تخت خواب دکوری متنوع

برای داشتن تخت خواب دکوری متنوع و حرفه ای، باید شجاعت زیرپا گذاشتن کلیشه ها را داشت؛

البته دور ریختن کلیشه های ذهنی مربوط به دکوراسیون مانند اینکه حتما باید رنگ دکوراسیون ترکیبی از کرم قهوه ای باشد.

یا اینکه حتما دکور اتاق پسربچه ها آبی و دختر بچه های صورتی باشد، به این معنا نیست که می توان هر نوع ناهماهنگی را در کنار هم مورد استفاده قرار داد.

کلیشه ها را باید دور ریخت، بدون اینکه با این کار بخواهیم اصول حرفه ای دکوراسیون همچون تبعیت از یک سبک واحد یا نوع حرفه ای ترکیب دو سبک در کنار هم را زیرپا بگذاریم؛

تخت خواب دکوری

اما گذشته از این موارد که اغلب به شکل کلیشه در دکور اغلب آپارتمان های ایرانی تکرار می شود و در برخی موارد اشتباه هم نیست، برخی موارد در چیدمان منازل وجود دارد که به شکل یک اشتباه به صورت مکرر تکرار می شود.

این در حالی است که شما می توانید با استفاده از ذوق و سلیقه فردی و امکانات موجود، طرح زیبایی به منزل خود ببخشید، بدون اینکه مرتکب خطا شوید؛ برای این منظور بهتر است به برخی از مهم ترین و رایج ترین اشتباهاتی اشاره کنیم که ممکن است شما هم تا کنون در دکوراسیون منزل خود تابع آنها بوده اید.

 

 

انتخاب مبلمان غیرمتناسب با اندازه فضا
شما هیچ گاه لباس بسیار گشاد یا تنگ تر از اندازه خود را به تن نمی کنید، پس چرا گاهی مبلمانی نامتناسب با بزرگی سالن خود انتخاب می کنید؛ همیشه قبل از خرید مبل، فضای سالن خود را تخمین زده و در نظر بیاورید که در کدام قسمت ها مایل به قرار دادن مبلمان هستید. از طرف دیگر سعی کنید مبلمان را دقیقا در فضایی منزل خود در کنار دیگر اشیا مجسم کنید و تنها فریب ظاهر زیبای آن را در کنار اشیای دکور مغازه نخورید./ تخت خواب ها

 

استفاده از الگوهای مختلف یا سبک های غیرمتناسب در یک فضا
هر وسیله یا طرحی را که دوست دارید انتخاب نکنید، بلکه به هماهنگی وسایل نیز توجه داشته باشید. یک رنگ زمینه اصلی برای فضا در نظر بگیرید و طرحی را مجسم کنید، سپس وسایل متناسب را خریداری کنید. باید دقت کنید که وسایل انتخابی شما برای چیدمان دکور منزل باید مطابق با یکی از دو سبک اصلی؛ یعنی یا مدرن یا کلاسیک باشد، هرچند یک طراح حرفه ای در صورت علاقه شما به هر دوی این سبک قادر به چیدمان کاملا حرفه ای از تلفیق این دو سبک در یک فضا هم هست؛ البته این نوع تلفیق و ترکیب سبک ها اغلب برای خانه های متراژ بزرگ کاربرد دارد. بهتر است برای آپارتمان هایی با متراژ کوچک یا متوسط چنین الگویی دنبال نشود؛ مخصوصا اگر افراد خود بخواهند در این زمینه اقدام کنند و به طراح هم مراجعه نکرده باشند.

 

انتخاب فرش نامتناسب
اشیای داخل اتاق باید با هم همبستگی داشته باشند. فرش روی زمین باید تناسبی بین اسباب اتاق برقرار کند. فرش باید در کنار یا امتداد پایه های مبل ، کاناپه یا میز باشد.

در مورد نحوه انتخاب فرش مناسب در شماره های قبل اطلاعات خوبی ارائه شد که می توانید برای یادآوری به آن مراجعه کنید. فرش باید در عین حال که با اندازه ای متناسب با فضا و نه به اندازه مساحت کل کف خانه انتخاب شود با جنس یا بافت و همینطور رنگ مبلمان، پرده ها یا حتی دیوارها تناسب داشته باشد.

 

قرار دادن همه وسایل به صورت چسبیده به دیوار
ممکن است فکر کنید اگر وسط اتاق خالی باشد فضا بزرگتر به نظر می رسد. اما حقیقت بر عکس این موضوع است و به جز برای مهمانی های خاص، که نیاز به فضای بیشتری در جلوی مبل ها یا دیگر اشیا وجود دارد، مبلمان را به صورت گروهی در وسط و اطراف اتاق قرار دهید. کاناپه و میز جلوی آن را با فاصله از دیوار قرار دهید و پشت انها را با لامپ ها و وسایل تزیینی بیارایید./ خرید تخت خواب

 

قرار دادن تمام وسایل در معرض دید
لازم نیست تمام وسایل خود را به هر قیمتی در معرض دید قرار دهید. سعی کنید زیباترین ها و با ارزش ترین ها در عین حال مناسب ترین ها را با فضای موردنظر خود انتخاب کنید. اگر تابع سبک های مدرن برای چیدمان منزل خود هستید، باید بدانید که یکی از مهم ترین اصول این سبک خلوتی فضا است.

 

تبعیت از الگوی ناصحیح عتقیه پرستی در دکوراسیون
آراستن منزل با وسایل ارثیه بدون وجود علاقه، یکی دیگر از اشتباهاتی است که اغلب در منزل های مسکونی اقشار مرفه تر جامعه به چشم می خورد.

 

لازم نیست سلیقه شما هم تابع سلیقه پدر و مادرتان باشد. اگر سبک آنها را دوست ندارید، لازم نیست از همه وسایل یادگاری آنها استفاده کنید؛ انتخاب یک یا دو تکه از این وسایل که هم به سلیقه شما نزدیک باشد، در عین حال با اصول دکوراسیون هم تناقض نداشته باشد، کافی است.

در خصوص قیمت تخت خواب یک نفره ، باید گفت که مانند سایر اقلام موجود در بازار نسبت به طرح ارائه شده و کیفیت متریال مصرفی مسلما قیمت ها متفاوت خواهد بود.خرید تخت خواب یک نفره از فروشگاه های اینترنتی و یا از بازار سنتی مقدور است و می توانید بر اساس بودجه خود حدود قیمت تخت خواب را تعیین کنید سپس به جستجو بپردازید.

انواع تخت خواب ها از نظر ابعاد و اندازه شامل تخت خواب یک نفره و دو نفره می باشد. همچنین تخت خواب ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند. تخت خواب های چوبی, تخت خواب فلزی و تخت خواب های پلاستیکی از انواع آن می باشند.

تخت خواب مدرن و مدل های جدید با طراحی های نو و خاص مطابق با معماری مدرن مناسب برای طراحی خانه های لوکس شما هستند. همچنین تخت خواب های کلاسیک و با طراحی و ظرافت نیز جلوه خاص خود را دارند.

به منظور خرید انواع تخت خواب می توانید به مراکز فروش موجود مراجعه کنید و یا از طریق فروش اینترنتی تخت خواب دو نفره و مبلمان منزل اقدام نمایید. در فروش اینترنتی امکان مشاهده و مقایسه بسیاری از محصولات مهیا است و معمولا قیمت رقابتی و مناسب است.

مشابه سایر کالاها تهیه این کالا نیز از برندهای معروف ایرانی به دلیل اینکه کیفیت ایشان تضمین شده می باشد و دارای گارانتی و خدمات فروش می باشند مسلما به صرفه است و پیشنهاد نیز می شود ، لیکن ممکن در بازار کالاهای متفرقه قیمت های بسیار پائین تر از تولیدات این برند های معروف می باشد.

در ادامه تصاویر و عکس انواع تخت خواب های زیبا با طراحی های خاص را مشاهده می کنید./ تخت خواب

دکوراسیون و طراحی اتاق خواب از مهمترین فضا ها در طراحی داخلی منزل به شمار می رود و فنگ شویی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب سبب ایجاد آرامش در اتاق خواب میشود.
بخشي از دکوراسيون منزل ما مربوط مي شود به اتاق خواب و چون قرار است در آنجا به استراحت بپردازيم بايد فاکتورهاي لازم در جهت ايجاد حسي آرامش بخش را دارا باشد.يکي از مهمترين فاکتورها نور پردازي محيط است. اگر دوست داريد تا اتاق خوابي رمانتيک داشته باشيد بايد از نور هاي کدر و تيره استفاده کنيد اما اگر هدفتان داشتن اتاق خوابي روشن و شاداب است از نورهاي درخشان بايد استفاده نماييد.در ميان نورها نورهاي سبز و ابي ممکن است حالات بيماري و کسلي را القا کنند. نورهاي قرمز و تيره براي ايجاد فضايي رمانتيک بسيار مناسب هستند. تناسب را حفظ کنيد تعادل و تناسب در فنگ‌شويي اهميت زيادي دارد به خصوص در اتاق خواب که بايد موقعيت تخت در اتاق با هر چهار گوشه ديوار در تناسب باشد.

هميشه سعي کنيد فضاي اطراف تخت در برابر باقي اشيا در تناسب باشد يعني اندازه آن از هر طرف به يک اندازه باشد. طوري که هر کسي بتواند به راحتي دور تا دور اتاق بچرخد بدون اينکه مانعي مانند تخت يا باقي لوازم مزاحم باشد. اين وسط مساله‌اي که اهميت زيادي دارد، دوري از شلوغي و به هم ريختگي زياد اتاق است.

براي رسيدن به قانون تعادل بايد تا جايي که مي‌توانيد اتاق خواب را خلوت و دور از وسايل اضافي نگه داريد. عکس‌ها بروند در آلبوم در قانون فنگ‌شويي نصب کردن تعداد زيادي تصوير اعضاي خانواده يا افراد سرشناسي که به آنها تعلق خاطر داريد، در فضاي اتاق خواب اصلا درست نيست. در نهايت فقط مي‌توان يکي دو تصوير کوچک قاب گرفته را روي پاتختي‌ها گذاشت اما نصب تصاوير خودتان يا خانواده‌تان روي ديوار بيشتر از اينکه ياد و خاطره آنها را براي‌تان زنده کند، سرشار از انرژي منفي است.

زل زدن آدم‌ها به چهره شما در موقع خواب آرامش را از شما مي‌گيرد. در اصول فنگ‌شويي مناسب‌ترين تصوير براي اتاق خواب تصويري قاب شده از طبيعت است و بس! بر عکس نکاتي که مي بايست براي دکوراسيون تجاري در نظر گفت و از نور پردازي و رنگ اميزي هاي خاص و شلوغ و سر زنده استفاده کرد اينجا بايد همه چيز رو به آرامش و ملايمت باشد.شايد براي دکوراسيون دفتر کار شما نياز به رنگ هايي داشته باشيد که به شما حس و انرژي زيادي منتقل کند و شما را شاداب و سر زنده نگه دارد اما در اتاق خواب تنها چيزي که نياز داريد آرامش است و آرامش.اين آرامش را مي توان در گرو در کنار هم قرار گرفتن چندين فاکتور دانست.

از رنگ بندي مناسب و نور پردازي ملايم تا نحوه چيدمان وسايل و لوازم اتاق همه و همه در نهايت مي تواند منجر به رسيدن شما به آرامش باشند.مثلا براي ايجاد حسي عاشقانه ميان شما و همسرتان مي توانيد براي روتختي خود از پارچه اي با رنگ قرمز استفاده نماييد. رنگي عاشقانه و گرم و صميمي.البته رنگ قرمز درست است که رنگ عشق مي باشد ولي رنگي تحريک کننده است و مناسب افراد عصبي مزاج نيست.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *