اتاق خواب در نگاه اول

در دید اکثر ما در نگاه اول اتاق خواب محدود به تختخواب و کمدش می شود اما شاید جزییات ریزی  کنار این دو عنصر اصلی و اولیه قرار می گیرد نقش بیشتری در جلوه و زیبایی بصری دکوراسیون داخلی اتاق خواب ما داشته باشد، جزییاتی که تاثیر گذاری آنها در برخی موارد بیشتر از داشتن یک تخت خواب نرم می تواند در آرامش پذیری ما موثر باشد.

یک آباژور منحصر به فرد همان چیزی است که در نگاه اول شما را جذب می کند، این آباژور حتی اگر در ترکیب رنگی  با دیگر عناصر اتاق نباشد به عنوان یک عنصر جذاب و منحصر به فرد می تواند عمل کند،  آباژور های زیبا و جذاب  از آن عناصری ویژه ای هستند که نیاز نیست فقط در زمان کاربردشان حضورشان مفید باشد حتی زمانی که خاموش هستند و کاربردی ندارند می توانند جذاب باشند و تاثیر خودشان را در محیط ایجاد کنند.

گلدان ها را جدی بگیرید به طور کلی این خاصیت آرامش بخشی طبیعت بر هیچکس پوشیده نیست حضور یک گلدان منحصرا با رنگ سبز هم نه می تواند در تلطیف  روحیه ی شما موثر باشد اما جادوی طبیعت و رنگ های جذاب آن را در طراحی  داخلی خود فراموش نکنید و بیش از هر چیز به آن بپردازید.

آینه،الزاما نباید با یک کنسول همراه باشد خودتان را از قید و بند های قوانین طراحی دکوراسیون کتاب ها رها کنید ، آن چه که  بیشتر از همه برای شما حاییز اهمیت است حس فردی و درونی شما نسبت به یک عنصر است البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که هنجار شکنی ها هم باید روی قاعده و قانون باشند،

کتابخانه ها یکی دیگر از همان عنصرهای دوست داشتنی هستند که کاربردی بیشتر از یک اکسسوری نظم دهنده دارند، حتی اگر زبانم لال چندان اهل مطالعه نیستید! می توانید این طبقات را با کتاب های رنگارنگ و یا حتی مجلات روزمره و لوازم دکوری جذاب کنید، مطمئنا داشتن یک کتاب خانه ی جذاب شما را بیشتر برای مطالعه ترغیب می کند، امتحان کنید حتما شگفت زده خواهید.

k2

تاثیر چشم گیر تابلو ها را در فضای اتاق خواب تان جدی بگیرید، این تابلوها می تواند اثر هنری، منظره ای روح نواز و یا حتی لحظات دوست داشتی و خصوصی شما باشند که با دیدن آن ها روحتان تازه شود، حتی می توانید از قاب عکس های زیبا  استفاده کنید که پس زمینه ی آن ها قابل تعویض است و هر از گاهی  سرویس خواب عکس پس زمینه را عوض کنید و به سادگی یک تغییر دکوراسیون جذاب و بی دغدغه و مقرون به صرفه داشته باشید.

پوف های جذاب همان دوست داشتنی های خارق العاده ای هستن که به سادگی می توانند با روح و روان ما بازی کنند یکی از آن ها تهیه کنید و در اتاق خوابتان قرار دهید و مطمئن باشید که همه شیفته اش می شوند و به دارایتان رشک خواهند ورزید باور کنید!

از فرش تان غافل نشوید، فرش ها عناصر کاربردی در فضا هستند که می توانند فضای شما را منحصر به فرد کنند، حتی اگر این فرش شما ابعاد کوچکی  دارد باز حائز اهمیت هست و باید روی طرح و کیفیت آن تمرکز کنید، فرش شما می تواند نقطه ی کانونی اتاق خواب شما باشد و در زیبایی بصری اتاق خواب شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

اگر از آن دسته افراد پر مشغله ای هستید که فرصت شست و شو و اتو کشی لباس هایتان را ندارید و این پروسه ی خطیر را به آخر هفته ها موکول می کنید برای لباس های خود سبدی تهیه کنید و در کمدتان قرار دهید طبقه بندی و نظم دهی کمد هایتان هم به اندازه ی خود فضای داخلی اتاقتان حائز سرویس خواب اهمیت است و در آرامش فکری شما بسیار موثر خواهد بود.

1 دیدگاه

  1. […] آنجا که اتاق خواب خصوصی ترین فضا در هر خانه ای است، توجه به علاقه مندی ها […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *