تعیین تخت‌خواب برای اتاق خواب

تخت‌خواب معمولا راحتی و طراحی كلی اتاق خواب را تعیین می‌كند و به همین دلیل اهمیتی برابر با تشك شما دارد. تخت‌خواب یكی از راحت‌ترین عناصری است كه از طریق آن می‌توان رنگ و طرح را به فضای خواب اضافه كرد و به همین دلیل تخت‌خواب مبنایی را در اتاق خواب ایجاد می‌كند كه بر اساس آن دیگر وسایل چیده می‌شوند. تخت‌خواب هم‌چنین رابطه مستقیمی با رضایت شما از خواب دارد: كیفیت خوب بالش‌ها، روكش‌ها، و پتوها باعث بهتر شدن خواب شما می‌شود. فرقی نمی‌كند كه از چه تخت‌خوابی خوش‌تان می‌آید، آن‌چه كه بسیار مهم است راحتی و نیز طراحی آن است.

بیش از هر عنصر دیگری در اتاق خواب به چشم می‌آیند، به همین دلیل باید نشان‌دهنده سبك شما باشد. انتخاب‌های متعددی براساس گرمای مورد نیاز شما و طراحی مورد علاقه شما وجود دارد.

كیفیت لحاف‌ها براساس درجه تاگ (Tog) آن‌ها تعیین می‌شود. این درجه نشان‌دهنده وزن، نرمی، و گرمای لحاف است. هر چه عدد تاگ لحاف بیش‌تر باشد، گرم‌تر و راحت‌تر است. لحاف‌ها معمولا با مواد طبیعی یا مصنوعی پر می‌شوند. پركننده‌های طبیعی (مانند پر) گرمای بیش‌تری را نسبت به پركننده‌های مصنوعی در خود نگه می‌دارند. لحاف‌ها به صورت تكی یا به صورت یك ست كامل سرویس لحاف در بازار وجود دارند كه ست كامل آن‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است و همه چیز مورد نیاز شما در این ست موجود است.

روكش‌های لحاف در طرح‌ ها، رنگ‌ها، و پارچه‌های مختلفی تولید می‌شوند و معمولا در قسمت انتهایی خود از طریق گره، دكمه، زیپ، یا پارچه‌های چسبی به هم وصل می‌شوند. این روكش‌ها به راحتی از لحاف جدا شده و شسته می‌شوند.

اكثر ست‌های روكش‌ها شامل یك روتشكی، یك روتختی، و دو روبالشی هستند. اكثر ست‌های لحاف‌ها این روكش‌ها را در خود دارند اما اگر این‌گونه نبود در انتخاب اندازه‌های آن‌ها دقت كنید. روكش‌ها در اندازه‌ها و مواد مختلفی تولید می‌شوند و شما باید بسته به نوع مورد نظر خود یكی از آن‌ها را انتخاب كنید. این روكش‌ها از هر نوع پارچه‌ای از ساتن گرفته تا كتان ساخته می‌شوند. پس از انتخاب پارچه مورد نظر باید به تعداد گره‌های موجود در روكش‌ها توجه كنید. اگر به دنبال یك روكش با دوام و نرم هستید باید روكشی با تعداد گره ۲۰۰ در هر اینچ انتخاب كنید. البته با لمس كردن روكش‌ها نیز می‌توانید میزان دوام و نرمی آ‌ن‌ها را متوجه شوید.

v35

انتخاب یك بالش مناسب تاثیر زیادی روی خواب شما می‌گذارد. برای انتخاب یك بالش مناسب عوامل زیادی دخیل هستند كه پركننده‌ها، روبالشی‌ها، و اندازه آن از مهم‌ترین عوامل هستند. انتخاب‌های گوناگونی وجود دارد و سلیقه افراد معمولا متفاوت است. به همین دلیل سعی كنید مناسب‌ترین و راحت‌ترین بالش را برای خود انتخاب كنید.

هم از عناصر بصری مهم در اتاق خواب شما هستند. اكثر ست‌های سرویس خواب مربوط به تخت‌خواب دارای روبالشی‌ هستند و به همین دلیل انتخاب چنین ست‌هایی مشكل هماهنگی بصری اجزای تخت‌خواب را حل می‌كند اما اگر این اجزا را جداگانه خریداری می‌كنید در انتخاب طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها دقت زیادی كنید.

دامن تخت‌خواب قسمت زیرین تشك و تخت‌خواب شما را پنهان می‌كند و علاوه بر آن به عنوان یك عنصر بصری مهم در اتاق خواب شناخته می‌شود. اگرچه دامن‌های تخت‌خواب‌ براساس اندازه استاندارد تشك‌ها تولید می‌شوند، اما سعی كنید پیش از خریدن آن‌ها ابعاد كلی تخت‌خواب خود را اندازه‌گیری كنید. دامن‌های تخت‌خواب امروزه در طرح‌ها و رنگ‌های زیادی تولید می‌شوند و شما می‌توانید براساس طراحی كلی اتاق خواب خود یكی از آن‌ها را انتخاب كنید.

1 دیدگاه

  1. […] به خود جلب می‌كند.كفپوش و دیواری‌های پیرامونی این تخت خواب سفید رنگ هستند و به همین دلیل این رنگ آبی بسیار به چشم […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *