اتاق خواب و چیدمان وسایل

كمدها از مهم‌ترین عناصر اتاق‌ خواب هستند زيرا با جاي دادن لباس‌ها، رختخواب، میز اتو و… نظم و ترتیب را براي این فضا به ارمغان مي‌آورند. اگر مي‌خواهید اتاق خوابي مرتب و زیبا داشته باشید، مي‌توانيد كمد‌ها را با قفسه‌بندي براي قرار دادن وسایلي چون جاروبرقي، میز اتو، سبد لباس و… كه وجود آنها در گوشه و كنار اتاق سبب شلوغي مي‌شود، كاربردي كنید.

۲٫ قالیچه‌اي زیبا و متناسب براي فضای خود در نظر گرفته، ریتمي از رنگ غالب آن در فضا ایجاد كنید. شما مي‌توانید این ریتم رنگي را با روتختي، پرده، تابلو یا حتي رنگ‌آمیزي دیوار پشت تخت‌خواب در فضا بوجود آورید. از یاد نبرید كه رنگ‌هاي سري مانند: رنگ‌هاي گروه آبي يا سبز براي اتاق خواب مناسب‌تر هستند زيرا آرامش بيشتري به فضا مي‌بخشند.

 

234234

۳٫ سرویس خواب را بهتر است از جنس چوب انتخاب كنيد تا گراني خود را به رخ بكشد و گرماي بصري مطلوبي به فضاي استراحت شما ببخشد! اما اینكه چوب آن ساده يا كار شده باشد، به سبك، ساختار فضا و همچنین سلیقه شما بستگي دارد.

۴٫ بهتر است براي اتاق خواب، پرده‌اي دو لایه، یك لایه شفاف در زير مانند تور یا حریر براي پوشش در روز و یك لایه در رو براي پوشش در شب در نظر بگیرید.

اضافه كردن جزئیات و لایه‌هاي بیشتر به فضا جلوه‌اي كلاسیك خواهد داد.

۵٫ تعادل، یكي از اصول دكوراسیون است كه باید مورد توجه قرار گیرد. این تعادل را مي‌توان به‌راحتي و با قرار دادن دو میز عسلي در دو طرف تخت‌خواب یا بازي با مبلمان ایجاد كرد. در این صورت، نصب تابلويي بالاي تخت‌خواب و در ارتفاع دید و همچنین قرار دادن دو آباژور روي دو میز عسلي، این اصل را تقویت مي‌كند.

توجه: امروزه، استفاده از لوسترهاي سقفي براي اتاق خواب توصیه نمي‌شود زيرا این لوسترها با ایجاد سایه در كنج‌ها و زوایا، فضا را كوچك‌تر نشان مي‌دهند ضمن اينكه در كشورهاي زلزله خیزي مانند كشور ما، ايمني ندارند. بنابراین، براي ایجاد نور مناسب از سایر منابع نوردهي عمومي مانند هالوژن‌ها به همراه آباژورها كمك بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *