میز کوچک در اتاق خواب

اگر گوشه ای از اتاق خواب شما بیکار و بدون استفاده مانده، یک میز کوچک با پایه های کوتاه بگذارید، سرویس خواب کوسن هایی بزرگ اطرافش بچینید و روی میز را با قاب عکس عزیزان تان، شمع یا مجسمه های کوچک تزیین کنید. با این کار یک گوشه دنج در اتاق خواب برای خودتان می سازید.

۱۲.پنجره اتاق خواب را جدی بگیرید. پرده ها را از حریر نازک خوش رنگ انتخاب کنید تا هروقت هوس کردید به راحتی آن ها را کنار بزنید و از چشم انداز بیرون لذت ببرید.

۱۳.اگر اتاق خواب شما دری به سمت بالکن دارد، این موهبت را نادیده نگیرید. کنار پنجره های اتاق رو به بالکن، چند گلدان گل بگذارید و در طول روز پرده را کنار بزنید. یک میز و صندلی چوبی را هم در بالکن بگذارید تا نیمه های شب و وقت های بی خوابی، به آن پناه ببرید.

۱۴.چیدمان شیشه های عطر و ادکلن، روی دراور، بی ذوق ترین کار ممکن است. به جای شیشه های خالی و نیمه تمام، گلدانی گل بگذارید و هر روز چند شاخه گل تازه به خودتان هدیه دهید.

اتاق خواب شما، از خصوصی ترین و خاص ترین مکان ها در زندگی شماست. جاییست که برای راحتی و آسایش، نزدیک به نیمی از زندگی خود را در آن می گذرانید. پس چه بهتر که این مکان مخصوص، تا حد امکان آرامش بخش و راحت باشد. طراحی، رنگ، نور، دکوراسیون و … از مواردی موثر بر ایجاد احساس راحتی در محل خواب هستند. اما آیا موارد دیگری نیز در آرامش بیشتر اتاق خواب موثر به حساب می آیند؟

۱ – مبلمان و ابزارهای اضافی را از اتاق خواب بیرون ببرید
تا آنجا که می توانید ابزارهای اضافی را از اتاق خواب خود بیرون ببرید. فضایی شلوغ، به هم ریخته و آشفته، محیط خوبی برای خوابیدن نیست. ایجاد یک فضای ساده و عاری از مواردی که منجر به تحریک حواس می شوند، می تواند محل استراحت شما را سرویس خواب بیش از پیش بهبود ببخشد.

۲ – یک فیلتر تصفیه هوا در اتاق نصب کنید.
مطمئناً گرد و خاک، آلرژی های فصلی، وجود حیوانات خانگی و …، عوامل یک خواب راحت و آرام به شمار نمی روند. نصب یک فیلتر تصفیه هوا می تواند علاوه بر ایجاد هوایی پاکیزه در محیط اتاق، به تنفس بهتر شما در هنگام خواب نیز کمک کند.

۳ – پستوها را مرتب کنید.
کمد و کشوهای خود را از لباس ها و هر چیز دیگری که مدت زیادی است نمی پوشید یا استفاده نمی کنید، خلاص نمایید. لباس های قدیمی و هر خرده ریز بلا استفاده ای که دارید را اهدا کنید. در این صورت هم به خود و هم به دیگرانی که ممکن است به این وسایل شما نیاز داشته باشند، یاری رسانده اید.

تخت کودک را به عریض ترین دیوار اتاق خواب تکیه بدهید. مراقب باشید که کودک از روی تختش در اتاق را ببیند. بهتر است دیواری که برای تکیه دادن تخت کودکتان انتخاب می کنید، مقابل دستشویی یا حمام نباشد چون می تواند سلامت کودکتان را به مخاطره بیندازد.
اگر دو فرزند دارید بهتر است از تخت های دو طبقه تا حد ممکن استفاده نکنید، چرا که کودکان نیاز دارند فضای باز و راحتی بالای سرشان داشته باشند و تخت های دو طبقه این امکان را از کودکی که در طبقه اول می خوابد، می گیرد و همین موضوع می تواند در آینده باعث فشار عصبی در او شود. کودکی که در طبقه بالا می خوابد نیز از آنجا که یک فضای خالی در زیر محل خوابش وجود دارد احساس ناامنی می کند و همین حس می تواند در بزرگسالی تاثیرات بدی در روحیه اش بگذارد.
۳ ) گوشه مناسبی از اتاق را به مکانی برای مطالعه اختصاص دهید. در گوشه ای از اتاق کودک خود میز و صندلی و چراغ مطالعه ای بگذارید و به او بفهمانید که مکان مناسب برای مطالعه و درس خواندن، همان است. به این ترتیب به او نشان می دهید که چقدر درس خواندن و مطالعه برایتان اهمیت دارد.
۴ ) اتاق خواب کودک را به محیطی سالم تبدیل کنید. تصاویر آب و دریا، آکواریوم یا وجود صدای آب می تواند محیط ناسالمی ایجاد کند و در آینده موجب بروز بیماری آسم در کودک شود.

اتاق خواب خصوصی ترین فضا در هر خانه است و از این رو در طراحی دکوراسیون و رنگ آن باید سلیقه و نیازهای شخصی صاحب آن را نیز در کنار اصول رنگ در دکوراسیون مد نظر داشت.
اما گذشته از سلیقه و موارد استفاده یک اتاق خواب باید همواره فضای آرامش بخش و راحت باشد که مکانی مناسب برای خواب و استراحت را فراهم می آورد.
هنگام طراحی رنگ یک اتاق خواب بهتر است از انتخاب رنگ های درخشان پرهیز کنیم چرا که ممکن است هنگام استراحت این رنگ های آزار دهنده به نظر برسند. اما چنانچه رنگهای زنده را بیشتر می پسندید سایه های مختلف رنگ آجری در کنار کرم های غنی و سیاه می تواند انتخابی مناسب باشد.
اگر به دنبال اتاق خوابی با فضای گرم سنتی و اندکی تجملی هستید استفاده از رنگ های بکار رفته در صنایع دستی شرقی راه حلی مناسب برای دستیابی به چنین مکانی است.
رنگ های گرمی چون طلائی، نارنجی ها، قرمزهای پرمایه و آجری های بکار رفته در طرح های سنتی شرقی عاملی مهم در ایجاد نمایی با شکوه و گرم در یک دکوراسیون هستند.
علاوه بر به کارگیری این رنگها در فضای اتاق استفاده از پارچه های زینتی شرقی، پارچه های سوزن دوزی و قلم کار غنا و جذابیت این دکوراسیون را دو چندان می نمایند.

رنگ زرد و گرمي كه به عنوان رنگ اصلي براي دكوراسيون اين فضا استفاده شده، اتاق را غرق در روشنايي کرده و بر وسعت فضا افزوده است.

۷٫ در اين دكوراسيون، براي ديوارها از دو رنگ متضاد طوسي و هلويي استفاده شده كه جذابيت زيادي به محیط داده است. همچنين استفاده از رنگ خاکستری تيره براي كفپوش، چشم‌ها را به سمت بالا سوق مي‌دهد.

۸٫ در اين حالت، تركيبي گرم و دوست داشتني را مشاهده مي‌كنيد؛ وجود رنگ كرم ملايم بر روی ديوار مقابل، سبب شده فضا دلبازتر و وسيع‌تر جلوه كند.

۹٫ اين تركيب رنگي طبيعي و خيالي، متشكل از سبز و طلايي روشن، سبب شده تا احساسي تسكين‌دهنده و خيال‌انگيز براي اين اتاق خواب به وجود آيد.

تخت خواب دکور اصلی اتاق خواب محسوب می شود. می توانید دست بکار شوید و با سلیقه ی خود تاج تخت تان را بسازید. سری به عتیقه فروشی ها بزنید و تخته ی چوبی پر نقش و نگاری را تهیه و بالای تخت تان نصب کنید.

سرویس خواب

اگر هیچ تبحری در زمینه ی این گونه خورده کاری ها ندارید می توانید پشت تخت تان پرده ی زربافت یا پارچه ی رنگارنگ و یا فرش کوچکی آویزان کنید.
روتختی نیز از اجزای اصلی اتاق خواب محسوب می شود. اگر تاج تخت خوابتان طرحی سرویس خواب تجملی و پرنقش و نگار دارد روتختی یکدست با پارچه ایی تجملی انتخاب کنید.

اما اگر دکور تخت تان معمولی و ساده است، روتختی طرح دار و رنگارنگ خریداری کنید. چند عدد بالشت نیز روی آن بچینید تا شکیل تر جلوه کند.

کمد و کشوهای خود را از لباس ها و هر چیز دیگری که مدت زیادی است نمی پوشید یا استفاده نمی کنید، خلاص نمایید. لباس های قدیمی و هر خرده ریزها بلا استفاده ای که دارید را اهدا کنید. در این صورت هم به خود و هم به دیگرانی که ممکن است به این وسایل شما نیاز داشته باشند، یاری رسانده اید. ۴- تلویزیون را از اتاق خواب دور کنید.
تلویزیون منجر به تحریک حواس و اختلال در ایجاد آرامش قبل از خواب می شود. از تماشای تلویزیون در ساعات نزدیک به زمان خواب یا در زمانی که در رختخواب هستید اجتناب کنید. بهتر است تلویزیون را از محل خواب بیرون ببرید تا درگیر تماشای آن نشوید. می توانید قبل از خواب به اموری مانند کتاب خواندن یا مرتب کردن برنامه های فردا یا بررسی امور انجام شده در طول روز بپردازید. مطمئن باشید این مساله در استراحت شبانه شما تاثیر مثبت خواهد داشت. ۵- از نور شمع استفاده کنید.

اتاق خواب شما، از خصوصی ترین و خاص ترین مکان ها در زندگی شماست. جاییست که برای راحتی و آسایش، نزدیک به نیمی از زندگی خود را در آن می گذرانید.

پس چه بهتر که این مکان مخصوص، تا حد امکان آرامش بخش و راحت باشد. طراحی، رنگ، نور، دکوراسیون و … از مواردی موثر بر ایجاد احساس راحتی در محل خواب هستند. اما آیا موارد دیگری نیز در آرامش بیشتر اتاق خواب موثر به حساب می آیند؟

۱- مبلمان و ابزارهای اضافی را از اتاق خواب بیرون ببرید.

تا آنجا که می توانید ابزارهای اضافی را از اتاق خواب خود بیرون ببرید. فضایی شلوغ، به هم ریخته و آشفته، محیط خوبی برای خوابیدن نیست. ایجاد یک فضای ساده و عاری از مواردی که منجر به تحریک حواس می شوند، می تواند محل استراحت شما را بیش از پیش بهبود ببخشد.

قبل از خواب درِ اتاق خواب و تمامی درهای مشرف به آن را ببندید. نظم حاکم در اتاق خواب، آرامش را به شما منتقل می کند.پایه و اساسی که در زمان قدیم از مفهوم «فنگ شویی» برداشت می شده،

هم اکنون در چین هم در زمره خرافات قرار می گیرند. اما این عبارت، امروزه بیشتر به عنوان اصطلاحی برای طراحی دکوراسیون (از مکان قرارگیری اشیا تا نور محیط، رنگ دیوارها و نظم اتاق) و به منظور زیبایی و سادگی بیشتر در مکان های مختلف منزل و محل کار به اجرا در می آید.فنگ شویی اتاق خواب باعث هماهنگی انرژی های مقوی و نفسانی می شود.

اغلب اوقات پنجره را باز کرده و یا از دستگاه مناسب تهویه استفاده کنید تا هوا تازه و پر از انرژی باشد.
مراقب کیفیت هوا در اتاق خواب باشید. اگر هوایی که در اتاق خواب تنفس می کنید تازه نباشد و پر از آلاینده باشد، نمی توانید اتاق خوابی مطلوب از نظر فنگ شویی داشته باشید. لطفاً توجه کنید که وجود گیاه در اتاق خواب از نظر فنگ شویی مناسب نیست، مگر اینکه اتاق خواب نسبتاً بزرگ بوده و گیاه دور از تختخواب قرار گرفته باشد.

۳ – درجات مختلفی از نور برای اتاق خواب داشته باشید یا از کلیدهای برق که امکان تغییر میزان نور را می دهند استفاده نمایید. نور مناسب بسیار مهم است، زیرا نور یکی از اصلی ترین نمودهای انرژی است. از نظر فنگ شویی، شمع بهترین وسیله برای ایجاد نور است. ولی نمی بایست شمعی بخرید که دارای مواد سمی باشد.

۴ – برای ایجاد توازن در اتاق خواب، از رنگهای آرامش بخش استفاده کنید. دکور مناسب اتاق خواب از نظر فنگ شویی، دکوری متوازن است که سبب تقویت و ایجاد جریان مناسب انرژی برای داشتن خوابی خوب و نیز سلامت جنسی می شود. بهترین رنگها برای اتاق خواب را اصطلاحاً « رنگهای پوست » می نامند. می دانیم که رنگ پوست انسان از سفید رنگ پریده تا قهوه ای شکلاتی متغیر است. از این مجموعه رنگها، رنگی را انتخاب کنید که برای دکور اتاق خوابتان بهترین رنگ باشد.


وجود هارمونی و هماهنگی بین رنگ های ملایم تابستانی نیز در اتاق خواب بسیار مهم است برای مثال می توانید برای دكوراسیون تخت خواب از یك ست رو تختی به رنگ سفید یا رنگی بسیار روشن استفاده كنید و برای دیوارها از رنگی نزدیك سرویس خواب به رنگ چای استفاده كنید. قالیچه و كفپوش اتاق باید همواره تیره ترین طیف رنگی موجود در دكوراسیون را به خود اختصاص دهد.

هم چنین در شکل وجود بالش ها و كوسن های خرمایی مایل به قرمز در عین حال كه به دكوراسیون عمق و غنای بیشتری می دهد سبب می شود دكوراسیون از سرد و بی روح شدن فضا جلوگیری شود.

کمدها از مهم ترین عناصر اتاق خواب هستند زیرا با جای دادن لباس ها، رختخواب، میز اتو و… نظم و ترتیب را برای این فضا به ارمغان می آورند. اگر می خواهید اتاق خوابی مرتب و زیبا داشته باشید، می توانید کمد ها را با قفسه بندی برای قرار دادن وسایلی چون جاروبرقی، میز اتو، سبد لباس و… که وجود آنها در گوشه و کنار اتاق سبب شلوغی می شود، کاربردی کنید.
۲. قالیچه ای زیبا و متناسب برای فضای خود در نظر گرفته، ریتمی از رنگ غالب آن در فضا ایجاد کنید. شما می توانید این ریتم رنگی را با روتختی، پرده، تابلو یا حتی رنگ آمیزی دیوار پشت تخت خواب در فضا بوجود آورید. از یاد نبرید که رنگ های سری مانند: رنگ های گروه آبی یا سبز برای اتاق خواب مناسب تر هستند زیرا آرامش بیشتری به فضا می بخشند.
۳. سرویس خواب را بهتر است از جنس چوب انتخاب کنید تا گرانی خود را به رخ بکشد و گرمای بصری مطلوبی به فضای استراحت شما ببخشد! اما اینکه چوب آن ساده یا کار شده باشد، به سبک، ساختار فضا و همچنین سلیقه شما بستگی دارد.
۴. بهتر است برای اتاق خواب، پرده ای دو لایه، یک لایه شفاف در زیر مانند تور یا حریر برای پوشش در روز و یک لایه در رو برای پوشش در شب در نظر بگیرید.

 

1 دیدگاه

  1. […] ارسال این محصول به شهرستانها نیز وجود دارد؟ بله، این سرویس خواب به صورت بسته بندی به سراسر کشور ارسال می شود. ضمنا […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *