بهترین فضای اتاق خواب برای کودکان

بهترین فضای اتاق خواب برای کودکان

امروزه و در اکثر خانه ها با مشکل کمبود فضا و اتاق خواب برای فرزندان مواجه سرویس خواب هستیم. برای حل این مشکل به شما بهترین و مدرن ترین روش های ممکن را آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

سلیقه ی فرزندان

اگر در هنگام دکور کردن فضای اتاق فرزندانتان، سلیقه ی شان را در انتخاب مبلمان، تختخواب و فرش های اتاق دخالت دهید، علاوه بر تاثیر مثبت بر ذهن فرزندتان،باعث دلپذیر تر شدن فضای اتاق خواب میشوید و فرزندتان بیشتر از فضای اتاقش راضی خواهد بود.

یکی از بهترین حالت هایی که می توانید به وسیله ی آن فضای اتاق فرزندتان را در نظرش جذاب تر کنید، این است که به فرزندتان اجازه ی این را بدهید که وسایل شخصی و مورد علاقه اش را در این دکوراسیون جدید قرار بدهد. برای مثال فرزندتان ممکن است بخواهد یک قاب عکس دلخواهش را در کنار سرویس خواب اش قرار دهد.

بهتر است برای آموزش احترام گذاشتن به حق یکدیگر، برای فرزندانتان برخی قوانین ساده وضع کنید تا بتوانید شادتر در کنار هم زندگی کنید. برای مثال می توانید این قانون را قرار دهید که فرزندانتان بدون اجازه ی یکدیگر از صندلی راحتی همدیگر استفاده نکنند.

c34

اینکه تصور کنید قرار دادن سرویس خواب نوزاد یا فرزند کوچکتان در فضای اتاق خوابی که فرزند بزرگتر یا نوجوانتان در آن قرار دارد باعث ایجاد مشکلاتی برای فرزندانتان می شود، بهتر است در این باره تجدید نظر کنید. چرا که این کار باعث تعامل بیشتر فرزندانتان می شود و حتی ممکن است فرزند بزرگتر در نگهداری از فرزند کوچکترتان به شما کمک کند.

در کنار اینکه بهتر است فرزندان کوچکتر و بزرگترتان را در یک اتاق قرار دهید تا بیشتر در کنار همدیگر باشند، باید توجه اشته باشید که به فرزند بزرگترتان جای بیشتری در مقایسه با فرزند کوچکترتان در فضای کمد و دراور اختصاص دهید، چرا که فرزند بزرگترتان وسایل شخصی بیشتری نسبت سرویس خواب به فرزند کوچکترتان دارد.

ممکن است در اتاق خواب فرزندانتان برای قرار دادن دو تختخواب  جای کافی نداشته باشید اما با کمی خلاقیت می توانید برای هردو فرزندتان جای مناسب و زیبا بوجود بیارید.استفاده از تختخواب های فلزی و دو طبقه فلزی بسیار برای اینگونه فضاها کاربردی است.

برای حفظ نظم و انضباط در فضای اتاق، بهتر است برای هر وسیله ای یک فضای خاص اختصاص دهید تا علاوه بر اینکه داشتن انواع وسایل، اتاق خوابی منظم و زیبا داشته باشید. برای مثال به تصویر بالا دقت کنید که چگونه با وجود انواع وسایل مانند میز تحریر، تلویزیون و ارابه ی چوبی، در عین حال هماهنگی و زیبایی خاصی در فضا دیده می شود.

ممکن است دیوار یا انحنای خاصی در فضای اتاق خواب فرزندتان وجود داشته باشد. برخی افراد با وجود اینگونه مشکلات در فضا، فکر می کنند که آن اتاق دیگر قابل استفاده نخواهد بود اما با صرف کمی خلاقیت می توانید همان اتاق را به زیبایی دکور کنید و با قرار دادن کمد های مناسب برای آن اتاق، فضا را برای فرزند دلبندتان فراهم کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *