رنگ های سفید و کرم در تخت خواب

رنگ‌هاي سفيد و كرم روشن در اتاق خواب سبب آرامش‌ مي‌شود. همچنين رنگ استخواني سرویس خواب براي ديوارها و قاب‌هاي چوبي كرم، تختخواب و عكس‌هاي مناظر زيبا، به شما آرامش مي‌دهد. اگر به اتاقتان كاغذديواري مي‌زنيد، سعي كنيد از كاغذ ديواري‌هاي شلوغ استفاده نكنيد، هرچه رنگ آرام‌تر باشد، آرامش شما در زمان خواب بيشتر خواهد بود.

به هنگام شب آينه‌هاي اتاق خوابتان را با پارچه‌اي روشن بپوشانيد، چون هنگام خواب بايد فضاي آرامي حكمفرما باشد.

محل تخت خود را با دقت انتخاب كنيد، به طوري كه ديد خوبي به طرف در داشته باشيد و پشت سرتان به جاي فضاي باز يا پنجره، ديوار محكمي باشد.

اتاق كار شما

تاكنون در رابطه با تمامي بخش‌هاي يك منزل طي دو سال اخير برايتان نوشتيم جز، دفتر كار خانگي، آن هم به خاطر اينكه در سال‌‌هاي اخير به خاطر خانه‌هاي كوچك اتاق كار خانگي به نوعي از مد افتاده است، اما با اين حال منازل بزرگ هم وجود دارند كه اتاق كاري در آن باشد، به نكاتي در مطلب زير اشاره مي‌شود كه براي منازل شما مي‌تواند بسيار مفيد واقع شود.

يكي از مهمترين راههاي استفاده بهينه از فضا در يك اتاق، آن هم با وسعتي كم و كاربردهاي بسيار، استفاده از ارتفاع موجود است. اين ارتفاع شامل فاصله سقف تا كف بوده و با توجه به اين كه اين فاصله در معماري جديد ايراني ۲۸۰ تا ۲۹۰ سانتيمتر است، هنوز امكان مانور دكوراسيوني بسياري وجود دارد و از اين طريق مي توان پاره اي از نيازهاي دكوراسيوني- كاربردي را برآورده نمود. البته اين نيازها رابطه مستقيمي با شرايط مالك و يا مالكين اتاق و موقعيت فضا دارد. در اين جا نيز هدف ما ارائه راهكار براي اتاق خواب كوچك فرزند محصل خانواده از طريق لوازم دكوراسيوني كم جا است.

از آنجا كه نياز بچه ها به خصوص محصلين در اتاقشان تنها به فراهم شدن محل خوابي مناسب خلاصه نمي شود و همچنين محققين امور تحصيلي دانش آموزان، همواره به اختصاص فضائي مخصوص انجام تكاليف و مطالعه درسي و غير درسي توصيه مي كنند، شما نيز مي توانيد به راحتي با انتخابي صحيح براي دكوراسيون اتاق فرزندتان ، هم بستري راحت و آرام براي خواب او به ارمغان آوريد و هم مكاني براي انجام امور مدرسه اش فراهم كنيد.

استیل دكوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن چه رسمی باشد و چه غیر رسمی، نوع مبلمان انتخابی آن به شما كمك می كند كه حال و هوای این اتاق مهم را به دلخواه خود تغییر دهید. یك اتاق نشیمن مجلل، باشكوه، و مخملی خوش آمد گرمی به مهمانها می گوید، در حالیكه یك اتاق نشیمن با مبلمان راحت فضا را خودمانی تر كرده و اجازه می دهد كه كل خانواده از آن لذت بیشتری ببرند.

اصول ابتدایی نشیمن

از جمله نكات كلیدی در یك اتاق نشیمن تشخیص نقطه كانونی اتاق و ایجاد منطقه گفتگوست. به این منظور بهتر است كه مبلمان نشیمن را به صورت L و یا به شكل U بچینید تا مهمانها به راحتی قادر به صحبت كردن با یكدیگر باشند. آیتمی را به عنوان هسته مركزی اتاق در نظر گرفته و مبلمان را حول محور آن بچینید.

در حین انتخاب مبلمان پیش از هرچیز به میزان فضایی كه در اختیار دارید توجه نموده و كار خود را با یك كاناپه راحت و قابل لم دادن شروع كنید. اگر به اندازه كافی فضا در اختیار دارید می توانید از صندلی هایی كه با كاناپه های اصلی شما ست هستند نیز به عنوان نوعی حسن ختام در دكوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده كنید.

سعی نکنید مدل و رنگ دلخواه خودتان را به زور به بچه ها تحمیل کنید.شخصیت آنها از همین سنین شکل می گیرد و اتاقشان می تواند آینه ی خوبی برای نشان دادن شخصیتشان باشد. البته منظورم طرح و رنگ غیر معقول آنها نیست.باید محدودیت تعیین کنید اما بازهم آنها را در انتخابشان آزاد بگذارید.

فضاي بازي و درس را از هم جدا كنيد. يك گوشه را به ميزتحرير و وايت بورد و جايي ديگر را به مبل كيسه‌اي يا چادر سرخپوستي او اختصاص دهيد.

– جمع‌آوري وسايل مهم است، به خصوص اگر نمي‌خواهيد هنگام آماده كردن تخت او، روي لگوها پا بگذاريد.

– يك صندوق بزرگ براي اسباب بازي‌هاي حجيم در نظر بگيريد. تورهاي آويزان، راه‌حلي فوري براي جمع كردن خرت‌وپرت‌هاي بي‌شكل و به هم ريخته است.

– هر نوع هواپيما يا ماشين اسباب‌بازي قديمي و دوران بچگي خود را كه جنبه كلاسيك و دكوراسيون دارد، دور از دسترس و در طبقات بالايي قرار دهيد.

– به جاي استفاده از يك چراغ در وسط اتاق، از لوستر‌هاي كارتوني يا طرح‌دار و چراغ‌هايي كه بتوانيد نور آن‌ها را در مواقع مختلف تنظيم كنيد، استفاده نماييد. چراغ‌ها مي‌توانند پسرانه‌تر مثلا به شكل حيوانات يا فوتبالي باشند.

سوژه‌ها:

براي پسران حدود هشت سال، طرح‌هاي دكوراسيون بستگي به چيزهاي مورد علاقه و سرگرمي‌ آن‌ها دارد اما آن‌قدر افراط نكنيد كه محيط غيرقابل تحمل شود.

به خصوص چون پسرها معمولا خيلي سريع از چيزي كه خيلي دوست دارند، خسته مي‌شوند، اگر نمي‌خواهيد ظرف شش ماه مجبور به تغيير دكوراسيون شويد، به جاي كاغذ ديواري‌هاي طرح‌دار از وسايلي مانند ملحفه و لحاف‌، چراغ و فرش‌هاي طرح‌دار كه به‌راحتي قابل تعويضند، استفاده كنيد.

نوجوانان نسبت به طرحي كه شما پسنديده‌ايد، محتاطند. آن‌ها را كمي آزاد بگذاريد تا با پوستر و يادگاري‌هاي مختلفي كه از تيم فوتبال يا افراد مورد علاقه خود جمع كرده‌اند، ابراز وجود كنند.

سرویس خواب

همه آن‌ها نمي‌خواهند اطرافشان پر از عروسك‌هاي سرویس پرنسس و پري باشد ولي همه آن‌ها حس رفاه، شكوه و زرق و برق را دوست دارند.

استفاده از پارچه‌هاي نرم و مخملي، مبلمان راحت همراه با رنگ‌هاي شاد و سطوح براق، احساس پري‌گونه را ايجاد مي‌كند كه با طرح‌هاي رنگي متنوع امكان‌پذير است و تنها به صورتي محدود نمي‌شود. مي‌توانيد از بنفش پررنگ، نارنجي و آبي مايل به بنفش استفاده كنيد.

يا ديوارها را سفيد و ساده به صورت كلاسيك نگه داريد و با پارچه‌هاي رنگي و گل‌دار اتاق را تزيين كنيد. وقتي از يك شومينه قديمي، وسايل قديمي و ميز آرايش رنگ‌شده استفاده مي‌كنيد، سفيد خود را بيشتر نشان مي‌دهد.

نكات مهم:

– از جاطلقي‌هاي روشن و پلاستيكي مخصوص ديوار، براي نشان دادن كارت‌پستال‌ها، عكس‌ها، گل‌هاي خشك‌شده يا هر چيز ديگر قابل‌توجه استفاده كنيد.

– با گل‌هاي مونتاژ شده چراغ‌هايي با طرح‌هاي بچه‌گانه درست كنيد.

– آويزها براي آن‌ها جالبند. مي‌توانيد خود با استفاده از طلق نوع پروانه‌اي يا پرنده آن را درست كنيد و با نخ نايلوني آن را به يك چارچوب وصل كنيد.

– با خريد يك جاجواهري گردن‌بندها را آويزان و مانع گره‌خوردگي آن‌ها شويد.

– با قرار دادن يك گهواره در گوشه‌اي از اتاق عروسك‌هاي او جاي مشخصي خواهند داشت.

اتاق خواب جایی است برای آسودن و كسب آرامش و انرژی مجدد برای یك روز كاری دیگر. انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن كمك زیادی به كسب این آرامش و استراحت واقعی می‌كند.در این نوشتار سعی داریم مهم‌ترین نكات مربوط به دكوراسیون این منطقه با اهمیت خانه را توضیح دهیم.

اتاق خوابی پر از آرامش

اتاق خواب جایی است برای آسودن و كسب آرامش و انرژی مجدد برای یك روز كاری دیگر. انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن كمك زیادی به كسب این آرامش و استراحت واقعی می‌كند.

در این نوشتار سعی داریم مهم‌ترین نكات مربوط به دكوراسیون این منطقه با اهمیت خانه را توضیح دهیم.

یكی از اصول اولیه چیدمان در اتاق‌ خواب می‌گوید محل تخت باید به گونه‌ای انتخاب شود كه سرویس خواب پنجره نورگیر حتما در سمت راست آن قرار گیرد. استفاده از كوسن‌های فراوان بر روی تخت‌هایی كه لبه بالایی بلندی دارند، بر زیبایی تخت می‌افزاید.

با استفاده از نور، رنگ و آثار هنری مثل نقاشی محیطی شاد برای كودك خود فراهم آورید. اتاق خواب كودك باید به او روحیه ای شاداب ببخشد. اطمینان حاصل كنید كه نور اتاق كافی باشد. سعی كنید دیوار اتاق خواب كودك خود را رنگ آبی نزنید چرا كه این رنگ موجب افسردگی در كودك شما می‌شود و انرژی او را تحلیل می‌برد. رنگ‌های روشن همچون زرد، صورتی كمرنگ و سبز روشن می‌تواند انتخاب خوبی برای رنگ دیوار اتاق كودك باشد. یكی از نكات مهم در مورد تزئین اتاق خواب كودك این است كه از قرار دادن تصاویر حیوانات وحشی و درنده كاملا بپرهیزید. در عوض عكس‌هایی را انتخاب كنید كه حس خلاقیت و آرامش را در او تقویت كند.

سرویس خواب نوزاد

به‌ جای‌ پرده‌ می‌ توانید از حصیرهای‌ ریزبافت‌ آفتابگیر استفاده‌ كنید و سطح‌ آن‌ را نیز هماهنگ‌ با سایر قسمت های‌ اتاق‌ نقاشی‌ نمایید.

– رنگ‌ كردن‌ كارتن های‌ مقوایی‌ در ابعاد مختلف‌ و یا روكش ‌كردن‌ آنها با كاغذ كادو و نایلون های‌ فانتزی‌ محل های‌ مناسبی‌ را برای‌ خرده‌ ریزهای‌ كودكان‌ فراهم‌ می كند.
استفاده‌ از رنگ های‌ شاد در دیوارهای‌ اتاق‌ همیشه‌ مطلوب‌ بچه‌هاست؛ شدت‌ رنگ‌ را با نظر كودكان‌ تأمین‌ كنید.

– به‌ جای‌ قفسه‌های‌ چوبی‌ می ‌توانید از قفسه‌های‌ فلزی‌ پیش ‌ساخته‌ رنگی‌ استفاده‌ كنید كه‌ قابل‌ تغییر نیز هستند و یا چند مكعب‌ چوبی‌ را جداگانه‌ بسازید و با رنگ های‌ متنوع‌ روی‌ هم‌ قرار دهید و هرچه‌ می‌خواهید بسازید. این‌ مكعب ها سرویس خواب بهتر است‌ از دو طرف‌ خالی‌ باشند.

 

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *