طراحی دکوراسیون اتاق پسر

به ترکیب و کنار هم قرار گرفتن رنگ های سیاه و سفید با وزن و میزان های مختلف “مونوکروم” اطلاق می شود. بعنوان مثال عکس های قدیمی سیاه و سفید، نمونه ای از یک رنگ بندی مونوکرم هستند.

قبل از این هم نمونه مدلی از طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب کودکان گذاشته ایم که از رنگ بندی مونوکروم (سیاه و سفید) سود می بردند. گویا استفاده از این دو رنگ در اتاق خواب این وروجک های کوچولو، آرام آرام به یک مُد و الگو تبدیل میشود. هر چند این مدل رنگ آمیزی در اتاق خواب کودکان اصلا باب میل روانشناسان کودک نیست، چون پزشکان کودکان طرفدار سرسخت رنگ های شاد و گرم هستند.
در این اتاق خواب کودک هم که تصاویر آن را در این بخش مشاهده می کنید همین فرمول مونوکروم را می بینیم. در واقع کلیات اتاق خواب را رنگ سفید و جزییات آن را رنگ سیاه و رنگ های گرم تشکیل داده اند. همین توازن رنگی است که باعث شده که اتاق خواب خیلی دلگیر به نظر نیاید.

دکوراسیون سرویس خواب پسر

دیوارهای سفید، کفپوش چوبی و یک موکت تافتینگ ساده که کف اتاق پهن شده است زمینه اصلی دکوراسیون اتاق را خیلی سنگین کرده است. از طرف دیگر مبلمان و تزیینات اتاق یا سیاه هستند، یا سفید و یا ترکیبی شطرنجی از این دو رنگ. کتاب های رنگارنگ اگر روی شلف دیواری اتاق خواب چیده نشده بودند شرایط بدتر هم می شد ولی همین کتاب ها با جلدهای رنگی خود کمی فضای سنگین اتاق را خنثی کرده اند./ انتخاب سرویس خواب

هر چند صاحب این اتاق خواب زیبا یک گل پسر است ولی باز این هم دلیل نمی شود که فضا برای کودک انقدر بی روح و خسته کننده طراحی شده باشد. قبول داریم که این اتاق کودک مدرن و جذاب است ولی پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تصمیم به طراحی دکوراسیون مونوکروم در اتاق خواب فرزند دلبندتان گرفته اید از رنگ های گرم و تزیینات رنگارنگ بچه گانه بیشتر بهره ببرید تا هم به مقصود خود برسید و هم یک اتاق خواب با طراوت را به کودک خود هدیه کنید.

م: nobaraneh.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *