بهترین تخت خواب عروس

اگر سرویس خواب در طرح کلاسیک انتخاب شود دکوراسیون سرویس خواب کلی اتاق خواب عروس و داماد نیز خواه و ناخواه باید کلاسیک و سنتی تزیین شود بنابراین رنگ و طراحی سقف و دیوارها باید بر همین اساس صورت بگیرد. در مورد سبک مدرن هم همینطور است، چیدمان باید در نهایت سادگی و به رنگ روشن انجام شود. قبل از خرید علاوه بر سبک مورد علاقه تان باید به میزان فضای قابل استفاده در اتاق نیز توجه ویژه ای داشته باشید. مبلمان کلاسیک معمولا فضای بیشتری نسبت به مدل های مدرن اشغال می کنند که طبیعتا در فضاهای کوچک تاثیر گذار است.

در بین لوازم سرویس خواب عروس و داماد تخت بدون شک مهم ترین قسمت است. زیرا هم استفاده زیادی از آن می شود و هم اثر گذاری زیادی بروی زیبایی چیدمان اتاق دارد. در خرید تخت به دو عامل زیبایی و استحکام به یک اندازه توجه کنید چرا که اهمیت هر دو عامل را کامل لمس خواهید کرد. از آنجایی دکوراسیون بیشتر خانه ها و آپارتمان های امروزی، مدرن است، توصیه می شود تخت خواب خود را از بین مدل های مدرن و ساده اما شیک و زیبا انتخاب کنید، تخت خواب های مدرن ظاهر لطیف تری نسبت به مدل های کلاسیک دارند.

سرویس خواب

بعداز انتخاب خود تخت، ست خواب نیز باید مطابق با مدل تخت انتخاب شود، برای مدل های کلاسیک بهتر است بالش و روتختی طرح دار با رنگ های غالب استفاده کنید مثلا مدل های طرح گل و غنچه به رنگ قرمز و سفید یکی از ایده های پرکاربرد در این زمینه است. برای مدل های مدرن ست بالش و روتختی باید مانند شکل خود تخت خواب ساده و بدور از تزیینات باشد. مدل های راه راه، تک رنگ یا هندسی و نقطه نقطه  با رنگ های روشن و خنثی مانند سفید، خاکستری، قهوه ای و … برای تخت خواب های مدرن بهترین انتخاب هستند.

میز پاتختی با اینکه جسه کوچکی دارد اما مزایای بسیاری هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ زیبایی برای دکوراسیون اتاق دارد.  میز پاتختی از عناصری است که می توانید در انتخاب آن تا حدودی آزادانه عمل کرده و دنبال مدل های خلاقانه بگردید. میزان خلاقیت در طرح های مدرن به مراتب بیشتر از طرحهای کلاسیک است اما برخی طرح های کلاسیک نیز ظاهر بسیار جالب توجهی دارند که در شکل های زیر تعدادی از آنها را مشاهده می کنید. البته اگر فضای کمی در اختیار دارید قرار دادن یک میز پاتختی در کنار تخت خواب هم کفایت می کند.

دراور از جمله وسایلی است که وجود آن چندان ضروری نیست زیرا اگر کمد دیواری توکار برای ذخیره سازی لباس و پوشاک در اتاق موجود باشد دیگر نیازی به خرید وسیله ای اضافه ندارید مگر اینکه کمد خیلی کوچک باشد یا اینکه اصلا کمد پیش ساخته ای در اتاق وجود نداشته باشد. از آنجایی که معمولا  دراور همراه تخت خواب و میز پاتختی خریداری می شود شکل آنها نیز همسان است اما می توانید دراور را جدا خریداری کرده و شکل آنرا متناسب با فضای قرار گیری آن انتخاب کنید، مثلا مدلی کوچکتر یا بزرگتر، ضخیم تر یا باریک تر خریداری کنید.

در نهایت می رسیم به میز و صندلی آرایش و آینه قرار گرفته روی آن که ظاهر زیبایی در دکوراسیون ایجاد می کنند، وجود آینه باعث می شود فضای اتاق روشن تر دیده شود به همین سرویس خواب خاطر سعی کنید مدل آینه را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب کنید. اگر آینه همراه میز آرایش مطابق میل شما نبود می توانید خودتان آینه را جدا خریداری کرده یا حتی طرح خود را به صورت سفارشی بسازید. اگر اتاق کوچک است می توانید از آینه برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده بسیار مفیدی بکنید. شکل های زیر تعدادی از این قطعات مهم را نشان می دهد.

م: otagh.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *