رنگ و بافت تخت خواب

در دکوراسیون داخلی، عناصری چون رنگ و بافت تخت خواب به طراحی و سبک فضا روح بخشیده و متریال های به کار برده شده در فضا علاوه بر تکمیل المان های اصلی طراحی به اثربخشی موثرتر رنگ ها و بافت های موجود کمک بسیار زیادی خواهد کرد در این میان دکوراسیون داخلی اتاق خواب به عنوان عرصه خصوصی در خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و علاوه بر مبلمان به کار رفته در اتاق،رنگ و بافت دیوارها به ویژه دیوار بالای تخت به دلیل تمرکز دید بر آن نقش موثری بر فضا داشته و در ترکیب با رنگ ها یا متریال هایی چون چوب با بافت های متفاوت و زیبا به جذابیت و گرمی اتاق خواب کمک قابل توجهی خواهد کرد .در ادامه ۲۵ نمونه از دیوار بالای تخت در طرح ها و بافت های مختلف و با استفاده از متریال های مختلف را مشاهده خواهید کرد:

بافت تخت خواب

آویختن پرده سفید به پنجره اتاق خواب علاوه بر ایجاد دید مطبوع نور طبیعی را نیز وارد فضای اتاق خواهد کرد.

۳٫ دیوار:

دیوارهای سفید به روشن تر نشان دادن اتاق  کمک کرده و یک پس زمینه خنثی محسوب می شود که قابل هماهنگی با بقیه عناصر انتخابی شما در دکوراسیون می باشد.

۴٫ فرش:

در حالی که ادر دکوراسیون ممکن است طیف گسترده ای از رنگ ها وجود داشته باشند استفاده از رنگ های روشن و سفید به مراتب دکوراسیون را لوکس تر جلوه داده وزیبایی فضا را دو چنذان خواهد کرد.

۵٫ مبلمان

نکته قابل توجهی که در مورد خرید مبلمان اتاق خواب  با رنگ سفید مطرح است مقرون به صرفه بودن است زیرا  قابل هماهنگی با تغییراتی می باشد که شما مایل به تغییر آن در طول سالها می باشید و نکته دیگر قابلیت رنگ آمیزی و تغییر رنگ آن به دیگر رنگ های روشن می باشد.

برای دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد معمولا رنگ های شاد و رنگی و با طرح های کودکانه و زیبا انتخاب می شود در این مورد علاوه بر زیبایی باید به امنیت و ایمنی در اتاق کودک اهمیت ویژه ای داده و حتی در تزئینات ازوسایل و مبلمان و تمامی موارد مربوط از اجسام تیز و خطرناک برای کودک پرهیز کرد. در اینجا چند نمونه ازوسایل تزئینی اتاق کودک که باعث جلب توجه کودک و باعث زیبایی اتاق می شود مشاهده خواهید کرد:

طراحی اتاق خواب به دلیل ایجاد امکان استراحت و آرامش برای افراد خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب رنگ ها، سبک دکوراسیون و انتخاب مبلمان با توجه به نیاز افراد ،گروه سنی مخاطبین و جنسیت به کاربردی تر کردن فضا کمک زیادی کرده و برای اقشار خاص فضا را با توجه به سلایق و نیازها دلنشین تر می نماید. انتخاب نوع مبلمان با حالت های خاص و غیر معمول و یا گاهی مدرن تر در بین افراد با گروه سنی جوانتر به دلیل سلامتی و انعطاف پذیری بیشتر و علاقه به تنوع و مدرن بودن فضاها بیشتر دیده می شود البته این موضوع با توجه به سلیقه افراد مطرح می شود و می تواند گزینه انتخابی مناسبی برای گروه های سنی دیگر نیز باشد لذا در انتخاب ها محدودیتی ایجاد نمی کند، در این میان برای مثال انتخاب تخت خواب  در اتاق خواب برای افراد مختلف به دلیل گذراندن وقت استراحت و زمان خواب در این محل  نیاز به دقت و توجه زیادی  دارد زیرا این انتخاب در سلامتی موثر بوده و می تواند به سلامت فیزیکی افراد مرتبط باشد در ادامه نمونه تخت خواب های کوتاه  و زیبا  برای انتخاب افراد با سلیقه متفاوت و جهت استفاده در دکوراسیون های خاص را مشاهده خواهید کرد:

دوقلوهای همسان گذشته ازظاهر شبیه به هم نه تنها لباس های یکسان میپوشند بلکه گاهی تمایل به داشتن وسایل مشابه از وسایل شخصی تا حتی تخت خواب خود دارند در اینجا ۲۰ تخت خواب برای اتاق دوقلو ها با ظاهری یکسان و تزئینات مشابه مشاهده خواهید کرد که با اینکه در اتاق تکرار شده اند شما را با زیبایی خود در دکوراسیون اتاق شگفت زده می کنند و به شما امکان می دهند تا برای اتاق دوقلوها با سلایق متفاوت و در سنین و جنسیت متفاوت تخت خواب انتخابی خوب و مناسب داشته باشید.

همانطور که می دانید،اتاق خواب از دسته فضاهای بسیار مهم درخانه محسوب می شود که فرد در آن به کارهای شخصی،استراحت و خواب می پردازد. انتخاب دکوراسیون مناسب و مطابق با سلیقه شخصی نقش مهمی در آرامش وایجاد احساس خوب در افراد دارد.

در طراحی این اتاق خواب ها، رنگ و بافت، حرف اول را میزنند، به شکلی که رنگ هایی مثل قهوه ای، نسکافه ای، طوسی،  کرم در یک دسته و با بافت هایی متنوع به کار رفته اند و رنگ هایی مثل فیروزه ای، لاجوردی، سفید و طوسی در دسته  ای جدا و با طرح های سنتی و کلاسیک به کار برده شده اند که هر کدام از آن ها به شکلی متفاوت بیننده را مجذوب خود می کند.

تختخواب

در دکوراسیون داخلی اتاق خواب، به خصوص فضا های کوچک، طراحی تمامی مبلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تامین فضا های ذخیره سازی و قفسه ی وسایل با بهره گیری از فضا های منفی و قسمت های طراحی نشده و بدون کاربری، کاری هوشمندانه است. در طراحی این تخت خواب ها از تمامی قسمت های تخت خواب برای ایجاد فضای بیشتر و قفسه های قرار گیری وسایل استفاده شده و سعی شده در عین تامین کاربری دلخواه، ظاهری متنوع و دکوراتیو نیز شکل بگیرد.

در دکوراسیون داخلی این اتاق خواب ها، دیوار های مشکی رنگ، مبلمان تیره با رنگ های عمیق و تاثیر گذار، فضای رویایی و فوق العاده ای را ایجاد می کنند. اغلب در طراحی داخلی یک فضا، استفاده از رنگ های روشن و نورپردازی لوکس و خیره کننده مورد توجه است ولی گاهی می توان با استفاده از عناصر لاکچری تیره و رنگ مشکی در فضا، اتاق خواب خانه را به مرکز توجه طراحی تبدیل کرد. در طراحی این اتاق خواب ها ترکیب متریال چوب، چرم و بتن و اضافه کردن بافت های دکوراتیو در دیوار و سایر فضا ها به خوبی دیده می شود. اضافه کردن آجر های تیره رنگ هم می تواند بافت مناسب برای ایجاد تنوع در چنین فضایی ایجاد کند و در عین استفاده از متریال های سردی چون بتن و رنگ های تیره رنگ، انرژی بصری فضا را تامین کرد.

این اتاق خواب دو نفره دارای دو تخت خواب د رکناره ها و یک میز کنار تخت مشترک است، همچنین ایجاد میز مطالعه و بازی در قسمت دیگر اتاق خواب و در سطح ارتفاعی پایین تر، محدوده ی تخت خواب ها را از دیگر قسمت ها تفکیک کرده است. ایجاد یک تراس چوبی نیم طبقه در قسمت بالایی تخت خواب ها، فضا ای دنج برای بازی و تفریح کودکان ایجاد کرده است. هر تخت خواب دارای چراغ خوابی جدا است و در تراس چوبی اتاق، از نورپردازی مخفی و دکوراتیو استفاده شده. تراس بالایی همچنین می تواند فضا ای اضافی برای خواب ایجاد کند.

تخت کودک:      ۱۴۰۰*۶۰۰

تخت خواب یک نفره:      ۱۹۰۰*۱۰۰۰

تخت خواب یک نفره xl:      ۲۱۵۰*۱۰۰۰

تخت یک نفره کامل:    ۱۹۰۰*۱۴۰۰

تخت یک نفره کامل xl:     ۲۱۵۰*۱۴۰۰

تخت خواب کویینQueen–:     ۲۱۵۰*۱۵۵۰

تخت کینگKing-:     ۲۱۵۰*۱۹۵۰

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *