فضای تخت خواب برای کودکان

فضای تخت خواب برای کودکان فضایی برای بازی، فعالیت و همینطور استراحت و بستری برای رشد خلاقیت در او است که می تواند بسته به سلیقه کودک به فضایی امن و آرام و در عین حال رویایی و سرگرم کننده تبدیل شود.

فضای تخت خواب

طراحی صحیح در اتاق کودک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کودکان را تشویق به فعالیت و شادابی بیشتر کرده و به همین نحو با طراحی نامتناسب می تواند کودک را گوشه گیر و تاثیرات عمیقی روی احساسات کودک گذاشته ومنجر به عدم علاقه کودک در ماندن در اتاق و گاهی ترس کودک از تنها بودن در اتاقش شود از جانب دیگر عدم دسترسی آسان و عدم تناسب با مقیاس انسانی ، کارایی را پایین آورده و جذابیت را کاهش می دهد. بهترین طراحی اتاق خواب برای کودک استفاده از مبلمان ایمن و چندمنظوره متناسب با سن و در برگیرنده نیازهای مختلف اوست در میان اجزای دکوراسیون اتاق خواب کودک تخت خواب نقش بزرگی را ایفا می کند در ادامه با ۴۰ نمونه تخت خواب های الهام بخش کودک که برای هر کودکی با سلیقه های متفاوت ،رویایی و جذاب به نظر می رسند با دکوبوم همراه باشید:

 انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به سبک و چیدمان دکوراسیون جهت داده و می تواند فضا را بسیار دلنشین و  رویایی جلوه دهد، در این ویدیو برای مشاهده رنگ  های زیبایی به منظور به کار بردن در دکوراسیون اتاق خواب  با دکوبوم همراه باشید:

تخت در اتاق خواب، عنصر اصلی طراحی می باشد. اگر نمی خواهید هزینه ی زیادی را برای تعویض تخت خواب خود بپردازید، می توانید با ایده های بسیار ساده دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود را تغییر بدهید. با استفاده از پارچه های دور ریختنی و استفاده از عکس های خود و خانوادتان می توانید این ایده ها را در خانه تان داشته باشید. با وصل کردن یک حلقه فلزی بالای تخت خود و گره زدن پارچه های نواری شکل خود به آن ها، تخت خوابی متفاوت برای اتاق خود به وجود بیاورید.

ایده بعدی به سادگی وصل کردن یک نخ بالای تخت خواب شما و چسباندن عکس های خود به آن می باشد. با این کار همیشه خاطرات شما زنده خواهند بود و می توانید خاطرات خوب خود را مرور کنید.

اگر در اتاق خواب خود پرده ای ساده دارید به راحتی می توانید آن را متفاوت جلوه بدهید. با آویزان کردن گل های رنگارنگ خود به این پرده، زیبایی و طراوت به خانه شما افزوده خواهد شد. این پرده ها به شما کمک می کنند تا حریم فضای خصوصی شما حفظ بشود.

با اضافه کردن عناصر دکوراتیو و یا غیرقابل استفاده خود به دیوارهای خانه می توانید سادگی دیوارهای اتاق خواب خود را ازبین ببرید.

دکوراسیون داخلی این اتاق خواب مدرن با متریال چوب و با طراحی جالب به صورت پانلی از کف به روی دیوار و سقف ادامه یافته در حین پوشش دهی دکوراسیون و ایجاد هارمونی بیشتر با فضا سبب یکپارچه شدن محیط و در نتیجه زیبایی بیشتر شده است.

 از ویژگی های قابل توجه افزودن روشنایی روی این پانل چوبی در سقف است که  تمامی نیاز ها را برای دکوراسیون اتاق خواب با ایده ای خلاقانه پوشش داده است و با به کارگیری متریال چوب درکمد دیواری و پانل تزیینی و میز کار موجود در دکوراسیون این ترکیب را بسیار هنرمندانه و یکنواخت جلوه داده است.

طراحی داخلی این اتاق خواب زیبا در نزدیکی دریاچه ای در مونترال کانادا و با استفاده از ترکیبی از رنگ های خنثی با پنجره های بلند با چشم انداز بسیار عالی از سنگ ها و محیط طبیعی و در فضای داخلی با استفاده از متریال چوب صورت گرفته است.

طراحی دکوراسیون داخلی در حین سبک مدرن، احساسی روستایی توام با گرمی به اتاق خواب بخشیده است و شومینه ای با طراحی مناسب این زیبایی را چندین برابر کرده است.

محدوده اتاق خواب توسط درب کشویی، فضای سرویس و حمام را مجزا کرده و رنگ خاکستری غالب و چوب با رنگ های روشن در فضای سرویس بهداشتی نیز در تضاد با رنگ متریال چوب به کار رفته در اتاق ، به این تفکیک کمک کرده است.

 طراحی وان مستقل  با چشم انداز سنگ ها بدون دید از فضای خارج می تواند فضایی بسیار آرام و امن را برای مخاطبین به ارمغان آورده و در ترکیب با روشویی چوبی دوگانه به همراه لامپ آویز با طراحی منحصر به فرد با تم رنگی دارای هارمونی با فضا  محیطی بسیار زیبا و کاربردی متناسب با هر سلیقه ای ایجاد کرده است.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سفید به ایجاد یک فضای صلح آمیز و آرام کمک کرده و سبب احساس آرامش در خانه می شود راهکارهای زیادی اضافه کردن رنگ سفید به دکوراسیون اتاق خواب را ممکن می سازد این موارد می تواند شامل افزودن عناصری چون فرش، کمد، و یا بالشتک های روی تخت باشد .در ادامه ۵ راه آسان برای دکوراسیون با رنگ سفید را مشاهده خواهید کرد:

  ۱٫ ملافه، پارچه :

هیچ چیزی مانند یک رختخواب نرم و سفید در پایان یک روز طولانی و سخت خستگی را از بین نمی برد پوشش تخت خواب، شامل بالش، لحاف و روتختی تخت خواب را می توانید با رنگ سفید پوشش داده و فضای آرامبخش اتاق خواب را روشن تر، زیباتر و تمیزتر جلوه دهید.برای داشتن اتاق خوابی دنج  و راحت علاوه بر دقت در انتهاب رنگ مبلمان، دیواره ها و کف، اضافه کردن نشیمنی راحت و دلباز فضای داخلی را تحت تاثیر قرار می دهد. این نشیمن های دنج را می توان در فضا هایی با پنجره های بلند و پیش آمدگی هایی با عمق زیاد ایجاد نمود، اگر پیش آمدگی مقابل پنجره ی شما کم عمق است می توانید دیواری که پنجره بر روی آن نصب شده است را با استفاده از قفسه یا کتابخانه ای با عمق مناسب پر کنید و به این شکل فضای مناسب برای قرار دادن کوسن ها و ایجاد سطح مورد نیاز مبلمان اتاق خواب فراهم می شود. در این قسمت نمونه هایی از این پنجره ها که تبدیل به نشیمنی پر نور و دوست داشتنی شده اند آورده شده است.

طراحی تخت خواب های سایبان دار یکی از قدیمی ترین سبک های طراحی مبلمان است، این تخت خواب ها زمان قرون وسطی در کشور های اروپایی بیشتر در بین اقشار ثروتمند و نجیب زادگان استفاده می شده و هدف طراحی آن ها حفظ گرما و محصور بودن محل خواب بوده است. تا سال ۱۹۱۱ در چین تخت خواب های خیمه ای به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم منزل به کار می رفته است و قسمتی از جهیزیه ی عروس بوده، این تخت خواب ها در چین، با پرده های پر نقش و نگار و ضخیم پوشیده می شده اند و بعد ها استفاده از حریر و تور در تزیینات این تخت خواب به کار رفت. در این قسمت نمونه هایی از  این نوع تخت خواب ها را آورده ایم.

طراحی داخلی و دکوراسیون  این اتاق خواب نوجوان به سبک مدرن و دارای تخت خوابی است که در یک دیوار سرتاسری شامل کمد هایی سفارشی از کف تا سقف تعبیه شده است.

طرح هوشمندانه به صورتی است که تخت خواب با طراحی سفارشی و متناسب، حداکثر استفاده بهینه از فضا را داشته است و کمد دیواری سفید فضای کافی برای ذخیره سازی وسایل را در فضا ایجاد کرده است.

طرح کلبه ای شکل تخت خواب احساسی کودکانه و دنج برای کودکان ایجاد کرده است که آن ها را متمایل به استراحت و ماندن در اتاق خواب می سازد و برای تماشای تلویزیون یا مطالعه نیز می توان به عنوان کاناپه از آن استفاده کرد.

پنجره های بلند در اتاق خواب نور طبیعی و کافی را وارد اتاق نموده و با طراحی یک میز چوبی ال شکل در زیر پنجره ها از فضای زیر پنجره ها نیز به صورت بهینه استفاده شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *