تبدیل اتاق خواب به محل آرامش بخش

در زندگی شلوغ و پرمشغله امروز، اتاق خواب تبدیل به مکانی امن برای آرامش و فرار از زندگی سرویس خواب روزمره شده است. اتاق خواب پناه‌گاهی است خصوصی و خالی از استرس، مملو از رنگ‌های آرامش‌بخش. در هنگام طراحی اتاق خواب باید به عناصری که برای شما و اطرافیان‌تان اهمیت دارد توجه کنید و اقلام اضافی که فضای اتاق خواب شما را شلوغ می کند و آرامش شما را بر هم می زند فورا از فضای داخلی تان دور کنید. امروز در چیدانه می خواهیم ۱۰ وسیله ای که باید از دکوراسیون اتاق خواب تان دور کنید را به شما معرفی کنید پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

یکی از مهمترین عناصری که در دکوراسیون اتاق خواب شما وجود دارد تختخواب و کالای خواب است. پس برای این عنصر مهم باید بیشتر از لوازم و وسایل اتاق خوابتان زمان و هزینه خرج کنید. اگر بالش های شما ناراحت است هر چه سریع تر آن ها را با بالش های مناسب جایگزین کنید تا بهتر بخوابید و اوقات سرویس خواب لذت بخشی داشته باشید.

k3

اگر نگاهی به دکور میز آرایش خود بیاندازید، لوازم بسیاری رو ی آن می بینید که برخی از آن ها استفاده شده اما هنوز روی میز شماست! پس دست به کار شوید و شیشه های خالی شده عطر و اکلن ها و سایر لوازم تان را دور بریزید، توجه داشته باشید برای داشتن اتاق خواب منظم اولین راه حل از بین بردن استرس و تنش های فکری است.

 

اگر شما هم عاشق خرید کردن هستید و یه کمد پر از لباس های استفاده نشده دارید! بهتر است تا استفاده ی تمام لباس های خود دست از خرید بردارید و یا لباس های استفاده نشده تان را به خیریه ها ببخشید. در هر صورت سریع تر کمد خود را از لباس های استفاده نشده خالی کنید.

 

لوازم آرایش قدیمی و کهنه علاوه بر آنکه به سلامتی شما لطمه می زند فضای اتاق خواب شما را هم شلوغ می کند، و مانع از دسترسی شما به لوازم اصلی تان می شود، به طور کلی بر طبق علم فنگ شویی انبار کردن هر وسیله ی بلا استفاده ای در فضای داخلی تان می تواند آرامش را از محیط زندگی تان دور کند. پس دست به کار شوید و لوازم آرایش قدیمی تان دور بریزید، مطلب چیدمان لوازم آرایش در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

 

وسایل برقی قدیمی مثل تلفن همراه، لپ تاپ قدیمی و از رده خارج خود را دور بریزید، با این کار به فضای اتاق خوابتان نظم و ترتیب ببخشید و ظاهر منحصر به فردی به آن می بخشید. هیچ چیز مانند دیدن یک سبد پر از لباس های کثیف گوشه ی اتاق خوابتان آزار دهنده نیست. بهتر است آن ها را به فضایی مانند سرویس خواب رخشویخانه منتقل کنید و آلودگی را از اتاق خوابتان دور کنید.

 

اگر به نگهداری حیوان خانگی علاقه دارید پس فضایی را دور تر از اتاق خوابتان برای آن ها تدارک ببینید چرا که حضور آن ها در فضای اتاق خوابتان علاوه بر آلودگی های احتمالی اختلال خواب را نیز برای شما ایجاد خواهد کرد. مجلات قدیمی را هم مانند کتاب های خوانده شده دور بریزید، منظور از مجلات قدیمی مجلات سرگرمی و جداول هستند که پس از مدتی دیگر قابل استفاده نمی باشند و باید آن ها را از فضای زندگی خود دور کنید. بهترین راه حل برای این منظور مراکز جمع آوری کاغذهای بازیافتی می باشند.پس دست به کار شوید و ظاهر دکوراسیون اتاق خواب خود را با حذف این مجلات بی استفاده مرتب کنید.

همه ی شما علل حذف تلفن همراه از فضای اتاق خواب را بهتر ازمن می دانید اما بهتر است آن را با هم دوباره مرور کنیم و مطمئن شویم که چرا باید از فضای اتاق خوابمان حذف شوند.اول از همه به دلیل آلودگی بیش از حد آن به عنوان یک وسیله ی پر کاربرد.دوم به دلیل اشعه های پرخطر آن و  سرویس خواب سوم به دلیل اعتیاد به استفاده از آن.

 

1 دیدگاه

  1. […] ی حریر برای فضای شما چندان مناسب نمی باشد و در صورت انتخاب بهتر است از نوع ترکیبی آن با سایر پارچه ها استفاده […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *