تخت خواب محیطی آرامش

تخت خواب محیطی برای آرامش است و طراحی بسیار زیبای اتاق خواب با اصول فنگ شویی به ما در رسیدن به این آرامش کمک خواهد کرد. اين روزها همه دنبال رسيدن به آرامش هستند. همين‌ است که انواع و اقسام روش‌هاي مراقبه و آرامش بخشي در زندگي زياد شده‌اند. همراه با طرفداران ميليوني‌شان. يکي از شيوه‌هاي باستاني چيني که براي حفظ تعادل و رسيدن به آرامش به کمک مردم امروز آمده، فنگ‌شويي است. روشي قديمي که هر گوشه از خانه را تبديل به فضايي آرام و بدون تنش مي‌کند.آن هم با تمرکز روي چيدمان خاص منزل و فراهم کردن فضايي براي چرخش نيروهاي مثبت جاري. اين وسط شايد هيچ فضايي در خانه از نظر حفظ آرامش مهم‌تر از اتاق خواب نباشد. به عقيده چيني‌ها با استفاده از قوانين چيني مي‌توان به رابطه عاطفي سازنده و احساس آرامش بالايي رسيد. فنگ‌شويي به شما مي‌گويد که با به کار بردن چه ترفندهايي اتاق خواب‌تان را در برابر هجوم انرژي‌هاي منفي حفظ کنيد و به آرامش محض برسيد.با ما همراه باشيد .

تخت خواب محیطی

بين انباشتگي بي نظم و جمع و جور انبار کردن ميبايست تمايز قايل شويم ، وقتي را براي خلاص شدن از دست چيزهايي که ديگر نيازي به آنها نداريد و مرتب کردن چيزهايي که ميبايست نگه داريد اختصاص دهيد ، فضايي که چيزها را در آن انبار ميکنيد را تميز و منظم نگه داريد.

با استفاده از جدول فنگ شويي نقاط مختلف اتاق خواب را شناسايي کنيد و تابلو تصاوير و يا وسايل تزئيني را با توجه به اين جدول قرار دهيد ، تصوير قاب گرفته شده که در بردارنده تصوير آب است در قسمت ثروت و تصوير يکي از اعضاي خانواده در قسمت روابط ميتواند بطرز مناسبي در دکور اتاق خواب قرار گيرد./ سرویس خواب

براي اينکه جريان انرژي فنگ‌شويي متعادل در اتاق جريان داشته باشد بايد فضاي زير تخت را خالي بگذاريد. در واقع براي اينکه انرژي بتواند در تختخواب شما جريان پيدا کند بايد تختخواب ارتفاع مناسبي داشته باشد. معمولا اين روزها زير تختخواب‌ها کشو و کمدهاي کوچک و بزرگ دارند. شايد اين کار براي جبران فضاهاي اندک جاسازي در خانه‌هاي امروزي مناسب باشد اما بر اساس قانون فنگ‌شويي جلوي جريان انرژي در اتاق گرفته مي‌شود. موقع خواب بايد انرژي دورتادور بدن در جريان باشد که اگر زير ‌تختخواب بسته باشد،اين جريان انرژي ديگر اتفاق نمي‌افتد. پس از تلنبار کردن لوازم اضافه زير تخت دست ‌برداريد. البته اگر دنبال يک خواب خوب شبانه هستيد.

طراحی اتاق خواب با استفاده از اصول فنگ شویی تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل و به خصوص طراحی داخلی اتاق خواب دارد و سبب ایجاد آرامش بیشتر در این محیط می شود. اصول طراحي چيدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شويي، بخشي مهم از راهبرد ايجاد ثروت براي ماست زيرا ما حدود يک سوم عمر خود را در آن اتاق سپري ميکنيم.
در اين اتاق بدنمان استراحت ميکند و تجديد قوا ميکنيم و همزمان با آن مغز هم رويدادهاي روزمره را مروز ميکند و البته فرايندهاي مختلف ناخودآگاهي که اطلاع زيادي از آنها نداريم را از طريق خواب ديدن تجربه مينماييم.
علاوه بر استفاده از نکات مهم براي طراحي اتاق خواب بر اساس فنگ شويي ، ميتوانيد از جدول فنگ شويي (باگوا) براي تقويت جنبه هاي مختلف اتاق خواب خود براي رسيدن به اهداف مهم زندگي تان استفاده کنيد.
قسمت بالاي تخت خواب (قسمتي که بالاي سرمان قرار ميگيرد) بايد ۳ تا ۵ سانتیمتر از ديوار فاصله داشته باشد ، هدف اصلي از اين مساله، جريان آزاد هوا يا انرژي است.

اگر کناره تخت خوابتان هم در کنار ديوار است ، بايد فاصله مشابه ۳ تا ۵ سانتیمتر را بين تخت و ديوار قرار دهيم (اين اندازه از مقياس چيني که به قسمتهاي يين و يانگ تقسيم شده بدست آمده است).

در اصول فنگ‌شویی هر تختی باید حتما یک پشتی خوب داشته باشد. این وسط بهترین‌ تخته‌های پشتی فنگ‌شویی آنهایی هستندکه قوی و محکم‌اند و از چوب ساخته شده‌اند. تخته پشتی تخت‌های امروز گاهی دارای روکش‌های خاص از جنس چرم یا پارچه و… هستند که البته آنها هم باید محکم و در عین حال ظریف باشند تا مبادا جلوی جریان انرژی را در اتاق خواب بگیرند. وقتی شما به خواب می‌روید، بدن‌تان وارد یک کار ترمیمی روی تمامی سطوح خودش می‌شود. در این میان سر نیاز به یک پشتی خوب دارد؛ یک پشتی مستحکم برای حمایت و تکیه مانند پشتی یک صندلی که وقتی زمان زیادی روی آن می‌نشینید، پشت شما خسته نمی‌شود. پس برای اینکه سرتان در خواب آرام بگیرد حتما تختی با پشتی چوبی بلند انتخاب کنید./ تختخواب

این روزها انواع و اقسام تشک‌های طبی و غیر طبی به بازار آمده‌اند که باید در خرید آنها حسابی دقت به خرج دهید. یادتان باشد دقت در این زمینه مانند یک عمر سرمایه‌گذاری برای برای کمر و پشت‌تان است. لازم است روی تشکی سرمایه‌گذاری کنید که بهترین خواب و استراحت را برای‌تان به همراه داشته باشد. هر چه در شب بهتر بخوابید، در روز انرژی و سلامتی بیشتری خواهید داشت. پس با این اوصاف دل به قانون فنگ‌شویی بدهید و سراغ تشک دست دوم نروید. معلوم نیست چه انرژی‌هایی از صاحب قبلی با تشک دست دوم به شما منتقل می‌شود!

قسمت پايين تخت ( قسمتي که پايمان را قرار ميدهيم ) هرگز نميبايست به سمت در باشد ، دليل اين مساله اين است که انرژي ساير قسمتهاي خانه سبب کم شدن آرامش هنگام خواب ميگردد.

هرگز آينه يا ميز آينه دار را (در صورتيکه که در هنگام دراز کشيدن روي تختخواب بتوانيد تصوير خود را در آن ببينيد) روبروي تخت خواب قرار ندهيد اما اگر آينه خيلي بالا قرار گرفته باشد مشکلي ايجاد نمي کند ، ميتوانيد آينه را به جاي ديگري منتقل کنيد يا هر شب قبل از خوابيدن آن را با پارچه اي بپوشانيد.

ترکيب رنگ مبلمان با وسايل دکوري در اتاق خواب
استفاده از وسايل دکوري و تزئيني، کتابخانه ها، قفسه هاي نگهداري وسايل و کمد لباس به زيباتر شدن فضاي اتاق خواب شما کمک خواهد کرد. با توجه به نيازهايتان اين وسايل را انتخاب کنيد. در جنس، بافت و رنگ آنها دقت لازم را به کار ببريد. هماهنگي وسايل دکوري با ديگر مبلمان اتاق خواب نکته بسيار مهمي است.

فضاي ذخيره سازي در اتاق خواب را به بالا منتقل کنيد!

فضاهاي عمودي معمولا کمتر استفاده مي شوند اما فضاي ديواري در بالاي ارتفاع سر مي تواند به عنوان فضايي ارزشمند براي نگهداري وسايل طراحي شود. با وجودي که براي دسترسي به اين فضا به نردبان نياز است، اما اين تصوير ثابت مي کند که طراحي کمد از کف تا سقف اتاق خواب چقدر شيک و زيبا به نظر مي رسد.

درب هاي شيشه اي براي فضاهاي ذخيره سازي اتاق خواب

در نظر گرفتن درب هاي شيشه اي براي کمدها و فضاهاي ذخيره سازي در اتاق خواب مي تواند از حجيم به نظر رسيدن آن ها بکاهد و هم چنين شما با ديدن اشياي درون اين فضاها لذت مي بريد و چيزي را که مي خواهيد خيلي سريع تر پيدا مي کنيد./ تخت خواب ها

از هر سانتي متر فضاي اتاق خواب استفاده کنيد!

اين اتاق خواب کوچک پر از گوشه هاي قناس و صفحات شيب دار است، اما اين موضوع مانعي براي ايجاد فضاي ذخيره سازي نشده است. شلف هاي کوچک، ميله هاي آويز، قفسه هاي کتاب و جا لباسي ها متناسب با اين فضاهاي ناقص و بدشکل طراحي شده اند و مقدار زيادي فضاي ذخيره سازي در اتاقي کوچک به وجود آورده اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *