اتاق خواب خصوصی و فضای آن

از آنجا که اتاق خواب خصوصی ترین فضا در هر خانه ای است، توجه به علاقه مندی ها در این اتاق نیز بسیار ضروری است، زیرا این فضا،محلی است برای آرامش و تمدد اعصاب شما در زیر نکاتی برای دکوراسیون این فضا به شما ارائه می گردد. در انتخاب رنگ باید به آب و هوای محل زندگیتان را مورد توجه داشته باشید، در مناطق گرمسیر رنگ های سرد و در مناطق سردسیر رنگ های گرم مناسب ترند. سعی کنید از رنگ های درخشان کمتر بهره ببرید. زیرا این رنگ ها در هنگام استراحت می توانند کمی نا مطلوب و خسته کننده باشد. سعی کنید از رنگ های سبز، فیروزه ای، آبی و بنفش استفاده کنید چراکه باعث آرامش و راحتی شما می شوند. اگر بخواهید اتاق خوابی شیک داشته باشید سرویس خواب می توان از رنگ های خنثی بهره جست اما اگر محیطی گرم  صمیمی می خواهید از رنگ هایی مانند طلایی، قرمز و نارنجی استفاده کنید.

استفاده از پنجره های بزرگ می تواند حس آرامش را به شما می افزاید، زیرا در شب می توانید آسمان را بهتر و با شکوه ترببینید و در روز هم خورشید مهمان اتاق تان می شود.  استفاده از گیاهان علاوه بر زیبایی باعث طراوت بخشیدن ه فضا می گردد. شما می توانید از گیاهان خوش بو با طول عمر بالا در اتاق خواب تان استفاده کنید.

v16

شما باید سعی کنید تا با توجه به فضای اتاق تان مبلمان را انتخاب کنید. مبلمان نباید طوری باشد که فضای زیادی را به خود اختصاص دهد و عبور و مرور را دچار مشکل کند، همچنین سرویس خواب شما می توانید از میز های دکوراتیو به عنوان عسلی و به عنوان میز پایین تخت استفاده کنید.

شما می توانید از ظروف شکیل برای قرار دادن میوه و شکلات، شمع های معطر، صنایع دستی، مجسمه های کوچک بهره ببرید. سعی شود از پرده ای مناسب با رنگ اتاق استفاده کنید، بهترین انتخاب پرده از جنس حریر است که علاوه بر سبکی، محیطی دل انگیز را به ارمغان می آورد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *