نمونه های تخت خواب دونفره

تخت خواب دونفره امروز از حالت کاربردی خارج شده و بیشتر جنبه تجملاتی و زیبایی را بازی می کند. بدین صورت است که تخت در اتاق خواب ها نقش مهمی پیدا کرده و صدها نمونه از کارهای تختخواب را می توانید در اطراف مشاهده نمایید. نمونه کارهای تخت خواب با وجود آنکه صد ها طرح مختلف را در بر می گیرد اما در یک چیز مشابه هستند و آن این که همه تخت هستند پس سعی نکنید با هزینه بیشتر تختخواب ها با نقش و نگار بسیار بگیرید. البته باید این را در نظر داشت که امروز تخت خواب ها توانسته اند تا با نقش و نگار خود دل صدها مشتری را بگیرند.

تخت خواب دونفره

البته که وقتی صحبت از هر چیز دخترانه‌ای باشد، بلافاصله افکار ما به سمت رنگ‌های صورتی و بنفش می‌رود.رنگ اتاق‌ خوابهم از این موضوع مستثنا نیست. منکر این موضوع نمی‌شوم که در سنین مختلف خیلی از ما دخترها علاقه‌ی زیادی به این دو رنگ داریم. چرا که این رنگ‌ها بسیار لطیف و رویایی هستند. اما آن‌چه که از اهمیت بسیاری برخوردار است محدود نشدن به این دو رنگ است. ما هم مثل بقیه ممکن است تخت خواب از باقی طیف‌های رنگی لذت ببریم. رنگ‌های محبوب بعدی بین دخترها معمولا قرمز، نارنجی، سفید و انواع سبزها و آبی‌های روشن است. برای اینکه بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم می‌توانیم به‌جز سلیقه به روحیات نیز توجه کنیم. در آخر فرقی نمی‌کند که چه رنگی به دیوارها باشد، همین که تأثیر آن یک فضای لطیف و دل انگیز در اختیار ما بگذارد کافی‌ست.

معمولا قاعده‌ی خاصی برای انتخاب تخت خواب دخترانه وجود ندارد. هر نوع تخت خواب و لوازم جانبی‌اش مثل کمد، میز تحریر و دراور می‌تواند با استفاده از رنگ‌های مختلف، رو تختی‌ها و دیگر عناصر تبدیل به یک ست کاملا دخترانه شود. اما به‌هر حال بعضی تخت خواب از مدل‌ها می‌توانند محبوبیت بیشتری در بین ما داشته باشند. تخت خواب‌های سبک انگلیسی، مخصوصا رنگ سفیدشان و بیشتر به‌عنوان تخت خواب نوجوان معمولا طرفداران بیشتری را به‌خود جلب می‌کنند. آن‌ها سمت لطیف و دلربای روح ما را خطاب می‌کنند و برایمان لذت بخش هستند. انحنای این سبک مبلمان، مدل دسته‌ها، تاج بلند تخت‌ خواب‌هایشان، همه و همه باعث می‌شوند که فضای اتاق خواب به غایت دخترانه و رویایی شود.

رنگ های روشن و خنثی، کاغذ دیواری هایی با طرح هایی که حال و هوایی ماجرا جویانه به فضا می بخشند با ترکیبی از نقوش گیاهان و حیوانات و یا کاغذ دیواری های که دارای طرح های هندسی با رنگ های ملایم، یا بلعکس رنگ هایی شارپ و با نشاط هستند، تخت خواب همه و همه دارای جذابیت های بصری می باشند. اما کدام را باید انتخاب کرد؟ اصلا کاغذ دیواری مناسب تر است یا رنگ های روغن و اکرلیک و…؟

اگر فضای اتاقی که برای نوزاد در نظر گرفته اید بزرگ است می توانید تمام دیوار ها را کاغذ دیواری کنید. و یا ترکیبی از کاغذ دیواری و رنگ را امتحان کنید. اگر از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ استفاده می کنید، از رنگ های شلوغ و خیره کننده در حجم زیاد استفاده نکنید زیرا به مرور موجب خستگی چشم می شوند. برای رنگ دیوار می توانید از طیف رنگ های به کار رفته در اشکال کاغذ دیواری استفاده کنید و رنگ های ملایم تر و آرامش بخش را انتخاب کنید.

اگر فضایی که برای اتاق نوزاد در نظر گرفته اید چندان بزرگ نیست بهتر است از اینکه تمام دیوارهای اتاق را کاغذ دیواری کنید، صرف نظر کنید. در فضاهای کوچک تر می توانید یک دیوار را برای کاغذ دیواری کردن در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با در نظر گرفتن رنگ های به کار رفته در کاغذ دیواری، رنگ آمیزی کنید.

حتماً لازم نیست که برای تخت خود میزهای پاتختی هماهنگ بخرید. ابتکار به خرج دهید و سری به اتاق‌های دیگر بزنید شاید یک میز پایه‌دار، میزی با چندین طبقه و یا حتی یک میز تلفن در کنار تخت شما کاربرد بهتری پیدا کند. می‌توانید با اضافه کردن تخت خواب یک گلدان، رومیزی، کتاب‌های مورد علاقه و یا حتی جعبه زیورآلاتتان کاربردی دیگر به پاتختی جدیدتان بدهید.

رنگ سفید گزینه ای آرمانی برای زمینه اصلی دکوراسیون در اتاق خواب است. سفید نماد پاکی و آرامش است و اگر به عنوان رنگ اصلی در اتاق خواب استفاده شود می تواند حس خوشایندی به فضا دهد. رنگ آبی پودری ، یکی از رنگهایی است که هیچ وقت دختر شما از آن خسته نخواهد شد.ترکیب رنگهای مختلف با این رنگ فضا را شاداب تر خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *