فضای داخی اتاق خواب شخصی

همه ما خوب می دانیم که اتاق خواب شخصی ترین فضای داخلی است که ما می توانیم راجع به دکوراسیون داخلی آن تصمیمی بگیریم. اتاق خواب ها هم مانند هر فضای دیگری می توانند سبک دکوراسیونی منحصر به فرد خاص خودش را داشته باشد. یکی از پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیونی برای اتاق خواب سبک سلطنتی است. داشتن یک اتاق خواب سلطنتی می تواند حس و حال خوبی را به شما منتقل کند، این مطلب از چیدانه می خواهد به شما نشان دهد که چگونه می توانید یک اتاق خواب سلطنتی داشته باشید.

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب سلطنتی استفاده از رنگ های روشن بسیار مرسوم است. رنگ هایی مانند سفید، شیری و کرم روشن بیشتر در این اتاق خواب ها به چشم می خورد. البته نباید از نقش رنگ طلایی در القای حس و حال سلطنتی به اتاق را نادیده بگیریم. پیشنهاد می کنم مطلب اتاق خواب های لوکس و سلطنتی را با رنگ طلایی را حتما مطالعه کنید.

234234

وقتی قرار است یک اتاق خـواب سلطنتی را تجربه کنید، باید از مبلمان های آن سرویس خواب شروع کنید. خب تاثیر گذار ترین مبلمان داخل اتاق خواب تخت خـواب است. برای اتاق خواب سلطنتی تان باید تختخواب هایی که حس و حالی لوکس و سلطنتی دارند را انتخاب کنید. این نوع تخت خـواب ها معمولا دارای پشتی ها مخمل و تاج مانند هستند، بیشتر از جنس چوب هستند و همان طور که گفته شد معمولا دارای پارچه های مخمل و یا چرم هستند. این نوع تختخواب ها دارای تزیینات زیاد و پر جزییاتی هستند که حسابی شما را مجذوب خود می کند.

حالا که صحبت از تخت خواب ها شد بهتر است کمی بیشتر راجع به آن ها بدانیم. همان طور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، تخت خواب های سلطنتی معمولا چوبی و پر تزیینات هستند، پشتی های شان مخملی است، اما بهتر است برای روتختی از پارچه های ساتن و براق استفاده شود. پارچه های براق به دلیل انعکاس نور حس و حالی تجملی به دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما می بخشد. برای تخت های سلطنتی معمولا رو تختی هایی که دامن دار هستند و پر چین هستند انتخاب می شوند. بهتر است خوب به عکس بالا نگاه کنید تا متوجه منظورمان شوید.

اتاق خواب های سلطنتی معمولا نورپردازی های رویاگونه دارند، تعداد آباژورهایی که در اتاق خـواب های سلطنتی وجود دارد معمولا زیاد است و آن ها هم مانند تختخواب ها، معمولا چوبی هستند. این اباژورها می توانند پایه بلند و یا پایه کوتان باشند. مطلب ۱۲ آباژور که اتاق خـواب شما را رمانتیک می کنند سرویس خواب می توانند به شما کمک کنند تا بهترین آباژور را برای دکوراسیون اتاق خـواب سلطنتی تان برگزینید.

در دکوراسیون داخلی اتاق خـواب سلطنتی بافت ها، تزیینات برجسته و جزیات ریز بسیار مهم هستند. هر چه جزییات ریز در اتاق خـواب بیشتر باشد ی تواند آن را مجلل تر و سلطنتی تر نمایان کند. البته باید دقت کنید که تزیینات و بافت ها باید مطابق سبک لوکس و مجلل شما باشد، قطعا تزیینات و بافت های مدرن به درد این سبک دکوراسیونی نمی خورد.

مبلمان اتاقخواب سلطنتی فقط به تختخواب ها محدود نمی شود. کنسول ها، دراور ها و آینه ها هم از دیگر وسایل و لوازم دکوری ای هستند که در این اتاق خـواب ها مثل همه اتاق خواب های دیگر وجود دارند. اما تفاوت آن ها در سبک دکوراسیونی آن ها است. بیشتر لوازم و وسایل دکوری برای اتاق خـواب های سلطنتی با سبک کلاسیک مطابقت می کند. به طور مثال دراورها، بهتر است از نوع چوبی و بلند انتخاب شوند، با دستگیره های طلایی و بافتی جذاب. آبنه ها هم بهتر است از نوع تراش خورده و کار شده باشند. یادتان باشد که در اتاق خـواب های سلطنتی و لوکس جزییات حرف اول را می زند.

در دکوراسیون داخلی اتاق خـواب های سلطنتی معمولا از پارچه ها استفاده زیادی می شود، به دلیل این که این اتاق ها معمولا پر جزییات هستند، کوسن های روی تخت، رو تختی ها، رومبلی برای مبل های تکی که داخل اتاق استفاده می شود، پرده ها فرش ها و خیلی وسایل دیگر. اما وجه مشترک همه این پارچه ها این است که همه آن ها دارای طرح های ریز هستند. معمولا هم رنگ هایی مات و خنثی دارند. کمتر رنگ های خیلی روشن و براق در آن ها دیده می شود مگر آن که بخواهند در دکوراسیون داخلی اتاق خـواب تغییر ایجاد کنند.

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بابت ایجاد دکوراسیون سلطنتی در اتاق خـواب تان بپردازید ما یک راه حل دکوراسیونی مقرون به صرفه به شما نشان می دهیم. پرده های ولان دار. این پرده ها به سادگی می توانند چهره ای سلطنتی و شاهانه به دکوراسیون داخلی اتاق خـواب تان ببخشند.

نکته ای که در رابطه با تختخواب ها فراموش کردم تا به آن اشاره کنم، ارتفاع آن ها بود. معمولا برای اتاق خـواب های سلطنتی تختخواب هایی با ارتفاع زیاد در نظر گرفته می شود. اگر انیمیشن ها و فیلم هایی که در کودکی می دیدیم را به خاطر بیاورید حتما یادتان می آید که ملکه ها و پادشاه ها همیشه تخت هایی با ارتفاع زیاد داشتند.

وقتی قرار است اتاقی سلطنتی را تجربه کنید. باید به همه سرویس خواب وسایل آن توجه کنید. یکی از این وسیله ها لوستر ها هستند که قطعا حضوری پر رنگ و چشم گیر در دکوراسیون داخلی اتاق خـواب شما خواهند داشت. بهتر است برای چنین اتاق خواب هایی از لوستر های  خواب شاخه دار استفاده کنید.

 

1 دیدگاه

  1. […] عنصر اتاق خواب است و تاثیر مستقیمی بر دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارد. اما تنها زیبایی خود سرویس خواب نیست که به چشم می […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *