ها را باید بر اساس انرژی ای که می خواهید بچینید و آنها را با رنگ دیوار، قاب عکس، تابلو و یا دکوری های مختلف، انتقال دهید. رنگ همانند موسیقی، قوی و نشاط بخش است و هرچه رنگ هارمونیک تری را انتقال دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. نترسید که با روشن بودن رنگی که انتخاب می کنید، رنگ به نظر متحرک بیاید؛ در حقیقت روشنایی نخستین موضوع در انتخاب رنگ است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *