فنگ شویی میز آرایشی

در بخش توانگری کتاب فنگ شویی آموختم :« اگرمی خواهیدچشم دلتان را به روی توانگری بگشایید درکنار تمیز کردن گنجه ها باید زندگیتان را نیزپاک کنید.» به تجربه بارها دیدم که با نظم و ترتیب دادن به کمد ها و کشوهای اتاقم ، راه برای ورود خیر و برکت نیز به زندگی ام باز شده است. البته آرامشی که در نظم هست نیز جایگاه خود را دارد./ سرویس خواب

چطور میز آرایشم را تمیز کنم؟
گاهی تعداد زیرآلات و لوازم آرایشی تان آنقدر غیر قابل کنترل می شود که میز آرایش تان بسیار نامرتب می شود، بطوریکه ممکن است بعد از مدتی بعضی چیزها را گم یا فراموش کنید. پس دست به کار شوید و به آسانی منظم شان کنید.

زندگی تان بسیار راحت تر خواهد بود اگر هر چیزی سر جای خودش باشد و هنگام صبحگاه و به وقت خواب با خیالی آسوده هر آنچه به دنبالش هستید به راحتی از جایش بردارید.

لوازم آرایشی و بهداشتی
قدم اول: تمام لوازم آرایشی و پیرایشی، زیورآلات، داروها و وسایل تزئینی دیگر داخل اتاقتان را یک جا جمع کنید. و آنها را به چهار گروه طبقه بندی نمایید: آرایشی- پیرایشی ، زیورآلات ، بهداشت و درمان، لوازم تزئینی.

قدم دوم: حال هر گروه را به سه بخش دیگر تقسیم بندی کنید:

چیزهایی که باید نگه دارم.
چیزهایی که باید از شرشان خلاص شوم.
چیزهایی که به اتاقم تعلق ندارند.
وسایل بهداشتی – درمانی
قدم سوم: تمام وسایل بهداشتی و دارو ها و از این قبیل را داخل یک جعبه بهداشتی، یک کیف مناسب و یا داخل سبد پارچه ای قرار دهید. همچنین می توانید بنا به ضرورت آن را در کنار میز آرایش جا دهید و یا آن را به کابینت سرویس بهداشتی انتقال دهید.

اگر در خانه تان کودک خردسال دارید، داروها را جایی قرار دهید که در دسترس کودک نباشد.
قدم چهارم: تمام کش سر، گیره های مو، تل سر و کلیپس های مو را داخل یک جعبه قرار دهید. شما میتوانید سنجاق ها و کلیپس ها را داخل یک قوطی زیبای مربا یا چای که خالی شده است قرار دهید./ تخت خواب

لوازم بهداشتی
قدم پنجم: لوازم آرایشی که کمتر مورد استفاده روزمره هستند را داخل یک جعبه یا کیف آرایشی مجزا قرار دهید. می توانید روی میز آرایشی تان جعبه ای کوچک و یا سینی مناسبی برای لوازم آرایش روزمره تان داشته باشید، در این صورت لوازم مورد نیاز سفرتان نیز حاضر و جداسازی شده هستند.

قدم ششم: تمام ادکلن و اسپری ها، روغن و کرم ها را روی گوشه ای از میزتان بچینید. اگر ارتفاع بعضی از آنها بلند است، جای دیگری برایشان در نظر بگیرید که در عین در دسترس بودن، مزاحم نباشند. همچنین می توانید فضای مناسب جداگانه ای برای کرم های زیبایی و بهداشتی داخل کشوی میزتان در نظر بگیرید.

فنگ شویی

نگهداری زیورآلات
قدم هفتم: برای جلوگیری از گم شدن قطعات زیرآلات تان می توانید از یک آویز گوشواره و یک جعبه جواهرات استفاده نمایید. همچنین زیورآلاتی که سِت هستند بهتر است یکجا قرار گیرند تا هنگام انتخاب راحت تر باشید.

قدم هشتم: داخل جعبه جواهرات تان گردن بند ها، دستبندها، انگشترها و سنجاق سینه ها را جداسازی کنید و در بخش های مجزا قرار دهید.

جعبه جواهرات
قدم نهم: اگر مثل من گوشواره های زیادی دارید، می توانید از آویز مخصوص گوشواره برای مرتب کردن آنها استفاده نمایید. حتی می توانید به سادگی با یک چهارچوب سبک و پارچه ای زیبا، این آویز را خودتان بسازید. به این صورت هم کاربری آن راحت تر می شود، هم روی میزتان یک قاب زیبا از گوشواره هایتان دارید.

لازم و غیرلازم
قدم دهم: لوازم آرایشی گروه “چیزهایی که باید از شرشان خلاص شوم” را دور بیندازید، چرا که لوازم آرایشی استفاده شده را کسی نباید استفاده کند. باقی وسایل این بخش را نیز می توانید دور بریزید، بفروشید و یا به یک دوست بدهید./ سرویس خواب

لیوان یا گلدان نگهدارنده
قدم یازدهم: برای لاک های رنگارنگ تان نیز یک جعبه در نظر بگیرید و آن را داخل کشوی میزتان قرار دهید. یک گلدان کوتاه و مناسب برای جمع آوری قلم های آرایشی و برس و شانه در نظر بگیرید و آن را کنار آینه قرار دهید.

جعبه های نگهداری
قدم دوازدهم: به کمک سبد های کوچک و یک شکل می توانید داخل کشوی میز را بخش بندی نمایید. با این کار برای هر چیزی جایگاه مخصوص خواهد بود و پیدا کردن هر آنچه نیاز دارید فقط چند ثانیه زمان می برد.

فنگ شویی برای میز آرایشی
این بخشی از میز آرایش من است. همان طور که ملاحظه می کنید به کمک این ظرف ساده ی پارچه ای ، گوشواره ها ، تل سر ها و گیره های مو مرتب و منظم و براحتی قابل استفاده هستند. این ظرف ها در بازار با هر اندازه و رنگی موجود هستند./ تختخواب

م: ۲nafare.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *