فضای داخلی تخت خواب منزل

رنگ ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بسیار با اهمیت است و همچنین طراحی دکوراسیون اتاق خواب در طراحی فضای داخلی تخت خواب منزل نیز بسیارمؤثر است.

تا به حال به اتاق خواب خود دقت کرده اید؟ به نظر شما کسل کننده و بی روح نیست؟ چه راه حلی برای شاداب تر کردن اتاق خوابتان مناسب است؟ اگر رنگ ها یکی از گزینه های شما می باشند، پس با این مطلب همراه شوید تا با هم به اتاق خواب شما روحیه دهیم! درست است که انتخاب رنگ های آرامش بخش برای اتاق خواب شما بسیار مناسب است اما این موضوع دلیل بر این نمی شود که اتاق خوابتان حالت یکنواخت وکسل کننده پیدا کند، ترکیب رنگ های خاص مثل آبی و زرد خردلی با یک عنصر بنفش به خوبی می تواند فضای اتاق شما را منحصر به فرد کند.

تخت خواب منزل

رنگ های گرم را فراموش نکنید! این رنگ ها در ترکیب با یک نورپردازی خاص می توانند فضای شما را متفاوت کنند، رنگ های مثل سبز صدری در ترکیب با کرم و قهوه ای ظاهری خاص به فضای اتاق شما می دهند، و فضای اتاق شما را گرم می کنند، این رنگ ها را می توانید در غالب رو تختی، فرش و قالیچه و یا پرده ی خود در اتاق خوابتان به کار بگیرید.

بسیاری از متخصصان بر این باورند که تختخواب چوبی در مقایسه با تختخواب های فلزی برای استراحت و خواب شبانه مناسب تر هستند. زیرا فلز به جهت داشتن ماهیت سرد و خشن موجب انتقال سردی به بدن انسان شده و به این ترتیب تاثیر نامناسبی را بر عمق و کیفیت خواب انسان می گذارد. در حالی که چوب از این جهت که برگرفته از طبیعت است انرژی، شادی، گرمی و نرمی را به شخص در حین خواب منتقل می کند و مناسب ترین جنس برای تهیه تختخواب چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان محسوب می شود.

رنگ بنفش کم رنگ یا یاسی همان رنگی است که علاوه بر ایجاد فضایی آرامش بخش برای فضای اتاق شما روح بخش نیز هست. ترکیب آن با طلایی ظاهری لوکس به فضای شما می بخشد، اگر به اتاق خواب لوکس علاقه دارید پس این ترکیب رنگی را فراموش نکنید./ تخت خواب

در انتخاب رنگ آبی باید دقت کنید! درست است که آبی رنگ آرامش است اما باید به صورت متعادل در فضای شما استفاده شود، یعنی به طور مثال در ترکیب با سفید و کمی رنگ های گرم مثل قهوه ای و خاکی که به فضای شما گرما ببخشد. به نظر شما ترکیب رنگ آبی با کدام رنگ می تواند ظاهر گرم تری به فضای اتاق خواب شما بدهد؟ خوشحال می شویم در بخش دیدگاه این مطلب آن را به ما یادآوری کنید.

ترکیب رنگ های روشن و شاد مثل نارنجی، زرد، آبی و قرمز، بنفش_آبی در یک پس زمینه ی سفید به خوبی فضای اتاق شما را از حالت ساده و کسل کننده خارج می کند، این ترکیب رنگ ها می توانند در غالب رو تختی و پرده و یا کوسن های شما در فضا باشند، نیازی نیست دیوارهای خود را رنگ کنید بگذارید به حال خودشان باشند راه حل های ساده تری هم برای این منظور هست.

هرگز اتاقی را که فاقد پنجره است برای اتاق خواب خود انتخاب نکنید. این اتاق نامناسب ترین انتخاب برای محل خواب شماست و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. یکی از مهم ترین عواملی که این اتاق را به بدترین انتخاب تبدیل می کند از بین بردن شانس تهویه هوا در اتاق است. به این ترتیب بدون وجود پنجره رابطه اتاق با هوای آزاد و پر اکسیژن محیط قطع می شود و امکان اکسیژن رسانی در طول روز به اتاق خواب ناممکن می شود. بنابراین شب به هنگام خواب اکسیژن کافی وجود ندارد. ضمن آنکه نبودن پنجره در اتاق خواب نورپردازی اتاق را نیز مشکل می کند و شخص را از داشتن نور طبیعی آفتاب محروم می کند. که هر دوی اینها هم اکسیژن و هم نور آفتاب از جمله ضروریات یک اتاق خواب مناسب است.

شاید اگر به کسی بگویید می خواهم دیوار اتاق خوابم را زرد کنم! طور خاصی به شما نگاه کند بله درست است که رنگ زرد چشم را آزار می دهد، اما تا به حال فکر کرده اید که کدام تناژ از این رنگ این خاصیت را دارد! رنگ زرد اگر با سفید ترکیب شود و حالت ملایم ی پیدا کند و به آن ته رنگ سبزی اضافه شود رنگ بسیار ملایم جالبی برای اتاق خواب شما می شود.

ترکیب رنگ و دکوراسیون زیبای اتاق خواب تاثیر زیادی روی روحیه افراد می گذارد و سبب ایجاد تنوع و زیبایی در طراحی داخلی دکوراسیون منزل میشود. اتاق خواب، شخصی ترین بخش خانه است و در واقع پناهگاهی در برابر شلوغی و مشغله های خارج از خانه و زندگی روز مره می باشد. هر کسی با سلیقه شخصی خودش، اتاق خوابش را دکور می کند. در واقع  ایده آل بودن دکوراسیون داخلی اتاق خواب، با توجه به سلایق افراد در ذهن هر شخص متفاوت می باشد. از آنجایی که رنگ یکی از مهمترین و اثرگذارترین عناصر در دکوراسیون هر فضایی است، با استفاده از رنگهای متفاوت می‌توان کاربردهای متفاوتی نیز از فضا به دست آورد زیرا هر رنگی به محیط شخصیت خاصی می‌دهد و علاوه بر آن، بر احساس افراد نیز تاثیر می‌گذارد. بدیهی است که برای انتخاب رنگ در اتاق خواب باید نخست سلیقه شخص در نظر گرفته شود./ تخت خواب

بیدار شدن فرد در اتاقی که به رنگ مورد علاقه اش طراحی شده است به او حس خوبی می دهد و به شخص برای شروع فعالیت روزمره انرژی بیشتری می دهد به همین منظور باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد:
برای آنکه خواب بهتری را در اتاق خواب خود تجربه کنید بهتر است از رنگ های روشن کرم، کرم شکلاتی، سبز و قهوه ای روشن برای رنگ آمیزی دیوارهای آن استفاده کنید. این رنگ ها به شما کمک می کند تا به لحاظ روانی آمادگی بهتری برای خوابیدن پیدا کنید. بر اساس دیدگاه کارشناسان رنگ درمانی این رنگ ها به راحتی بر اعصاب انسان تاثیر آرام بخش گذاشته و به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می کند.

رنگ زرد می تواند هیجانات شما را تحت تاثیر قرار دهد و میزان انرژی شما را تقویت کند. بنابراین انتخاب این رنگ برای اتاق خواب یا پرده آن نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

رنگ آبی موجب می شود که حس خونسردی در شما تقویت شود. بنابراین اگر بعد از یک روز کاری پر تنش در این اتاق استراحت کنید خیلی زود ریلکس و آرام می شوید.

استفاده از رنگ سبز می تواند تاثیر آرام کننده بر شما داشته باشد و باعث شود راحت تر بخوابید.

رنگ قرمز اگرچه رنگی رمانتیک و زیباست اما استفاده بیش از حد آن در اتاق خواب توصیه نشده است.

رنگ نارنجی نمی تواند رنگ مناسبی برای زمانی که شما احتیاج به آرامش و تمرکز برای خواب دارید، باشد.

این وسایل را از اتاق خواب تان حذف کنید!

اگر داشتن خوابی آرام و عمیق در طول شب برایتان مهم است و دوست دارید هر روز صبح با انرژی و نشاط کافی برای انجام دادن برنامه هایتان بیدار شوید به توصیه ما عمل کنید. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که وجود تلویزیون، کامپیوتر، تجهیزات ورزشی از قبیل تردمیل در اتاق خواب یکی از بزرگ ترین موانع برای داشتن خوابی آرام و عمیق است. این وسایل و یا هر وسیله ای که به نوعی به کار، تفریح یا ورزش مرتبط می شود مانع از تمرکز شما بر موضوع خواب شده و به این ترتیب انرژی خواب را از فضای اتاق خوابتان دور می کند. آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملی است که به داشتن خوابی آسوده و عمیق به شما کمک می کند. خوابی که علاوه بر سلامت، نشاط و طول عمر شما را نیز تضمین می کند.

تخت خواب سفید یک دست دارید و درب هایتان قهوه ای تیره است، قصد رنگ آمیزی دیوارهایتان را دارید، به نظرتان کدام رنگ برای این فضا مناسب است؟ اگر از من این سوال را بپرسید می گوییم رنگ های سفید و قهوه ای هر دو خنثی هستند و نیاز به یک رنگ خوش ترکیب و پر انرژی دارید، مثل سبز مغز پسته ای! و برای تعادل این رنگ ها آبی را چاشنی فضا می کنید و به سادگی اتاق خوابی آرام اما سرزنده خواهید داشت./ تخت خواب

رنگ های گرم مثل قهوه ای در ترکیب با رنگ های خنثی مثل سیاه ظاهری خاص تر برای فضای شما ایجاد می کنند، همیشه بعد از دکوراسیون نگاهی به فضای داخلی خود بیاندازید، ببینید حضور کدام رنگ در فضای شما خالی است، این شیوه ای است که خودم در دکوراسیون از آن استفاده می کنم، به طور مثال در ترکیب رنگ های مثل کرم و قهوه ای همیشه حضور یک رنگ سبز فضا را متعادل تر و سرزنده تر می کند، این رنگ سبز می تواند در غالب یک گیاه یا عنصری دکوراتیو مانند تابلو در فضای شما قرار گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *